Warszawa

Stadnina koni huculskich FERO LUX

Stadnina koni huculskich FERO LUX

Koń huculski jest to jedna z nielicznych, hodowanych w Polsce ras koni górskich. Przywędrowała ona do nas wraz z ludami wołoskimi z terenu Karpat Wschodnich - Huculszczyzny.

 

Są to konie niewielkie. Masa ich ciała waha się pomiędzy 350 a 430 kg, średnia wysokość w kłębie wynosi 135 cm. Pomimo swych wymiarów, hucuły charakteryzują się bardzo silnym grzbietem - bez trudu unoszą dorosłą osobę wraz z ciężkim ładunkiem. Konie huculskie były chowane w trudnych warunkach górskich, stąd bardzo duża odporność koni na niepogodę i niewybredność odnośnie paszy. Ponadto nie ma dla nich terenu nie do pokonania to sprawia, że konie te są często wykorzystywane do organizowania wycieczek górskich. Są przy tym bardzo zrównoważone i łagodne, co jest ogromną zaletą z punktu widzenia początkującego jeźdźca, czy dziecka niepełnosprawnego.


Konie te przez cały rok przebywają w stadzie na pastwisku, dzięki temu mają bardzo silnie rozwinięty instynkt stadny. Jednocześnie rasa ta bardzo przywiązuje się do człowieka. Wszystkie te zalety bardzo ułatwiają hodowlę i sprawiają, że jest to najlepsza z ras, służąca do uprawiania turystyki górskiej.

Dane adresowe:
Korbielów, ul. Szczyrbok 62
tel.: 033 863 60 23, 033 863 60 24

Zobacz w pobliżu

Warto zobaczyć