Kraków

Majówka w Krakowie – atrakcje dla najmłodszych i nie tylko

Majówka w Krakowie – atrakcje dla najmłodszych i nie tylko

Zastanawiasz się, co można fajnego robić z dzieckiem w czasie zbliżającego się długiego weekendu? Oto kilka naszych propozycji na patriotyczne, radosne świętowanie.

 

Radosny przejazd "Dla biało-czerwonej"

 

Dla fanów rolek, wrotek, deskorolek i hulajnóg zaplanowano na 2 maja rodzinne wydarzenie. Z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej będzie można w biało-czerwonym stroju przejechać ulicami Krakowa korzystając z tych "środków transportu".

 

Magia w Hali 100-lecia Cracovii

 

2 maja przy ul. Focha 40 będą działy się niezwykłe rzeczy. Pojawi się magik, który przedstawi niesamowite sztuczki. Czary rozpoczną się o godzinie 12:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Ogród Doświadczeń i Muzeum Inżynierii i Techniki Miejskiej

 

W Ogrodzie Doświadczeń im. S. Lema można spędzić 1, 2 oraz 3 maja. Na dzieciaki czeka tam Lem-birynt, Odlotowy plac zabaw zaprojektowany z myślą również o osobach z niepełno sprawnościami, Piaskowa planeta z rzeźbami piaskowymi i figurami Lissayous. Dodatkowo 110  modeli, które pomagają uczyć poprzez zabawę.

Z kolei Muzeum Inżynierii i Techniki Miejskiej będzie otwarte dla małych odkrywców 1 i 3 maja. Będzie to doskonała okazja do pogłębiania wiedzy dziecka.

 

Teatr Groteska dla dzieci

 

Podczas długiego weekendu nie zabraknie również propozycji teatralnych. Teatr Groteska gra spektakl „Nie płacz, Koziołku”. Przedstawienia odbędą się 30 kwietnia (w ukraińsko-polskiej wersji językowej) oraz 3 maja.

 

"Smoczy gród. Bronisław Chromy na Wawelu"

 

Dla spragnionych wrażeń estetycznych i miłośników smoków, w tym tego rodzimego – Smoka Wawelskiego, już od 30 kwietnia czeka niezwykła wystawa w ogrodach Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa to sposób na świętowanie 50. rocznicy powstania pomnika Smoka Wawelskiego przy Smoczej Jamie.

 

Rozśpiewany "Tramwaj patriotyczny"

 

Jak co roku na krakowskie ulice, 3 maja w rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji wyjedzie „Tramwaj patriotyczny”. Warto zabrać dziecko na taką przejażdżkę, bo na uczestników będą czekać śpiewniki, chorągiewki, kartki okolicznościowe i mnóstwo okoliczności do śpiewania.

 

"Majowa Jutrzenka" na Małym Rynku

 

O 17:00 na Małym Rynku będzie można wysłuchać koncertu artystów Teatru Loch Camelot i dołączyć do rozśpiewanej publiczności podczas 80. Krakowskiej Lekcji Śpiewania. W repertuarze pieśni i piosenki patriotyczne, z którymi warto zaznajamiać dziecko.

 

Majówka w Muzeum Fotografii

 

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić Muzeum Fotografii, warto wykorzystać do tego nadchodzącą majówkę. 1 maja MuFo Rakowicka pracuje w godzinach 11:00-19:00, MuFo Strzelnica w godzinach 11:00-18:00, z kolei MuFo Józefitów jest zamknięte. 2 maja wszystkie oddziały nie pracują. Natomiast 3 maja, MuFo Rakowicką można odwiedzić od 10:00 do 18:00, MuFo Strzelnicę od 11:00 do 18:00. MuFo Józefitów jest nieczynne.

 

Filharmonia Krakowska ramię w ramię z Muzeum Armii Krajowej

 

Z inicjatywy Filharmonii Krakowskiej i Muzeum Armii Krajowej odbędzie się Koncert Kameralna Scena Patriotyczna z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie już 2 maja o 18:00 w Muzeum Armii Krajowej.

 

Wystawy do zobaczenia

 

Nieco starszym – młodzieży i dorosłym – polecamy wystawę prac „Były sobie rzeźby w mieście….” –Tadeusza Cukra w Złotej Galerii CENTRUM. Prace będą prezentowane do 22 maja. Wstęp jest bezpłatny.

 

Interesującą propozycję ma również krakowska Cricoteca, gdzie od 28 kwietnia do 22 maja będzie można podziwiać  wystawę „Z kurzu w kurz”, odbywającą się w ramach festiwalu Copernicus. Mówi ona o wewnętrznym przymusie katalogowania i dokumentowania.

 

Mamy nadzieję, że tegoroczna majówka będzie udana, słoneczna i pełna wrażeń kulturalnych.

 

 

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć