Bydgoszcz

Sztuka tworzenia skutecznych notatek - podsumowanie

Sztuka tworzenia skutecznych notatek - podsumowanie

„Poradnia Rozwoju Zdolności” – podsumowanie spotkania


Na pierwszym w tym roku szkolnym spotkaniu z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności” odbyły się warsztaty pn. „Sztuka tworzenia skutecznych notatek”. Spotkanie miało miejsce 11 grudnia 2017 r. w sali konferencyjnej Pałacu Młodzieży, a jego adresatami byli zdolni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Bydgoszczy.

 

Celem warsztatów było przygotowanie uczniów do tworzenia skutecznych, produktywnych notatek. Uczestnicy uzyskali wiedzę, w jaki sposób uczyć się do sprawdzianu oraz jak zapamiętać znaczną część materiału z lekcji, niezależnie od jego wielkości czy trudności przedmiotu. Uczniowie poznali technikę opracowania przejrzystych i pomocnych notatek, dzięki którym będą w stanie z łatwością przypomnieć sobie zawartość lekcji.

 

Na warsztaty przybyło około 30 uczniów z bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych, m.in. z Liceum Ogólnokształcącego nr 8, Zespołu Szkół Handlowych, Zespołu Szkół Budowlanych oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 15 w Bydgoszczy. Spotkanie poprowadziła Agnieszka Mądzielewska-Jagodzińska - doradca metodyczny w MOEN.
 
Spotkanie z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności” zostało zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

 

 

Kliknij na galerię i zobacz zdjęcia z pierwszej ręki.

 

1/7
1/7
2/7
2/7
3/7
3/7
4/7
4/7
5/7
5/7
6/7
6/7
7/7
7/7

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć