Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Zaburzenia mowy

Moja 7 letnia córka ma zdiagnozowane całościowe zaburzenia rozwoju pragmatyczno semantyczne. Mam taką prośbę, jaką metodę mi by Pani poleciła do terapii dziecka w domu.


Pytanie przesłała Pani Danuta
Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda

Prof. Jagoda Cieszyńska

Psycholog, logopeda

Odpowiedź:

Droga Pani Danuto,
w styczniu ukaże się moja książka z opisem wszystkich ćwiczeń, będzie dostępna na stronie www.konferencje-logopedyczne.pl. teraz zachęcam do odwiedzenia strony i poczytania artykułów na temat terapii. Pomoce do terapii (codziennie 2 godziny zajęć przy stoliku w domu).

 

Prawidłowa artykulacja

1. Program Słucham i uczę się mówić - „Samogłoski”, „Wyrażenia dźwiękonaśladowcze”, „Sylaby i rzeczowniki” „Rzeczowniki - fleksja” (www.arson.pl)

 

Stymulacja rozwoju systemu językowego

1. Wczesna nauka czytania - książeczki „Kocham czytać” (www.we.pl) - 15 minut dziennie) - dziecko powtarza, potem wskazuje odpowiednie sylaby, w ostatecznym efekcie samodzielnie odczytuje
2. Utrwalanie umiejętności czytania - „Moje sylabki” (www.wir-wydawnictwo.com)
3. Samodzielne układanie zdań - „Kocham mówić” (www.we.pl)


Stymulacja lewej półkuli mózgu

1. Szeregi i sekwencje oraz Analiza i synteza wzrokowa (www.wir-wydawnictwo.com)
2. Stymulacja lewej półkuli mózgu (www.we.pl)

 

Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)