Warszawa

Kolejka na Górę Parkową

Kolejka na Górę Parkową

Kolej linowa na Górę Parkową w Krynicy została wybudowana w roku 1937 przez Spółkę z o. o. "Kolej Górska w Krynicy", której głównym udziałowcem była Liga Popierania Turystyki.

 

Dolna jej stacja znajduje się tuż obok deptaku krynickiego. Górna zaś stacja na szczycie Góry Parkowej (732 m n. p. m.). Długość trasy ciągnącej się w linii prostej wynosi 642 m, różnica poziomów wynosi 148 m.

Budowana jest na tych samych zasadach co kolej linowa na Gubałówkę, posiada jedynie wagoniki o mniejszej pojemności. Wagonik ma miejsc na 50 osób, może przewieźć w ciągu godziny 500 osób. Czas trwania jazdy wynosi 2:42. Spadki na trasie od 19 do 26%.

Na górnej stacji znajduje się piękna kawiarnia z tarasami.

Tuż obok stacji wznosi się wieża rozbiegowa toru bobsleyowego, którego zakończenie było przy dolnej stacji kolei.

Bilety ulgowe przysługują dzieciom w wieku od 4 do 10 lat, młodzieży szkolnej i akademickiej na podstawie ważnej legitymacji.

Cennik biletów:

  • w jedną stronę normalny- 5 zł, ulgowy- 3 zł
  • w dwie strony normalny- 8 zł, ulgowy- 5zł


A na szczycie czekają kolejne atrakcje!


Przenośnik taśmowy typu "SUN KID" zwany potocznie "czarodziejskim dywanem". Przy sprzyjających warunkach śniegowych mogą korzystać z niego zarówno narciarze, jak i jeżdżący na saneczkach, jabłuszkach, itp. Na górnej stacji Kolei Linowo - Terenowej Góra Parkowa zapraszamy do zjazdów na Rajskich Ślizgawkach. Znajdują się tam różnego rodzaju rynny, począwszy od spokojnej fali, poprzez spiralę, aż do zapierającej dech kamikadze.

Dane adresowe:
ul. Nowotarskiego 1
tel.: 018 471 22 62
godziny.: Kursuje codziennie od 10:00 do 19:00. Jazda planowa co 15 minut lub dla min. 10 osób jazda ciągła.

Zobacz w pobliżu

Warto zobaczyć