Kraków

Teatralny Instytut Młodych Teatru Ludowego gospodarzem gali Słoneczniki 2023 w Krakowie!

Teatralny Instytut Młodych Teatru Ludowego gospodarzem gali Słoneczniki 2023 w Krakowie!

Tegoroczna gala krakowskiej odsłony "Słoneczniki 2023" odbędzie się w Teatralnym Instytucie Młodych Teatru Ludowego. 30. września, o godzinie 16:00 w nowo otwartej przestrzeni teatralnej rozpocznie się uroczyste wręczenie statuetek dla najbardziej rozwojowych inicjatyw dla dzieci.


Teatr Ludowy jest jednym z najmłodszych teatrów w Krakowie (otwarty 3 grudnia 1955 roku), jednak pomimo “młodego wieku” jest niezwykle rozpoznawalną i cenioną instytucją kultury. Zasłynął ze sceny dramatycznej, jednak oprócz wspaniałych spektakli dla dorosłych, posiada także niesamowicie wartościową ofertę dla dzieci i młodzieży, dla której powstała dedykowana przestrzeń - Teatralny Instytut Młodych.W tym roku oferta programowa Teatru Ludowego dla najmłodszych odbiorców kultury została zinstytucjonalizowana poprzez otwarcie nowego Teatralnego Instytutu Młodych. TIM to nowoczesna, ale przede wszystkim otwarta, różnorodna i bezpieczna oferta działań z zakresu pedagogiki teatru, skupiająca się również na jego terapeutycznym wymiarze. Powstaną tu  nowoczesne spektakle dla młodych widzów, wykorzystujące nowe technologie i różne formy narracji, będące odpowiedzią na naturalne potrzeby młodych widzów - poszukiwania i odkrywania  świata. Wspólnie z dziećmi tworzone będą nowe przestrzenie artystyczne, zmieniające perspektywę  patrzenia na teatr i pozostające w nieustannej otwartości na nowe doświadczenia. TIM to miejsce, w którym teatr wychodzi naprzeciw wszystkim najważniejszym problemom młodych ludzi.

 

 

Teatralny Instytut Młodych to nie tylko otwarcie metaforycznej przestrzeni nowych doświadczeń artystycznych, ale także nowego budynku, który powstał w wyniku rewitalizacji dawnej Sceny Stolarnia, zyskując nowoczesną formę, w pełni dostosowaną do potrzeb młodych widzów. W siedzibie TIM-u znajdują się trzy sceny: Kameralna, Kolorowa i Warsztatowa. Oprócz przestrzeni teatralnych na młodszych i starszych widzów czeka TIMka Cafe - kawiarnia i T-Shop sklepik z teatralnymi niespodziankami oraz sale warsztatowe.

 

 

 

Jesteśmy szczęśliwi, że będziemy mogli gościć w przestrzeniach Teatralnego Instytutu Młodych Teatru Ludowego, który powstał w odpowiedzi na realne potrzeby dzieci i młodzieży. To właśnie na deskach nowych scen wręczymy nagrody organizatorom najbardziej rozwojowych inicjatyw dla dzieci w krakowskiej edycji konkursu “Słoneczniki 2023”!

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć