Warszawa

Bajka o Mozarcie

Bajka o Mozarcie

od 5 lat
ISBN: 978-83-224-0924-4

Opis książki

Bajka o Mozarcie jest adresowana do starszych przedszkolaków oraz do czytelników rozpoczynających szkolną edukację. W żartobliwy sposób przybliża ona przyszłym melomanom (i nie tylko) postać jednego z największych kompozytorów w dziejach muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta (1756-1791). Opowiada o perypetiach artysty, począwszy od jego dzieciństwa aż do czasów, kiedy jako kompozytor i wirtuoz osiągnął największe sukcesy.

Zadaniem Słowniczka wyrazów nie zawsze zrozumiałych, umieszczonego na końcu książeczki, jest wprowadzenie młodego czytelnika w realia epoki, w której dorastał Mozart.

Dołączona do książki płyta CD z nagraniem oprawionej muzycznie Bajki sprawi, że jej treść stanie się dla dzieci jeszcze bardziej interesująca.

 

CD:

Dominika Grzybacz - fortepian

Michal Pawełek - klawesyn

Błażej Kozłowski - oprawa muzyczna i dźwiękowa

 


Oprawa: twarda
Liczba stron: 60
Format: A4 stoj. 210x295

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Bajka o Mozarcie

Recenzje rodziców:

Gorąco polecam!

Bajka o Mozarcie to pisana żartobliwym językiem - w połowie wierszem, a w połowie prozą - opowieść, dzięki której mali czytelnicy zapoznają się bliżej z postacią wybitnego kompozytora... czytaj więcej »

Mozart dla najmłodszych

Moje dzieci już jako małe szkraby słuchały muzyki Mozarta, bo któż by jej nie słuchał? Jako nieco starsze, będąc w wieku zadawania nieustannych pytań, chciały dowiedzieć się, kim jest ten... czytaj więcej »

Warto zobaczyć