Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Płacz przy karmieniu piersią

Dzień Dobry! Jestem mamą 8 tyg. Kuby. Od ponad 2 tyg. mamy problem z karmieniem piersią w ciągu dnia (w nocy i rano jest ok). Synek po ok 5 min. jedzenia puszcza pierś, za chwilę jest pisk i płacz. Kiedy próbuję przystawić go do piersi (bo jej zazwyczaj szuka) to nie chce chwytać i płacze. Od 2-go t.ż. synek ma wzdęcia i bóle brzuszka. Myślałam że od tego tak płacze,ale po podaniu butelki (z moim mlekiem) je normalnie. Nie wiem co robić żeby móc karmić dalej piersią. Dodam że Kuba od początku dobrze chwyta pierś. Proszę o pomoc, bo jedzenie staje się udręką a nie przyjemnością.

Pytanie przesłała Pani Hania
Natalia Raczkowska - Doradca laktacyjny

Natalia Raczkowska

Doradca laktacyjny

Odpowiedź:

Witam,
synek ma już dwa miesiące i zapewne jest już bieglejszy w sztuce jedzenia z piersi. Najada się szybciej niż pierwszych dniach życia. W dodatku w ciągu dnia dzieje się wiele ciekawych rzeczy i zaczyna się problem, bo wszystko jest interesujące, a jedzenie nie za bardzo. Podanie butelki może spowodować, że dziecko coraz mniej chętnie będzie jadło z piersi, bo z butelki leci samo a przy piersi trzeba się pomęczyć. Proponuję odstawić butlę i konsekwentnie proponować pierś. Powinna też Pani zważyć dziecko i sprawdzić czy przyrosty są dobre. Ocenić to może pediatra, położna, doradca laktacyjny. Jeżeli dziecko przybiera za mało na wadze, to może należy zwiększyć ilość karmień, szczególnie nocnych, skoro człowiek je wtedy spokojniej. Warto też wagę dziecka sprawdzać na siatce centylowej WHO dla dzieci karmionych piersią.


http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_wfa_girls_p_0_2.pdf i
http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_wfa_boys_p_0_2.pdf .

 

Proponuję kontakt z doradcą, który oceni karmienie, zważy dziecko i rozwieje Pani wątpliwości.

 

Pozdrawiam
Natalia Raczkowska

Zobacz inne porady w tematyce: karmienie, butelka

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.
a

Przeczytaj również

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)