Książki dla dzieci » Gdy dziecko zachoruje. Co możesz zrobić, aby mu pomóc

Gdy dziecko zachoruje. Co możesz zrobić, aby mu pomóc

Gdy dziecko zachoruje. Co możesz zrobić, aby mu pomóc

Ocena: 5.0/5 od 2 os.
ISBN: 978-83-7744-010-0

Poradnik dla rodziców

 

Książkę tę powinien mieć na swojej półce każdy rodzic. Dzięki niej będzie wiedział, jak się zachować, gdy jego dziecko zachoruje. Nie zawsze musi biec od razu do lekarza, bo – jak się okazuje – wiele dolegliwości może wyleczyć sam w domu. Poradnik ten ma mu pomóc w rozpoznaniu choroby i leczeniu dziecka. Rodzic znajdzie w nim podstawowe informacje o 20 najczęściej pojawiających się dolegliwości, takich jak: kolka, egzema, pasożyty, bóle brzucha, alergie. Przeczyta, jakie są symptomy, kiedy się pojawiają, jakie mogą mieć skutki, a przede wszystkim – jak pomóc dziecku przejść przez chorobę i wyzdrowieć. Będzie też wiedział, które objawy świadczą o poważniejszej chorobie i wymagają konsultacji z lekarzem.

 

Format: B5

Objętość: 320 stron

Oprawa: miękka

 

KUP TERAZ

Recenzje książki (Gdy dziecko zachoruje. Co możesz zrobić, aby mu pomóc)

Recenzja rodzica
Kompendium podstawowej wiedzy medycznej

Gdy dziecko zachuruje. Co możesz zrobić, aby mu pomóc to, liczący ponad trzysta stron, fachowy i napisany przystępnym językiem poradnik, dzięki któremu rodzic dowiaduje się, co robić, by nie stracić głowy, gdy dziecko zachoruje oraz jak dbać o nie, by zdrowo się rozwijało.
Pierwsza i jednocześnie główna część książki poświęcona jest dwudziestu dolegliwościom, z którymi najczęściej stykają się pediatrzy w swej praktyce zawodowej, czyli astmie, drgawkom i omdleniom, nadpobudliwości, otyłości, zaburzeniom snu, powracającym bólom głowy i brzucha, zapaleniu żołądka i jelit etc. I tak na kolejnych stronach rodzice dowiadują się, jak rozpoznać daną chorobę, które z objawów uznać można za wymagające nagłej konsultacji lekarskiej oraz – co bardzo cenne dla każdego rodzica – jak leczyć daną dolegliwość w domu.
Warto zwrócić również uwagę na to, że w książce znaleźć można nie tylko opis objawów, ale przede wszystkim rozróżnienie podobnie wyglądających symptomów. Dzięki temu rodzic, sięgając po Gdy dziecko zachoruje. Co możesz zrobić, aby mu pomóc, zamiast wertowania kilku poradników czy stron internetowych, w jednym miejscu może znaleźć  niezbędne  informacje o tym, czym różni się alergia od nietolerancji pokarmowej, jak domowymi sposobami radzić sobie z zaparciami u dziecka, jak wysokie jest ryzyko choroby wirusowej w przypadku gorączki, jak radzić sobie z nadpobudliwością u niemowląt, czym różni się dziecięca migrena od napięciowego bólu głowy itp.
Kolejny rozdział, zatytułowany Czego się spodziewać, gdy twoje dziecko rośnie?, jest równie cenny i zapewne zainteresuje nie tylko świeżo upieczonych rodziców. W tej części książki mowa jest głównie o prawidłowym rozwoju mowy, społecznych zachowań, słuchu, wzroku, uzębienia oraz sygnałach alarmowych w przypadku dziecięcych urazów.
Treść tego świetnego poradnika dopełnia część 3. zawierająca tabele prawidłowego wzrostu i wagi, wskaźniki masy ciała oraz tabelę z danymi statystycznymi obrazującymi skuteczność szczepień.
Jednym zdaniem Gdy dziecko zachoruje. Co możesz zrobić, aby mu pomóc to kompendium podstawowej wiedzy medycznej, które znaleźć powinno się w biblioteczce każdego rodzica. Niedawno moje pociechy zachorowały i miałam okazję przetestować ów poradnik. Sprawdził się doskonale, a zatem gorąco go polecam!

Recenzja rodzica
Pierwsza pomoc w nagłej chorobie

Rodzice, zwłaszcza przy pierwszym dziecku, wpadają w panikę, gdy coś maleństwu dolega. Działają emocjonalnie, szybko biegną do lekarza, który rozwieje ich wątpliwości. Jednak ze strony lekarza często natrafiają na niezrozumienie. Uważa on, że ich obawy są przesadzone. Poradnik Gdy dziecko zachoruje. Co możesz zrobić, aby mu pomóc pomoże uniknąć takich sytuacji. W sposób rzeczowy opisane są tu wszelkie symptomy choroby oraz sposoby na jej pokonanie.
Po lekturze poradnika lepiej poznamy funkcjonowanie organizmu naszego dziecka oraz zdobędziemy podstawową wiedzę z zakresu medycyny. Będziemy w stanie odpowiednio zareagować w przypadku choroby dziecka, dowiemy się, jak poradzić sobie z kaszlem, gorączką, nocnym moczeniem, problemami ze snem. Nie oznacza to, że należy rezygnować z fachowej pomocy lekarskiej, często jest ona konieczna. Jednak jako rodzice musimy przede wszystkich realnie i rozważnie ocenić sytuację, aby nie wpadać niepotrzebnie w panikę, a ta książka nam w tym pomoże.

