Książki dla dzieci » Twardy orzech do zgryzienia

Twardy orzech do zgryzienia
PATRONAT CzasDzieci.pl

Twardy orzech do zgryzienia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Debit
Wiek dziecka: od 4 do 8 lat
Ocena: 4.5/5 od 4 os.
ISBN: 978-83-7167-809-7

Najnowsza książka popularnej autorki dziecięcej pani Renaty Piątkowskiej jest zbiorem dziesięciu zabawnych i pouczających opowiadań. Bohaterami poszczególnych historii są kilkuletnie dzieciaki stające przed wyzwaniami i trudnymi sytuacjami, z jakimi każdy młody czytelnik może się zetknąć na co dzień. Autorka podpowiada, jak sobie poradzić z takimi „twardymi orzechami” jak lęk przed szczepieniem, opieka nad własnym zwierzątkiem czy trudna do opanowania złość.

 

Szczególnym atutem tej pozycji jest charakterystyczny dla twórczości Renaty Piątkowskiej, lekki i pełen humoru styl opowiadań, doskonale uzupełniony szatą graficzną autorstwa Artura Nowickiego. Lektura wywołująca salwy śmiechu u czytelników w każdym wieku.

 


Ilość stron: 56
Forma:t 175 x 250
Oprawa: Twarda
 

KUP TERAZ

Recenzje książki (Twardy orzech do zgryzienia)

Recenzja rodzica
Wspaniale napisane

Najtrudniej jest ocenić rzeczy bardzo dobre. Gdy trzeba napisać o czymś, co się nie podobało, można w wielu zdaniach zawrzeć wszystko to, co było złe i utyskiwać nad treścią i formą. W przypadku Twardego orzecha do zgryzienia nie tylko trudno się do czegokolwiek przyczepić, ale przede wszystkim niełatwo o tej książce, przynajmniej mnie, napisać.
Przyznam, że dawno już nie czytałem mojej córce tak dobrej książki. Dziesięć wspaniale napisanych i zilustrowanych opowiadań o radościach, troskach, lękach i wyczynach naszych najmłodszych latorośli. Truizmem jest powiedzieć, że książka uczy, bawi i wychowuje, ale... w tym przypadku to szczera prawda. Historie z życia wzięte zostały opowiedziane w sposób zrozumiały dla dziecka, bo... niemal ich słowami i ich aparatem pojęciowym. Chwała Autorce za umiejętność tak perfekcyjnego - dla dzieci i rodziców - pokazania typowych sytuacji związanych z rozwojem dziecka. Bohaterowie Renaty Piątkowskiej są zwyczajni i niezwyczajni, a czasami nadzwyczajni - jak nasze dzieci.

Niewątpliwą zaletą tej książki jest to, że każde dziecko może odnaleźć w niej siebie, a każdy rodzic zrozumieć, jak wspaniałym tworem jest jego dziecko, pomimo, że czasem popada w tarapaty. Ta książka pomaga nie tylko zrozumieć dziecko, ale i pomóc mu osiągać małe - wielkie cele na drodze do dorosłości.

Recenzja rodzica
Z dużą dawką humoru

Twardy orzech do zgryzienia Renaty Piątkowskiej, dobrze zapewne znanej wszystkim miłośnikom literatury dziecięcej, to zbiór dziesięciu opowiadań. Każde z nich dotyczy pewnego problemu, z którym już zetknął się, bądź też zetknąć się może mały czytelnik. Książka ta zatem różni się nieco od typowych dziecięcych opowieści, gdyż zebrane tutaj historie mają nie tylko służyć przedstawieniu perypetii bohaterów, ale za ich sprawą wprowadzić przedszkolaka czy też nieco starsze dziecko w świat bliskich mu zainteresowań i przeżyć, by pokazać mu np. jak w twórczy sposób radzić sobie z uczuciem złości (Złość), z jakimi obowiązkami wiąże się opieka nad wymarzonym domowym zwierzątkiem (Żółw), czy jak uporać się z nocnymi strachami (Rodzynki).
Ponadto, śledząc losy bohaterów w atmosferze sprzyjającej poruszaniu kwestii trudnych, ale jakże ważnych dla każdego rodzica, przestrzegamy np. nasze pociechy przed samowolnym oddalaniem się od domu (Gdzie jest Amelka?), uczymy, czym jest dobra sąsiedzka pomoc (Bohater). Terapeutyczny wymiar mają także inne, równie ciekawe opowiadania, dzięki którym rodzic może dowartościować swą pociechę (Łańcuch) lub przekonać ją, że warto być marzycielem-czarodziejem (Czarodziej).
Twardy orzech do zgryzienia zatem doskonale nadaje się do wspólnej lektury z dzieckiem. Może poruszone tematy skłonią nasze, czasem zamknięte w sobie pociechy, do otwarcia się i podzielenia swymi odczuciami. Tematyka ciekawa, potraktowana z dużą dawką humoru, wzbogacona zabawnymi ilustracjami. Życzę przyjemnej rodzinnej lektury!

Recenzja CzasDzieci.pl
Codzienne perypetie małych bohaterów

Twardy orzech do zgryzienia to zbiór 10 opowiadań o problemach tak dobrze znanych dzieciom. W każdej z tych historii mali bohaterowie muszą stawić czoło swoim lękom i trudnym sytuacjom, w jakich się znaleźli. Co zrobić, gdy się zgubi z dala od domu? Jakie imię wybrać, gdy nie chce się już nosić własnego? Na takie oraz inne pytania muszą znaleźć odpowiedzi dzieci z opisanych historii. Razem
z Adasiem przekonają się, że prawdziwym bohaterem nie musi być tylko silny
i odważny Batman. Może nim zostać mały chłopiec, który ratuje sąsiadkę czy czarodziej Franek lub Wojtuś, stawiający czoło groźnym straszydłom za pomocą rodzynek. Dowiedzą się także, że w każdym tkwią ukryte talenty i zdolności oraz co robić, gdy nie można obejrzeć ulubionej bajki ani pograć na komputerze. Najważniejsze jest to, że wszyscy bohaterowie opowiadań Piątkowskiej wychodzą zwycięsko z każdej sytuacji i wszystko dobrze się kończy.
Książka, dzięki prostemu językowi i świetnym opisom sytuacyjnym jest lekturą łatwą i bardzo przyjemną. Opowiadania są niedługie, napisane z humorem,
a dzięki plastyczności opisów rozwijają wyobraźnię dziecka. Duża czcionka
i przejrzysty układ tekstu ułatwi czytanie tym, którzy dopiero rozpoczynają swą przygodę z książką. Z pewnością małym czytelnikom przypadną do gustu liczne piękne ilustracje ozdabiające tekst, autorstwa Artura Nowickiego. Dzięki temu, że opowiadania pisane są z punktu widzenia dzieci i ich sposobu myślenia,
z łatwością będą one mogły identyfikować się z bohaterami opowiadań. Trudny orzech do zgryzienia to z pewnością książka bardzo pouczająca oraz pokazująca dzieciom, że z każdych tarapatów można wyjść bez szwanku i nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Najnowsza książka popularnej autorki dziecięcej pani Renaty Piątkowskiej jest zbiorem dziesięciu zabawnych i pouczających opowiadań. Bohaterami poszczególnych historii są kilkuletnie dzieciaki stające przed wyzwaniami i trudnymi sytuacjami, z jakimi każdy młody czytelnik może się zetknąć na co dzień. Autorka podpowiada, jak sobie poradzić z takimi `twardymi orzechami` jak lęk przed szczepieniem, opieka nad własnym zwierzątkiem czy trudna do opanowania złość. Szczególnym atutem tej pozycji jest charakterystyczny dla twórczości Renaty Piątkowskiej, lekki i pełen humoru styl opowiadań, doskonale uzupełniony szatą graficzną autorstwa Artura Nowickiego. Lektura wywołująca salwy śmiechu u czytelników w każdym wieku.

dodany: 2012-09-20 14:32:57, przez: Urwiskowo

Autorka świetnie dobiera tematykę swoich opowiadań do wieku czytelnika, a poszczególne przygody swoich małych bohaterów przedstawia w zabawny i ciekawy sposób. Jej umiejętność przedstawienia świata z punktu widzenia kilkulatka zaskakuje nas dorosłych i sprawia, że dzieciaczki kochają lektury tej autorki. Opowiadania zawarte w książce oprócz tego, że są interesujące zarówno dla maluchów jak i starszych dzieci, to dodatkowo są napisane w taki lekki i łatwo zrozumiały dla każdego brzdąca sposób. Każda z tych historii ma też ciekawy i łatwo dostrzegalny morał, dzięki czemu nasze dziecko wiele się uczy podczas lektury książki. Ja po raz kolejny jestem naprawdę zachwycona. W tych kilku opowiadaniach zawartych jest mnóstwo mądrych przesłanek, które moje dziecko na pewno zapamięta na długo. Książkę czyta się lekko i łatwo, a moja córeczka z ogromną przyjemnością słuchała przygód swoich rówieśników.

dodany: 2012-06-12 12:38:17, przez: Ania mama Alicji


Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Dobra do wspólnego czytania
Recenzja rodzica (Marta Kuklewicz Kuklewicz )

Dobra do wspólnego czytania

Książka: Misia i jej mali pacjenci. Urodzinowa niespodzianka
Jak sprawić, aby dziecko było dwujęzyczne?
Recenzja rodzica (Aleksandra Struska-Musiał)

Jak sprawić, aby dziecko było dwujęzyczne?

Książka: Mama i Franco – nauka języka obcego od urodzenia
Z bibliotecznych półek znika jak świeże bułeczki!
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

Z bibliotecznych półek znika jak świeże bułeczki!

Książka: Kostka i Bruno. Wakacje!
Polecam na wieczorne czytanie z dziećmi
Recenzja rodzica (Marta Kuklewicz )

Polecam na wieczorne czytanie z dziećmi

Książka: List do Ronaldo
Szlakiem polskich księżniczek!
Recenzja bibliotekarza (Aleksandra Barczyk)

Szlakiem polskich księżniczek!

Książka: Polskie księżniczki
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Łopianowe pole

Łopianowe pole

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Ada Judytka i zaginiony tałes

Ada Judytka i zaginiony tałes

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Szatan i spółka. Dalsze przygody szatana z siódmej klasy

Szatan i spółka. Dalsze przygody szatana z siódmej klasy

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Jestem dzieckiem książek

Jestem dzieckiem książek

Bologna Ragazzi Award
Bologna Ragazzi Award »
Rok przyznania: 2017
Dom nie z tej ziemi

Dom nie z tej ziemi

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii literatura
Rok przyznania: 2017
więcej nagrodzonych książek
Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019