Bydgoszcz

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje

Wiele osób myśli, że animacja to tylko bajki dla dzieci. Nic bardziej mylnego!

 

Znakomitym dowodem na to są Animocje – festiwal filmowy koncentrujący się na ambitnym i poszukującym swojego wyrazu artystycznego kinie animowanym. Ale najważniejszy jest dla nas Widz. To jemu chcemy przybliżać najciekawszych twórców i filmy oraz pokazywać nieograniczone możliwości animacji. Widzom Animocji dajmy też szansę praktycznego poznania tej dziedziny sztuki, poprzez rozbudowaną sekcję edukacyjno-warsztatową.   

 

 

Mamy też swoje priorytety programowe. W kinie animowanym poszukujemy odważnych, ciekawych i innowacyjnych rozwiązań stosowanych w animacji oraz nieszablonowego wykorzystywania tradycyjnych technik. Dzięki międzynarodowemu konkursowi, Animocje są okazją do poznania najnowszych produkcji z całego świata. Pokazy specjalne animowanych filmów pełnometrażowych i tematyczne projekcje krótkich metraży, pozwalają odkryć animację w nowych kontekstach. 

 

 

Zwracamy też uwagę na powiązania animacji z innymi sztukami – muzyką, grami komputerowymi, sztukami wizualnymi i aktorstwem… Od 2014 roku nasz Festiwal przyznaje – jako jedyny w Polsce – Nagrodę za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu, która trafia do Mistrzyń i Mistrzów dubbingu w filmach animowanych.  Wizyta na Animocjach to wielkie przeżycie i artystyczna uczta ale też okazja do poznania ciekawych ludzi i spędzenia czasu w przyjacielskiej atmosferze. Dlatego zachęcamy udziału w Festiwalu, wymiany doświadczeń i opinii oraz bliższego poznania naszych gości – twórców i znawców animacji. 

 

Festiwal organizowany jest w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy od 2011 roku. Jego twórczynią i koordynatorką jest Weronika Płaczek.

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć