Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Zanik pokarmu

Witam,

1 marca urodziłam córeczkę. Na początku mojej przygody z karmieniem córka bardzo poraniła mi brodawki, do tego stopnia, iż leciała mi krew. Lekarz pediatra kazał na tydzień nie przystawiać dziecka do tej piersi i ściągać pokarm laktatorem. Po tygodniu zaczęłam przystawiać córkę do tej piersi, ale nie chciała
z niej pić, prężyła się i płakała, a po dostawieniu do \"zdrowej\" piersi problem znikał. Ściągałam pokarm ok. 3 razy dziennie, ale było go coraz mniej. Pierś ta zmniejszyła się bardzo i teraz za jednym odciągnięciem pojawia się zaledwie 10 ml pokarmu, a czasami i mniej. Proszę mi powiedzieć, co mam zrobić, aby znowu pojawił się pokarm, bo obawiam się, iż długo nie dam rady karmić jedną piersią.

Daria
Natalia Raczkowska - Doradca laktacyjny

Natalia Raczkowska

Doradca laktacyjny

Odpowiedź:

Witam,

 

na początku uspokoję panią, że można wykarmić dziecko tylko jedną piersią. Pierś można wystymulować laktatorem. Proponuję za każdym razem, zaczynać od karmienia tą mniejszą piersią. Potem podać tą pierś, którą córeczka woli. Jednocześnie karmiąc z drugiej, może pani odciągać pokarm laktatorem z mniejszej piersi. Może córkę da się wtedy łatwiej przekonać do tej niechcianej piersi. Bywają też dzieci, które przez cały okres karmienia jedzą tylko z jednej piersi.

 

Pozdrawiam
Natalia Raczkowska

Zobacz inne porady w tematyce: karmienie, odrzucanie piersi, ściąganie pokarmu

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.
a

Przeczytaj również

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)