Bydgoszcz

"Operowy zawrót głowy" - odsłaniamy dzieciom tajniki operowe

"Operowy zawrót głowy" - odsłaniamy dzieciom tajniki operowe

„Operowy zawrót głowy” to spektakl familijny do muzyki Macieja Małeckiego, wprowadzający dzieci w wieku od 6 do 12 lat w świat opery.

 

Zapraszamy do zabawy z językowymi łamańcami, pojedynków na słowa i wspólnego śpiewania. Treści adresowane zarówno do młodych, jak i dorosłych widzów. Ideą spektaklu jest zaznajomienie dzieci z formą klasycznej opery (w tym z szeroko rozumianą estetyką muzyki klasycznej), ukazanie im piękna i bogactwa naszego rodzimego języka oraz zachęta do poprawnego posługiwania się polszczyzną. Doskonała okazja , by w formie zabawy z dziećmi odkryć piękno opery i razem z nimi przełamać wiele językowych trudności. W naszym przedstawieniu pojawią się wspólne ćwiczenia oraz pojedynki „na słowa”.

 

Główni bohaterowie to przebojowa Kropka, "gwiazda operowa", która na scenie czuje się jak u siebie w domu oraz romantyczny, nieco roztargniony i zagubiony Wykrzyknik. Młodzi widzowie bardzo żywo reagują na perypetie Kropki i Wykrzyknika. Śpiewają wraz z nimi piosenki, także te z charakterystycznymi dla polszczyzny zbitkami, jak np. „Nie marszcz czoła!”. W libretto autorstwa Magdaleny Małeckiej-Wippich wplecione są także piosenki ,m.in.do wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej,jednej z najlepszych autorek literatury dziecięcej. No, i będę je musieli skandować unisono muzycy z kwartetu smyczkowego. Zapraszamy! Nikt nie usłyszy:„Ciiiicho, bo jesteś w Operze”! Wcześniejsze doświadczenie operowe nie jest wymagane!

Co to jest libretto? Dlaczego w operze śpiewa się po włosku? Z jakiego powodu artyści muszą się rozśpiewać? Opera Nova zachęca najmłodszych widzów do przesyłania nagranych w formie filmików pytań do realizatorów spektaklu "Operowy zawrót głowy". Pytać można o wszystko, co może ciekawić dzieci w bogatym i nieco tajemniczym świecie teatru operowego. Pytania zamieszczone zostaną na facebookowej stronie Opery Nova, a odpowiadać na nie będą realizatorzy i soliści przygotowujący spektakl. Pytania można przesyłać na adres e-mail:pr@operanova.bydgoszcz.pl<

Premiera spektaklu, w zamyśle przeznaczonego na salę kameralną,w sytuacji obowiązujących obostrzeń epidemiologicznych odbędzie się na scenie głównej Opery Nova.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć