Wycieczki » świętokrzyskie » Bałtów » Bałtowski Kompleks Turystyczny

W pobliżu mnie
wybierz województwo   |   miasto
Bałtowski Kompleks Turystyczny
powiększ

Bałtowski Kompleks Turystyczny

BILET JURAPARK – zawiera: zwiedzanie JuraParku (ścieżka z dinozaurami), Muzeum Jurajskie, Prehistoryczne Oceanarium, Gondwana, Plac zabaw, Żydowski Jar.
normalny – 30 zł
ulgowy – 24 zł

PAKIET ROZRYWKA – zawiera: korzystanie z Parku Rozrywki bez limitu, Kino Emocji Cinema 5D, nielimitowane zjazdy na Rollercoasterze
normalny – 35 zł
ulgowy – 28 zł
ulgowy mini – 15 zł
PAKIET ZWIERZYNIEC – zawiera: zwiedzanie Zwierzyńca Górnego i Dolnego, Sabathówka – Wioska Czarownic
normalny – 20 zł
ulgowy – 17 zł
BILET KOMPLEKSOWY – zawiera bilet JuraPark, Pakiet Rozrywka, Pakiet Zwierzyniec.
normalny – 75 zł
ulgowy – 60 zł
rodzinny 2+1 – 190 zł
rodzinny 2+2 – 230 zł

Otoczony zielonymi wzgórzami, położony w widłach rzeki Kamiennej Bałtowski Kompleks Turystyczny to idealne miejsce zarówno do wypoczynku jak i do rodzinnej zabawy.

Bałtów to pierwszy z parków tematycznych Stowarzyszenia Delta. Kolejne obiekty utworzone przez tego samego właściciela to: JuraPark w Solcu Kujawskim oraz JuraPark w Krasiejowie koło Opola.

Bałtowski Kompleks został otwarty 7 sierpnia 2004 r. Obecnie w jego skład wchodzą:
- JuraPark - park dinozaurów . Zajmuje obszar 3,5 ha. Ścieżka dydaktyczna wśród około 100 modeli dinozaurów podzielona jest na okresy geologiczne – dzięki czemu możemy poznać następujące po sobie gatunki zwierząt. Każdy model wyposażony jest w tablicę opisową, z której dowiemy się ciekawostek na jego temat i świata w którym żył. Dinozaury w naszym JuraParku wykonane są w naturalnych rozmiarach. Największy z nich – sejsmozaur ma około 40 metrów długości. Królem i ulubieńcem dzieci jest oczywiście T-Rex. Wędrując ścieżką wśród dinozaurów dojdziemy do krainy o nazwie Gondwana – w tym miejscu spotkasz prawdziwego paleontologa, który odpowie na najbardziej skomplikowane pytania oraz pokaże jak preparować skamieniałości. Na Gondwanie znajdują się również ogromne puzzle, dino – zagadki, piaskownica ze szkieletem i wiele innych niespodzianek.
Ścieżka po JuraParku kończy się wejściem do Muzeum Jurajskiego.

- Muzeum Jurajskie - dwie sale muzealne wypełnione są eksponatami pochodzącymi z różnych części świata. Skamieniałości i minerały zostały pozyskane głównie z samodzielnych wypraw JuraPark Explorer Team. Z Muzeum Jurajskiego dzieli nas już tylko parę kroków do Prehistorycznego Oceanarium.

- Prehistoryczne Oceanarium - głębia oceanu pokazana za pomocą trójwymiarowego przekazu. Wśród prezentowanych rekonstrukcji zobaczyć możemy m.in.: megalodona, mozazaura, liopleurodona, plezjozaura i wiele innych. W Oceanarium panuje atmosfera tajemniczości, potęgowana przez otaczający nas mrok i dźwięki wydawane przez morskie stwory. Jeżeli będziecie zwiedzać Oceanarium z małymi dziećmi uważajcie przy ostatnim ekranie – z góry będzie patrzył na Was ogromny rekin, który będzie próbował na Was zapolować. Scena ta może wzbudzać silne emocje u dzieci.

- Zwierzyniec Bałtowski - zajmuje obszar około 60 hektarów. Zobaczymy tu liczne gatunki egzotycznych zwierząt z różnych kontynentów (żubry, wielbłądy, antylopy, jelenie, daniele, bydło szkockie, bydło watussi, różne gatunki kóz i owiec, strusie i inne). Zwierzęta te żyją na otwartej przestrzeni, w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska Po terenie Zwierzyńca poruszamy się żółtym, amerykańskim schoolbusem. Dzięki temu możemy z bliska przypatrzeć się życiu dzikich zwierząt. A o ich zwyczajach opowie podróżujący w Wami przewodnik.
Dolny Zwierzyniec zamieszkały jest przez drobne ssaki (małpki makaki, kuce, owce, surykatki, szopy i inne) i kolorowe ptaki (papugi, gołębie, bażanty, łabędzie, kaczki, żurawie i inne). Tą część Zwierzyńca zwiedzamy pieszo.

- Sabathówka – Wracając z Górnego Zwierzyńca po prawej stronie mijamy miejsce o nazwie Sabathówka. To świat wiedźm i czarownic. Animatorzy wciągną Was w wir zabaw. Czeka na Was tunel odwagi, domki elfów, mega bańki, gra w ogromne szachy i wiele innych niespodzianek. Koniecznie musisz zajrzeć do chaty czarownicy – tam skosztujesz magicznych wywarów i deserów. Mniam!

- Park Rozrywki – znajdują się tutaj takie urządzenia jak: karuzele, statek piracki, family coaster, zabawki wodne, gokarty, eurobungy, dmuchana 11 metrowa zjeżdżalnia, baseny z kulkami i wiele innych. Na terenie Parku Rozrywki znajduje się również Kino Emocji Cinema 5D.

-Cinema 5D - Kino Emocji – dzięki nowoczesnej technologii widz staje się aktywnym uczestnikiem scen odgrywanych na ekranie. Prócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznać innych wrażeń zmysłowych – dźwiękowych, ruchowych, dotykowych.

- Rollercoaster – kolejka grawitacyjna, długość wyciągu wynosi 135 m, długość zjazdu - 382 m, maksymalna prędkość zjazdu - ok. 40 km/h. Prędkość wózka może być regulowana przez uczestnika w zależności od odwagi. Przed skorzystaniem z urządzenia koniecznie zapoznaj się z regulaminem.

- Spływ Tratwami - spływ rzeką nizinną przez niezwykle urokliwe zakątki Bałtowa. Z pokładu tratwy podziwiać można wapienne skałki, dziką przyrodę czy zabytkowy kościół. Trasa spływu zaczyna się u stóp wzgórza na którym wznosi się pałac książąt Druckich-Lubeckich, a kończy na przystani „Przy Młynie” (w pobliżu głównego wejścia do JuraParku). Na przystań początkową możesz dostać się kursującą Kolejką Bałtowską.

-Stary Młyn – ponad 100 letni i ciągle działający młyn. Tutaj możemy zobaczyć proces przemiany ziarna w mąkę. Część przestrzeni została zaadoptowana na potrzeby galerii z dziełami sztuki pięknej jak i użytkowej (zabawki, wyroby wikliniarskie i garncarskie) będące efektem pracy artystów z regionu.
Zdj. Młyn Bałtów
-Skansen Pszczeli – na terenie skansenu możemy zapoznać się z różnymi formami uli – od najbardziej pierwotnych po nowoczesne. Dowiemy się o wybitnym znaczeniu pszczół dla istnienia człowieka.

-Kraina Koni - ośrodek oferujący przejażdżki konne pod opieką instruktora, wycieczki wozem turystycznym po terenie Bałtowa, zwiedzanie stajni. Ośrodek prowadzi naukę jazdy dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Zajmuje się również organizacją zawodów i inscenizacji historycznych.

-Kamienne Oko - miejsce do kąpieli z piaszczystą plażą, zjeżdżalnie, wydzielone sektory do pływania i opieka ratownika, pola namiotowe, kempingowe,

-Żydowski Jar - Zaginiony Świat Dinozaurów - spacer ścieżką przyrodniczą, gdzie pomiędzy ściana wąwozów napotykamy autentyczne tropy dinozaurów,

BAŁTÓW ZIMĄ

Wioska Świętego Mikołaja
– co roku w grudniu do Bałtowa przybywa Święty Mikołaj. Razem z ekipą pracowitych elfów oraz resztą swoich bajkowych przyjaciół czeka na dzieci i ich rodziców w swojej chacie. Obok Wioski Świętego Mikołaja znajduje się ogromny Zimowy Park Rozrywki, w którym nikt nie będzie się nudził.


Stacja narciarska „Szwajcaria Bałtowska” - Stacja narciarska „Szwajcaria Bałtowska” to najlepszy ośrodek narciarski w województwie świętokrzyskim. Wyposażony jest w najnowocześniejszą infrastrukturę techniczną w postaci systemu sztucznego naśnieżania i odwadniania, a jego oświetlenie pozwoli na wydłużenie czasu korzystania z zimowych atrakcji do późnych godzin nocnych. Systematyczne ratrakowanie tras zapewnia komfort jazdy nawet najbardziej wymagającym narciarzom.
- sześć (niebieskich) tras narciarskich o łącznej długości 2500 metrów.
- 4-osobowa kolej linowa krzesełkowa o przepustowości 2400 os./godz.
- dwa nowoczesne wyciągi orczykowe o łącznej przepustowości 1500 os./godz.
- dwa wyciągi o długości 100 m każdy – szkółka narciarska.

NOCLEGI
Na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego znajdują się całoroczne domki wypoczynkowe. Domki podzielone są ze względu na standard na domki typu schroniskowego i rodzinnego. Informacje i cennik noclegów na stronie

Obok kompleksu znajdują się liczne gospodarstwa agroturystyczne – sprawdz
E-mail:rezerwacja.baltow@jurapark.pl
WWW:www.juraparkbaltow.pl
Adres:27-423 Bałtów 8a
Telefon:41 264 14 20 (-21)
Miejscowość:Bałtów
Województwo:świętokrzyskie
Region:Ziemia Sandomierska

Szkoła na Czasie

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Wakacje powoli się kończą i pewnie coraz częściej myślisz o powrocie Twojego dziecka do szkoły. Jak przygotować siebie i dziecko oraz nie ulec wrześniowemu zamieszaniu?  
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.  

Nowinki

Latem do Ogrodzieńca

Latem do Ogrodzieńca

Ogrodzieniec latem to prawdziwa gratka dla dużych i małych podróżników! Zapraszamy serdecznie do zwiedzania zamku, Parku Miniatur oraz...  
Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja, Rovaniemi, Finlandia

Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja, Rovaniemi, Finlandia

Był czwartek 22 sierpnia. Wkrótce nasza czwórka miała spotkać najbardziej znaną osobę na świecie - Świętego Mikołaja.  

Okiem CzasDzieci.pl

Muzeum Ognia w Żorach

Muzeum Ognia w Żorach

Oswajanie tabu, przed którym na co dzień chronimy swoje dzieci. Kwintesencja nowoczesności i ciekawej formy.  

Weekend na Czasie

10 miejsc na piknik. Do 100 km od Warszawy

10 miejsc na piknik. Do 100 km od Warszawy

Koszyk, napoje, przysmaki, koc i w drogę! Piknik to jeden z milszych pomysłów na rodzinne spędzanie czasu latem.  

Temat na Czasie!

Jak wybrać biurko, plecak, śniadaniówkę?

Jak wybrać biurko, plecak, śniadaniówkę?

W Empiku znajdziesz wszystko, co uczeń mieć powinien...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019