Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Bieganie a płaskostopie

Witam, od pół roku biegam około 10 km, co drugi dzień, biorę udział w biegach okazyjnych 10, 15 kilometrowych. W tym miesiącu, chciałabym pobiec w pół maratonie. Mam jednak płaskostopie i po 15 km biegu około tydzień bolała mnie stopa... Mam 30 lat, a biegania nie traktuję wyczynowo a rekreacyjnie. Mam pytanie do Pana: czy powinnam niezwłocznie zadbać o wkładki do butów, czy bieganie w warunkach miejskich jest wskazane czy ewentualna operacja wchodzi w grę czy w moim wieku jeszcze to ma sens... Jaką rehabilitację Pan najbardziej poleca (na wakacjach biegam po trawie, plaży. Niestety miasto nie jest aż tak przychylne... Pobliski mi las jednak odwiedzam na treningach raz na 7 treningów) Po bieganiu takim codziennym bardzo rzadko odczuwam ból w kolanach - tylko, jeśli się nie rozgrzeję dobrze.

Pytanie przysłała pani Agnieszka
Dr Ryszard Tomasz Perner - Ortopeda

Ortopeda

Dr Ryszard Tomasz Perner

Odpowiedź:

Witam,
Przede wszystkim zamiast biegów długodystansowych proponuje marszobiegi, które nie będą w takim stopniu jak bieg obciążały stóp. Sugerowałbym także odpowiednie dla Pani wkładki ortopedyczne do obuwia. Uważam, że operacja nie wchodzi w grę w opisanym przypadku. Stosowną rehabilitacją w Pani przypadku są ćwiczenia wzmacniające mięśnie krótkie stóp oraz mięśnie podudzia powierzchni tylnej.

Pozdrawiam
dr Perner

Zobacz inne porady w tematyce: stopy, płaskostopie, rehabilitacja

Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

Nowinki

Pierwsze badanie logopedyczne

Pierwsze badanie logopedyczne

Do gabinetu logopedycznego trafiają zarówno kilkumiesięczne dzieci, jak również pacjenci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz osoby dorosłe....  
Maluszki na brzuszki

Maluszki na brzuszki

Częstym powodem rehabilitacji są konsekwencję wynikające z tego, iż dziecko w swoim wczesnym rozwoju nie doświadczyło pozycji leżenia...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019