Warszawa

Arnold Lobel

(1933–1987) – amerykański pisarz, autor tekstów i ilustracji do prawie stu książek dla dzieci. Do jego najpopularniejszych serii należą Żabek i Ropuch (Frog and Toad) oraz Mouse Soup. Jest laureatem Medalu Randolpha Caldecotta – za najlepszą książkę ilustrowaną roku (Fables, 1981). W finale nagrody Randolpha Caldecotta znalazły się również jego tomy Żabek i Ropuch. Przyjaźń i Hildilid’s Night.

 

Na podstawie serii o Żabku i Ropuchu powstał musical A Year with Frog and Toad, wystawiony na Broadwayu w 2003 roku.


Wybrane książki:

Mysie przysmaki

Mysie przysmaki

od 3 do 5 lat
NOWOŚĆ
tagi: jedzenie  smak  myszki  mysz 
Czego potrzebuje mysia zupa, żeby nabrać smaku? To oczywiste! Dobrych opowieści! Wiedzą o tym wszystkie myszy i to daje im przewagę nad łasicami, które mają chrapkę na mysie przysmaki. Przekonajcie... »
Wszystkie przygody Żabka i Ropucha

Wszystkie przygody Żabka i Ropucha

od 3 do 6 lat
Książka, która powinna znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce. Najzabawniejsze przygody Żabka i Ropucha zebrane w jednym tomie! Wszystkie przygody dwóch przyjaciół uwielbianych... »
Żabek i Ropuch. Dzień po dniu

Żabek i Ropuch. Dzień po dniu

od 6 do 8 lat
Czwarta część opowieści o rezolutnym Żabku i wrażliwcu Ropuchu – w brawurowym przekładzie Wojciecha Manna   Żabek i Ropuch cieszą się każdym wspólnie spędzonym dniem.... »
Żabek i Ropuch. Przez cały rok

Żabek i Ropuch. Przez cały rok

od 3 do 7 lat
tagi: żabek  ropuch  pory roku 
Trzecia część przygód Żabka i Ropucha w tłumaczeniu Wojciecha Manna   Zimą, wiosną, latem, jesienią – Żabek i Ropuch przyjaźnią się przez cały rok. Przed nami kolejne... »
Żabek i Ropuch. Przyjaźń

Żabek i Ropuch. Przyjaźń

od 3 do 7 lat
KLASYKA
Pewnego dnia Ropuch poczuł się jakoś tak nie bardzo. Zgubił swój duży, okrągły, biały guzik od kurtki. Kto pomógł mu go szukać? Jego najlepszy przyjaciel, Żabek. Innego dnia Żabek poczuł... »
Żabek i Ropuch. Razem

Żabek i Ropuch. Razem

od 3 do 7 lat
Żabek i Ropuch to najlepsi przyjaciele – wszystko robią razem. Kiedy Ropuch podziwia ogród Żabka, Żabek uczy go, jak powinno się sadzić kwiaty. Kiedy Ropuch piecze pyszne ciasteczka,... »


Warto zobaczyć