Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Oczyszczanie powietrza - co robić?

Witam,

proszę o informacje, jakie są sposoby oczyszczania powietrza? Co jesteśmy w stanie wyeliminować z powietrza? Jakie testy dowodzą o skuteczności oczyszczacza?

Tata Marek
Maja Raczkowska - Marketing Manager, HB Polska

Maja Raczkowska

Marketing Manager, HB Polska

Odpowiedź:

Dzień dobry Panie Marku,

 

oczyszczanie powietrza 4-stopniowym systemem filtracji APT polega na eliminacji z powietrza zanieczyszczeń mechanicznych i organicznych. Powietrze zasysane jest do wnętrza oczyszczacza za pomocą wentylatora, a następnie przepuszczane przez zintegrowany wkład filtrujący, na który składają się:

 

  • Filtr wstępny PP zatrzymujący większe zanieczyszczenia tj. sierść zwierzęcą, włosy, kurz i przedłużający żywotność filtra HEPA™,
  • Filtr NANO-SILVER PP usuwający bakterie i wirusy,
  • Filtr HEPA™ o skuteczności do 99,97 %, oczyszczający powietrze z toksycznych pyłów zawieszonych PM 2,5 i PM 10 oraz mikroskopijnych cząsteczek organicznych (o wielkości od 0,3 mikrona) tj. pyłków kwiatowych, roztoczy, grzybów i innych unoszących się w nim drobnych zanieczyszczeń i alergenów,
  • Filtr z aktywnego węgla eliminujący z powietrza, poprzez proces absorpcji, metanal i inne toksyczne gazy VOC oraz dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy,
  • Zintegrowany wkład filtrujący należy wymieniać co 3 miesiące, by oczyszczanie było skuteczne. Ceny oczyszczaczy wahają się od 300zł do 800zł ( Airpuric AP1021, AP2040, AP2060).

 

Oczyszczanie z zastosowaniem opatentowanej technologii TSS to unikalny sposób opracowany przez zespół portugalskich inżynierów. Oczyszczanie odbywa się w sposób najbardziej przybliżony do naturalnego – wewnątrz urządzenia znajduje się ceramiczny wkład, w którym dochodzi do spalenia wszystkich znajdujących się w powietrzu mikroorganizmów tj. wirusów, bakterii, roztoczy, pleśni, alergenów roślinnych i odzwierzęcych. Powietrze trafia do urządzenia na zasadzie naturalnej konwekcji przez co oczyszczacz jako jedyny na rynku nie emituje do otoczenia ozonu, a wręcz obniża jego poziom w powietrzu o 26%. Producent chwali się bogatą liczbą  certyfikatów udzielonych przez międzynarodowe instytuty badawcze oraz szeroką bazą użytkowników, do których zaliczają się szkoły, przychodnie lekarskie i  domy opieki dla seniorów.  Urządzenie jest bezgłośne i bezobsługowe. Zakup oczyszczacza to jednorazowa inwestycja.

 

Pozdrawiam

Maja Raczkowska

Zobacz inne porady w tematyce: zanieczyszczenia powietrza, oczyszczacz, filtr

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć