Śląsk

Porady naszych Ekspertów

Chcę zostawić dziecko w 1 klasie

Witam,

mój syn poszedł do pierwszej klasy jako sześciolatek, w grudniu złamał prawą rękę, nie pracował nią prawie trzy miesiące. Dodam, że kaligrafia nie była jego mocną stroną, a teraz jest po prostu fatalnie. Zrobiliśmy badania w poradni i czekamy na wyniki. Chciałabym zostawić syna w pierwszej klasie. Syn jest bardzo inteligentny, lecz emocjonalnie to zerówkowicz. Pani, chcąc nadrobić zaległości mojego syna. daje mu dodatkowe teksty do domu. Dziecko jak widzi tyle do pisania, to od razu jest zniechęcone i idzie nam to wyjątkowo opornie. Proszę mi powiedzieć, kto decyduje o pozostawieniu dziecka w pierwszej klasie?Dziękuje za pomoc.

Agnieszka
Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda

Prof. Jagoda Cieszyńska

Psycholog, logopeda

Odpowiedź:

Droga Pani Agnieszko,

 

powinna Pani poprosić poradnię o interwencję i o wydanie zaświadczenia o braku dojrzałości emocjonalnej. Synek ma jeszcze dodatkowe powody, by klasę powtórzyć. Taki sposób "nadrabiania zaległości" zaproponowany przez nauczyciela jest fatalnym pomysłem. Dziecko w ten sposób jest ukarane za złamanie ręki i tylko się zniechęca.


Proszę napisać podanie do poradni z prośbą lub do Rady Pedagogicznej w szkole z prośbą o niepromowanie dziecka ze względu na powikłania po złamaniu ręki.


Serdecznie pozdrawiam
Jagoda Cieszyńska

Zobacz inne porady w tematyce: dojrzałość szkolna

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.
a

Przeczytaj również

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)