Kraków

Oprowadzanki - cykl spacerów dla rodzin z dziećmi

Oprowadzanki - cykl spacerów dla rodzin z dziećmi

Stara Synagoga, oddział Muzeum Krakowa zaprasza rodziny z dziećmi na interaktywne oprowadzanie w ramach cyklu „Oprowadzanki”.

 

Dawid mieszka w bajt z awą, imą i achot. Odkąd skończył trzy lata chodzi do chederu, gdzie uczy się czytania po hebrajsku…”. Tak rozpoczyna się opowieść o chłopcu, który stanie się naszym przewodnikiem po najstarszej w Polsce synagodze. Dawid i jego rodzina zdradzą nam, jak wygląda dzieciństwo w kulturze żydowskiej i czym różni się ono od znanej nam codzienności. Odkryjemy również ciekawostki związane z żydowską szkołą. Dowiemy się, jakie obowiązki spoczywały na dzieciach do niej uczęszczających. Poznamy również podstawy języka hebrajskiego – od alfabetu po proste słówka używane na co dzień.

Prowadzący: Aleksandra Gaj

 

Oprowadzanki

 

Oprowadzanki to cykl interaktywnych oprowadzań po wybranych oddziałach Muzeum Krakowa angażujących wszystkich uczestników (niezależnie od ich wieku – dzieci i dorosłych opiekunów).

Zwiedzanie muzeum może okazać się niezwykłą przygodą, pełną wyzwań i dobrej zabawy! Zapraszamy rodziny z dziećmi do udziału w interaktywnych oprowadzaniach po wybranych oddziałach Muzeum Krakowa. Będziemy poznawać ekspozycje, podążając specjalnie wytyczonymi ścieżkami zwiedzania. Zaglądniemy do kamienicy mieszczańskiej, by poszukać niezwykłych przedmiotów należących do rodziny Hipolitów. Razem z małym Dawidem dowiemy się, jak wygląda dzieciństwo w kulturze żydowskiej. Na wystawie w Muzeum Podgórza poznamy zasady savoir vivre’u i dowiemy się co nie przystoi szlachcie. Czeka na nas także spotkanie z tajemniczą awangardą.

Nie może Was zabraknąć. Uwaga, bądźcie gotowi! Będziemy mieć ręce pełne roboty!

 

Więcej na: https://muzeumkrakowa.pl/kalendarium/alef-bet-i-gimel-kazimierski-elementarz-i-inne-przygody-ze-swiata-malego-dawida

 

Materiały organizatora

 

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć