Kraków

"Konik Muzealny" - co to za cykl warsztatów?

"Konik Muzealny" - co to za cykl warsztatów?

Cykl warsztatów weekendowych odbywających się w kilku oddziałach MNK. Zainspirowany różnorodnością zbiorów muzealnych, przyjął formułę gry, której uczestnicy – rodziny z dziećmi – mają okazję odkrywać kolejne tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc jednocześnie.

 

Każdy „Konik” jest inny – bogactwo dzieł sztuki pozwala na sięganie do różnorodnych kontekstów i metod, a aktywne pokonywanie ścieżki daje okazję do zdobycia za każdym razem nowej porcji wiedzy.

 

Cykl otrzymał dwukrotnie nagrodę Złotego Słonecznika przyznawaną przez portal dla rodziców CzasDzieci.pl.

 

Ważne informacje:

  • Cykl skierowany do rodzin z dziećmi w wieku 5–10 lat
  • Warsztaty odbywają się w różnych oddziałach MNK w wybrane niedziele
  • Warsztaty odbywają się w godz. 10:00–13:00. Do zajęć można dołączyć do godz. 12:30. Czas trwania to 1–2 godz., w zależności od preferencji i indywidualnych możliwości uczestników
  • Przygotowana przez animatorów ścieżka wymaga zaangażowania całej rodziny
  • Cena: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny) 
  • Ograniczona liczba miejsc

 

Jak się zapisać:

 

Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa „Jacek Malczewski. Romantyczny”
Fantastyczne stworzenia i jak je znaleźć w muzeum

 

Czy wy też to widzicie? Ogromne skrzydła zamigotały w letnim słońcu wszystkimi kolorami tęczy. Czy to tylko nam się zdaje, że nad łąką unosi się dziwna postać? A ten mężczyzna, czemu się uśmiecha, gdy w kurzu polnej ścieżki odkrywamy ślady kozich kopytek? Moglibyśmy przysiąc, że przed chwilą podrapał się po… rogach. Koniecznie musicie przyjść i pomóc nam rozwikłać zagadki niezwykłych stworzeń, które sprowadził do muzeum malarz Jacek Malczewski. Nawet nasz Konik muzealny odkrył na wystawie swojego dalekiego krewniaka. Lato bywa naprawdę magiczne! Zwłaszcza gdy zapanuje nad nim Sztuka. Zapraszamy!

 

Warsztaty w ramach wydarzenia „Malczewianki – weekend świętojański w muzeum” - 19.06.2022 (niedziela)

 

 

Prowadzenie/przygotowanie:

Weronika Moskwa – historyczka sztuki, studentka pedagogiki i edukatorka muzealna. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu, a także wychowaniem estetycznym i popularyzowaniem sztuki wśród młodszych i trochę starszych odbiorców.

Gdy była mała, często robiła sobie kitkę nad czołem i twierdziła, że jest nosorożcem, chociaż miała na myśli jednorożca.

Martyna Majsterek – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, przewodniczka po Krakowie. Entuzjastka sztuki pod każdą postacią. Od lat swoją pasją i wiedzą dzieli się ze wszystkimi – z dziećmi i dorosłymi.

Gdy była małą dziewczynką, bardzo chciała mieć własną żyrafę, najlepiej taką latającą.

 

 

Więcej na: https://mnk.pl/artykul/konik-muzealny

 

mat. organizatora

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć