Kraków

Lato w mieście - propozycje kulturalne na wakacje

Lato w mieście - propozycje kulturalne na wakacje

Lato w mieście to nie powód do zmartwień, ponieważ wiele instytucji kultury wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców i dzieci, tworząc swoje programy na letni czas. Oto propozycje na zbliżające się wakacje prosto z Krakowa.

 

Wakacje w Muzeum – wyjątkowy program warsztatów

 

Muzeum Narodowe w Krakowie wychodzi naprzeciw potrzebom wszystkich tych rodziców i dzieci, którzy doceniają znaczenie równowagi i balansu pomiędzy życiem prywatnym a nauką i pracą. Nauka potrzebuje odpoczynku, praca – zabawy, rok szkolny – wakacji. Cisza wymaga dźwięków i nikt nie doceni spokoju bez wcześniejszego chaosu.

Szczegóły: https://czasdzieci.pl/krakow/wydarzenia/id,130478dc8.html

 

Nowohuckie Centrum Kultury Fest – program dla małych i dużych

 

NCK jak zawsze staje na wysokości zadania. Tym razem zapowiada dwa miesiące pełne atrakcji nie tylko dla najmłodszych, ale też dla dorosłych. Dlatego drodzy rodzice i opiekunowie, będziecie mogli również skorzystać z ciekawych propozycji na letni czas. „Lato w mieście” to seria niezwykłych spotkań i warsztatów, z których warto skorzystać.

 

Dla dzieci zaplanowano wakacje z akrobatyką, warsztaty graficzne, szalone disco czy Teatromanię – warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Przyszłym mamom polecamy z kolei Klub Super Mama.

Szczegóły: https://czasdzieci.pl/krakow/wydarzenia/id,130592e70.html

 

Wyjątkowe spacery na okrągło

 

W sezonie letnim kontynuowane będą spacery na okrągło. Warto zapoznać się z harmonogramem wydarzeń na lipiec.

Szczegóły: https://czasdzieci.pl/krakow/wydarzenia/id,130599cf7.html

 

Twórcze lato – zajęcia wakacyjne w CSW Solvay

 

Trwają zapisy na wakacyjne zajęcia w CSW Solvay. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych! Na dzieciaki czekają takie zajęcia jak: „Smyki z gimnastyki”, warsztaty teatralne, Hocki Klocki, a także gry i zabawy na powietrzu.

Szczegóły: https://czasdzieci.pl/krakow/wydarzenia/id,130514d04.html

 

Anikino półkolonie letnie

 

Jeżeli chcecie, by Wasze pociechy poznały tajniki różnych zawodów, serdecznie polecamy półkolonie letnie w Anikino. Twoje dziecko marzy o tym, by być strażakiem, policjantem, astronautą, a może aktorem? Warto poznać szczegóły:  

https://czasdzieci.pl/krakow/wydarzenia/id,130525fe8.html

https://czasdzieci.pl/krakow/wydarzenia/id,130524c49.html

https://czasdzieci.pl/krakow/wydarzenia/id,130522861.html

 

Wakacje w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema

 

Wiele interesujących propozycji przygotował również Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Przez dwa tygodnie; od 25 do 29 lipca oraz od 1 do 5 sierpnia, dzieci w wieku 7-12 lat będą mogły wziąć udział w ciekawych zajęciach, wspólnych grach i kreatywnych warsztatach, które poprzez zabawę pobudzą ich wyobraźnię.

Szczegóły:

https://czasdzieci.pl/krakow/wydarzenia/id,13059146e.html

 

Filharmonia w Ogrodzie Botanicznym

 

W pięknych okolicznościach przyrody można cieszyć się również letnim koncertem Filharmonii, które odbywać się będą we wszystkie soboty lipca.

Więcej:

https://czasdzieci.pl/krakow/muzyka/spektakl,3144967-philharmonic_music_summer.html

 

Baśnie Świata - cykl spotkań w Ogrodzie Teatru Łaźnia Nowa

 

Na miłośników baśni z całego świata czekają wspaniałe ogrodowe spotkania zorganizowane przez Teatr Łaźnia Nowa. Podczas każdego wydarzenia będzie prezentowana baśń z innego kraju.

Szczegóły:

https://czasdzieci.pl/krakow/wydarzenia/id,130683732.html

 

Warsztaty "Niezła Sztuka" w Ogrodzie Łaźni Nowej

 

Młodym fanom sztuki polecamy warsztaty z zakresu sztuki w Ogrodzie Teatru Łaźni Nowej. Czy zainteresują Was kolorowe szkiełka Wyspiańskiego, ekoazabawki Zofii Stryjeńskiej, a może najstarsze polskie budowle?

Więcej informacji: https://czasdzieci.pl/krakow/wydarzenia/id,1306848fc.html

 

To tylko wybrane wydarzenia w Krakowie. Warto śledzić ofertę instytucji kulturalnych, by znaleźć zajęcia dostosowane do potrzeb dziecka.

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć