Warszawa

Bajka o Mozarcie

Bajka o Mozarcie

od 5 lat
ISBN: 978-83-224-0924-4

Bajka o Mozarcie jest adresowana do starszych przedszkolaków oraz do czytelników rozpoczynających szkolną edukację. W żartobliwy sposób przybliża ona przyszłym melomanom (i nie tylko) postać jednego z największych kompozytorów w dziejach muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta (1756-1791). Opowiada o perypetiach artysty, począwszy od jego dzieciństwa aż do czasów, kiedy jako kompozytor i wirtuoz osiągnął największe sukcesy.

Zadaniem Słowniczka wyrazów nie zawsze zrozumiałych, umieszczonego na końcu książeczki, jest wprowadzenie młodego czytelnika w realia epoki, w której dorastał Mozart.

Dołączona do książki płyta CD z nagraniem oprawionej muzycznie Bajki sprawi, że jej treść stanie się dla dzieci jeszcze bardziej interesująca.

 

CD:

Dominika Grzybacz - fortepian

Michal Pawełek - klawesyn

Błażej Kozłowski - oprawa muzyczna i dźwiękowa

 


Oprawa: twarda
Liczba stron: 60
Format: A4 stoj. 210x295

Kup teraz

Recenzje książki (Bajka o Mozarcie)

Recenzja rodzica
Gorąco polecam!

Bajka o Mozarcie to pisana żartobliwym językiem - w połowie wierszem, a w połowie prozą - opowieść, dzięki której mali czytelnicy zapoznają się bliżej z postacią wybitnego kompozytora rodem z Salzburga – Wolfganga Amadeusza Mozarta. Pierwsza część przedstawia początki jego kariery, od czasów wczesnego dzieciństwa do okresu młodzieńczego, zaś druga poświęcona jest historii powstania Menueta F-dur, który Wolfi skomponował w wieku 6 lat (!). Do Bajki o Mozarcie dołączona jest jej umuzyczniona wersja zawierająca treść całej książki z podkładem muzycznym w tle, a zatem, słuchając jej, poznajemy nie tylko dzieje Mozarta, ale także część z jego licznych muzycznych arcydzieł.
Książka adresowana jest do starszych przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, ale, moim zdaniem, chętnie sięgną po nią również starsi czytelnicy. Obie części Bajki o Mozarcie przyjemnie się czyta. Jednak, ze względu na dobór słownictwa (miejscami archaicznego i specjalistycznego), Rozdział 1. „Historia pewnego chłopca” zapewne bardziej przypadnie do gustu małym czytelnikom, zaś Rozdział 2. „Historia pewnego menueta” – starszym melomanom. Znaczną pomocą w tym względzie jest zamieszczony w książce „Słowniczek wyrazów nie zawsze zrozumiałych”, który zapoznaje nie tylko z muzyczną nomenklaturą, ale również z prawidłową wymową miejsc i wybranych utworów.
Dodatkowym atutem są przepiękne, barwne i nasycone humorem ilustracje, których autorem jest Zenon Andrzej Remi. Dzięki nim słuchanie i czytanie Bajki o Mozarcie to prawdziwa przyjemność. Wierzę, że właśnie dzięki tej książce, wydanej nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, poszerzy się krąg małych melomanów. Gorąco polecam!

Recenzja rodzica
Mozart dla najmłodszych

Moje dzieci już jako małe szkraby słuchały muzyki Mozarta, bo któż by jej nie słuchał? Jako nieco starsze, będąc w wieku zadawania nieustannych pytań, chciały dowiedzieć się, kim jest ten wyjątkowy kompozytor. Próbowałam wtedy własnymi słowami co nieco opowiedzieć o życiu i twórczości wielkiego mistrza. A obecnie - proszę bardzo - pojawiła się publikacja, która wychodzi naprzeciw takim sytuacjom. Oto w wierszowany sposób przedstawiona jest historia Mozarta. Całość okraszają piękne, lekkim piórem zilustrowane obrazy Zenona Andrzeja Remi. Które, mam wrażenie, „grają” - są dynamiczne i pełne ekspresji.

W książce Bajka o Mozarcie znajdują dwie różne historie. Pierwsza - zapisana wierszem Historia pewnego chłopca i druga - Historia pewnego menueta pisana prozą. Na końcu książki występuje Słowniczek wyrazów nie zawsze zrozumiałych, a w nim, oprócz terminów muzycznych, wyjaśnienie słów używanych dawniej lub współcześnie, ale niezbyt często, np. zafrasować się czy sukurs. Dodatkowo do książki dołączona jest płyta CD z wersją muzyczną publikacji. Wszystko to warte jest polecenia!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć