Wycieczki » świętokrzyskie » Bałtów » Bałtowski Kompleks Turystyczny

W pobliżu mnie
wybierz województwo   |   miasto
Bałtowski Kompleks Turystyczny
powiększ

Bałtowski Kompleks Turystyczny

BILET JURAPARK – zawiera: zwiedzanie JuraParku (ścieżka z dinozaurami), Muzeum Jurajskie, Prehistoryczne Oceanarium, Gondwana, Plac zabaw, Żydowski Jar.
normalny – 30 zł
ulgowy – 24 zł

PAKIET ROZRYWKA – zawiera: korzystanie z Parku Rozrywki bez limitu, Kino Emocji Cinema 5D, nielimitowane zjazdy na Rollercoasterze
normalny – 35 zł
ulgowy – 28 zł
ulgowy mini – 15 zł
PAKIET ZWIERZYNIEC – zawiera: zwiedzanie Zwierzyńca Górnego i Dolnego, Sabathówka – Wioska Czarownic
normalny – 20 zł
ulgowy – 17 zł
BILET KOMPLEKSOWY – zawiera bilet JuraPark, Pakiet Rozrywka, Pakiet Zwierzyniec.
normalny – 75 zł
ulgowy – 60 zł
rodzinny 2+1 – 190 zł
rodzinny 2+2 – 230 zł

Otoczony zielonymi wzgórzami, położony w widłach rzeki Kamiennej Bałtowski Kompleks Turystyczny to idealne miejsce zarówno do wypoczynku jak i do rodzinnej zabawy.

Bałtów to pierwszy z parków tematycznych Stowarzyszenia Delta. Kolejne obiekty utworzone przez tego samego właściciela to: JuraPark w Solcu Kujawskim oraz JuraPark w Krasiejowie koło Opola.

Bałtowski Kompleks został otwarty 7 sierpnia 2004 r. Obecnie w jego skład wchodzą:
- JuraPark - park dinozaurów . Zajmuje obszar 3,5 ha. Ścieżka dydaktyczna wśród około 100 modeli dinozaurów podzielona jest na okresy geologiczne – dzięki czemu możemy poznać następujące po sobie gatunki zwierząt. Każdy model wyposażony jest w tablicę opisową, z której dowiemy się ciekawostek na jego temat i świata w którym żył. Dinozaury w naszym JuraParku wykonane są w naturalnych rozmiarach. Największy z nich – sejsmozaur ma około 40 metrów długości. Królem i ulubieńcem dzieci jest oczywiście T-Rex. Wędrując ścieżką wśród dinozaurów dojdziemy do krainy o nazwie Gondwana – w tym miejscu spotkasz prawdziwego paleontologa, który odpowie na najbardziej skomplikowane pytania oraz pokaże jak preparować skamieniałości. Na Gondwanie znajdują się również ogromne puzzle, dino – zagadki, piaskownica ze szkieletem i wiele innych niespodzianek.
Ścieżka po JuraParku kończy się wejściem do Muzeum Jurajskiego.

- Muzeum Jurajskie - dwie sale muzealne wypełnione są eksponatami pochodzącymi z różnych części świata. Skamieniałości i minerały zostały pozyskane głównie z samodzielnych wypraw JuraPark Explorer Team. Z Muzeum Jurajskiego dzieli nas już tylko parę kroków do Prehistorycznego Oceanarium.

- Prehistoryczne Oceanarium - głębia oceanu pokazana za pomocą trójwymiarowego przekazu. Wśród prezentowanych rekonstrukcji zobaczyć możemy m.in.: megalodona, mozazaura, liopleurodona, plezjozaura i wiele innych. W Oceanarium panuje atmosfera tajemniczości, potęgowana przez otaczający nas mrok i dźwięki wydawane przez morskie stwory. Jeżeli będziecie zwiedzać Oceanarium z małymi dziećmi uważajcie przy ostatnim ekranie – z góry będzie patrzył na Was ogromny rekin, który będzie próbował na Was zapolować. Scena ta może wzbudzać silne emocje u dzieci.

- Zwierzyniec Bałtowski - zajmuje obszar około 60 hektarów. Zobaczymy tu liczne gatunki egzotycznych zwierząt z różnych kontynentów (żubry, wielbłądy, antylopy, jelenie, daniele, bydło szkockie, bydło watussi, różne gatunki kóz i owiec, strusie i inne). Zwierzęta te żyją na otwartej przestrzeni, w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska Po terenie Zwierzyńca poruszamy się żółtym, amerykańskim schoolbusem. Dzięki temu możemy z bliska przypatrzeć się życiu dzikich zwierząt. A o ich zwyczajach opowie podróżujący w Wami przewodnik.
Dolny Zwierzyniec zamieszkały jest przez drobne ssaki (małpki makaki, kuce, owce, surykatki, szopy i inne) i kolorowe ptaki (papugi, gołębie, bażanty, łabędzie, kaczki, żurawie i inne). Tą część Zwierzyńca zwiedzamy pieszo.

- Sabathówka – Wracając z Górnego Zwierzyńca po prawej stronie mijamy miejsce o nazwie Sabathówka. To świat wiedźm i czarownic. Animatorzy wciągną Was w wir zabaw. Czeka na Was tunel odwagi, domki elfów, mega bańki, gra w ogromne szachy i wiele innych niespodzianek. Koniecznie musisz zajrzeć do chaty czarownicy – tam skosztujesz magicznych wywarów i deserów. Mniam!

- Park Rozrywki – znajdują się tutaj takie urządzenia jak: karuzele, statek piracki, family coaster, zabawki wodne, gokarty, eurobungy, dmuchana 11 metrowa zjeżdżalnia, baseny z kulkami i wiele innych. Na terenie Parku Rozrywki znajduje się również Kino Emocji Cinema 5D.

-Cinema 5D - Kino Emocji – dzięki nowoczesnej technologii widz staje się aktywnym uczestnikiem scen odgrywanych na ekranie. Prócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznać innych wrażeń zmysłowych – dźwiękowych, ruchowych, dotykowych.

- Rollercoaster – kolejka grawitacyjna, długość wyciągu wynosi 135 m, długość zjazdu - 382 m, maksymalna prędkość zjazdu - ok. 40 km/h. Prędkość wózka może być regulowana przez uczestnika w zależności od odwagi. Przed skorzystaniem z urządzenia koniecznie zapoznaj się z regulaminem.

- Spływ Tratwami - spływ rzeką nizinną przez niezwykle urokliwe zakątki Bałtowa. Z pokładu tratwy podziwiać można wapienne skałki, dziką przyrodę czy zabytkowy kościół. Trasa spływu zaczyna się u stóp wzgórza na którym wznosi się pałac książąt Druckich-Lubeckich, a kończy na przystani „Przy Młynie” (w pobliżu głównego wejścia do JuraParku). Na przystań początkową możesz dostać się kursującą Kolejką Bałtowską.

-Stary Młyn – ponad 100 letni i ciągle działający młyn. Tutaj możemy zobaczyć proces przemiany ziarna w mąkę. Część przestrzeni została zaadoptowana na potrzeby galerii z dziełami sztuki pięknej jak i użytkowej (zabawki, wyroby wikliniarskie i garncarskie) będące efektem pracy artystów z regionu.
Zdj. Młyn Bałtów
-Skansen Pszczeli – na terenie skansenu możemy zapoznać się z różnymi formami uli – od najbardziej pierwotnych po nowoczesne. Dowiemy się o wybitnym znaczeniu pszczół dla istnienia człowieka.

-Kraina Koni - ośrodek oferujący przejażdżki konne pod opieką instruktora, wycieczki wozem turystycznym po terenie Bałtowa, zwiedzanie stajni. Ośrodek prowadzi naukę jazdy dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Zajmuje się również organizacją zawodów i inscenizacji historycznych.

-Kamienne Oko - miejsce do kąpieli z piaszczystą plażą, zjeżdżalnie, wydzielone sektory do pływania i opieka ratownika, pola namiotowe, kempingowe,

-Żydowski Jar - Zaginiony Świat Dinozaurów - spacer ścieżką przyrodniczą, gdzie pomiędzy ściana wąwozów napotykamy autentyczne tropy dinozaurów,

BAŁTÓW ZIMĄ

Wioska Świętego Mikołaja
– co roku w grudniu do Bałtowa przybywa Święty Mikołaj. Razem z ekipą pracowitych elfów oraz resztą swoich bajkowych przyjaciół czeka na dzieci i ich rodziców w swojej chacie. Obok Wioski Świętego Mikołaja znajduje się ogromny Zimowy Park Rozrywki, w którym nikt nie będzie się nudził.


Stacja narciarska „Szwajcaria Bałtowska” - Stacja narciarska „Szwajcaria Bałtowska” to najlepszy ośrodek narciarski w województwie świętokrzyskim. Wyposażony jest w najnowocześniejszą infrastrukturę techniczną w postaci systemu sztucznego naśnieżania i odwadniania, a jego oświetlenie pozwoli na wydłużenie czasu korzystania z zimowych atrakcji do późnych godzin nocnych. Systematyczne ratrakowanie tras zapewnia komfort jazdy nawet najbardziej wymagającym narciarzom.
- sześć (niebieskich) tras narciarskich o łącznej długości 2500 metrów.
- 4-osobowa kolej linowa krzesełkowa o przepustowości 2400 os./godz.
- dwa nowoczesne wyciągi orczykowe o łącznej przepustowości 1500 os./godz.
- dwa wyciągi o długości 100 m każdy – szkółka narciarska.

NOCLEGI
Na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego znajdują się całoroczne domki wypoczynkowe. Domki podzielone są ze względu na standard na domki typu schroniskowego i rodzinnego. Informacje i cennik noclegów na stronie

Obok kompleksu znajdują się liczne gospodarstwa agroturystyczne – sprawdz
E-mail:rezerwacja.baltow@jurapark.pl
WWW:www.juraparkbaltow.pl
Adres:27-423 Bałtów 8a
Telefon:41 264 14 20 (-21)
Miejscowość:Bałtów
Województwo:świętokrzyskie
Region:Ziemia Sandomierska

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  

Lato!

Gdzie nad wodę?

Gdzie nad wodę?

Uff... ale upał! Trochę wody dla ochłody? Sprawdźcie gdzie! Warszawskie i podwarszawskie plaże.  

Nowinki

Ekspresowa Holandia z trójką dzieci

Ekspresowa Holandia z trójką dzieci

Do Niderlandów przegonił nas wyjątkowo deszczowy i zimny tydzień nad polskim morzem. Początkowo planowaliśmy wypad do kraju Astrid Lindgren,...  
Smoki z Komodo już we wrocławskim ZOO

Smoki z Komodo już we wrocławskim ZOO

Niewiele jest zwierząt rozpalających wyobraźnię ludzi w takim stopniu jak olbrzymie jaszczurki z Indonezji – warany z Komodo, zwane...  

Okiem CzasDzieci.pl

Muzeum Ognia w Żorach

Muzeum Ognia w Żorach

Oswajanie tabu, przed którym na co dzień chronimy swoje dzieci. Kwintesencja nowoczesności i ciekawej formy.  

Wydarzenie na Czasie

Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Ty

Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Ty

Już po raz dziewiąty zapraszamy rodziny z dziećmi na wakacyjną przygodę z międzymuzealną grą.  
10 największych lęków najmłodszych

10 największych lęków najmłodszych

Najmłodsi wykazują wiele lęków, dlatego trudno jest czasem przekonać je do tego, że przy nas nic im nie grozi. Dzisiaj przedstawimy wam cenne wskazówki jak pomóc dziecku wyzbyć się jego największych...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019