Recenzja rodzica
Dla rodzica i z perspektywy rodzica

Jako mama trójki dzieci najbardziej przeraża mnie niemoc, gdy widzę, że moje dziecko cierpi, a ja nie mogę mu pomóc, a przytulanie, uspokajanie, kołysanie nie wystarczają.
Poradnik zawiera wiele konkretnych rad, bazujących na najnowszych odkryciach medycyny. Najczęstsze choroby dziecięce omówione są w poszczególnych rozdziałach z zastosowaniem schematu: objawy (opisane w formie krótkich, treściwych, wypunktowanych zdań), następnie próba odpowiedzi czy objawy wskazują właśnie na tę, czy na inną chorobę o bardzo zbliżonych objawach. Kolejno występują po sobie informacje dotyczące sposobów leczenia w domu, czyli co rodzic może natychmiast zrobić. Bardzo silnie zaakcentowane są apele, by jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, gdy stan na to wskazuje. Ten stan, wymagający kontaktu z pediatrą, jest również opisany. Na koniec rozdziału pojawiają  się pytania rodziców i odpowiedzi lekarzy w sprawie podawania leków oraz konkretnych zachowań, jakie rodzice zastosowali podczas choroby ich dzieci. Całość okraszona jest wykresami, tabelami, dwoma kolorami czcionki i  tłami – białym i niebieskim, na których wypisane są przydatne informacje. Prezentowaną pozycję uważam za bardzo przydatną, bo napisana jest dla rodzica i z perspektywy rodzica, a do tego przystępnym słownictwem, a nie medyczną terminologią.

Recenzja rodzica
Sprawdzony poradnik

Gdy dziecko zachoruje to poradnik dla świadomych rodziców. Jest wiele pytań, które młodzi rodzice zadają sobie, gdy urodzi im się pierwsze dziecko. Czy sobie poradzę w domu, jeśli maleństwo  zachoruje, czy wystarczająco szybko zareaguję? W książce tej znajdziemy odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.
Tom jest podzielony na trzy części – a te na szereg rozdziałów. Poradnik zawiera szczegółowe opisy chorób i metody ich leczenia. Obrazuje w tabelach i wykresach np. prawidłowy wzrost i wagę dzieci. W przystępny sposób przekazuje proste porady - jak walczyć z kaszlem, gorączką, alergią. Może być lekturą po wizycie lekarskiej, jest wtedy dopełnieniem wiedzy.
Stałe rubryki w rozdziałach mają tytuły: „Leczenie w domu” – znajdziemy tu podstawowe porady; „Sygnały alarmowe” – informacje, których nie możemy przeoczyć.
Często na stronach internetowych nie znajdujemy potrzebnych wiadomości, kiedy nasze dziecko jest chore. Najwyższy czas, aby sięgnąć po sprawdzony poradnik napisany przez specjalistów.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Pewnie nie jeden rodzic załamuje ręce, gdy z jego pociechą dzieją się dziwne rzeczy. Malec gorączkuje lub pojawia się na ciele jakaś dziwne wysypka a my dwoimy się i troimy, by jak najszybciej w miarę bezinwazyjnie pozbyć się niechcianych objawów. Obie jesteśmy mamami i doskonale wiemy jak to jest. A najgorszym uczuciem jest bezradność, która niestety czasem pojawia się, gdy nie wiemy jak pomóc naszemu dziecku. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiednią lekturę, która pomoże nam w walce z tym nie widzialnym wrogiem. Odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ta książka to fantastyczny pomocnik każdego rodzica. Nie ma ona na celu zastąpić lekarza, lecz jest ciekawym źródłem informacji, której często brakuje rodzicom. Takie wiadomości w pigułce, które umożliwiają nam lepsze zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz pomoc przy radzeniu sobie z nią z całą pewnością doceni każda

dodany: 2012-04-08 23:38:32, przez: Marta i Ania


Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Urocza bohaterka, którą pokocha każdy przedszkolak
Recenzja rodzica (Wioleta Dyrcz)

Urocza bohaterka, którą pokocha każdy przedszkolak

Książka: Pola mówi: ble
Rym i rytm w najlepszym wydaniu
Recenzja rodzica (Aleksandra Struska-Musiał)

Rym i rytm w najlepszym wydaniu

Książka: Pan Soczewka w puszczy
Sympatyczna banda kanałowych gryzoni walczy o terytorium
Recenzja rodzica (Aleksandra Struska-Musiał)

Sympatyczna banda kanałowych gryzoni walczy o terytorium

Książka: Szczurki nie dają się wygryźć
O rycerzach (prawie) wszystko
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

O rycerzach (prawie) wszystko

Książka: Groźni rycerze w ponurych zamczyskach. Straaaszna historia
Opowieści na kolorowe sny
Recenzja CzasDzieci.pl (Aleksandra Barczyk)

Opowieści na kolorowe sny

Książka: Basia. Bajki na dobranoc
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Dziura w gazecie

Dziura w gazecie

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Lolek

Lolek

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Łopianowe pole

Łopianowe pole

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Nagroda literacka za książkę dla dzieci
Rok przyznania: 2017
Jasne dni, ciemne dni

Jasne dni, ciemne dni

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii literatura
Rok przyznania: 2017
Dom nie z tej ziemi

Dom nie z tej ziemi

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii literatura
Rok przyznania: 2017
więcej nagrodzonych książek
Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019