Warszawa

Muzeum Rybackie

Muzeum jest własnością prywatną oraz prywatnym sukcesem pasjonata historii Ziemi Puckiej i jej dziedzictw przyrodniczo kulturalnych. Wybrzeże w Polsce od lat związane jest z rybactwem, właśnie taki charakter ma ten obiekt muzealny. Pan Juliusz potrafi zainteresować swoimi opowieściami i niezwykle barwnie opowiedzieć trudy rybackiej codzienności.

W niepozornym budynku umieszczono wiele eksponatów związanych z połowem ryb, zobaczyć możemy wiele narzędzi niezbędnych każdemu rybakowi. Od tych najbardziej podstawowych do takich jak sprzęt do polowania na m.in. wrony i mewy skutecznie uprzykrzające życie i pracę, chociaż dawniej Jastarniccy rybacy zajmowali się również łowieniem wron. Do obejrzenia także udostępniony jest warsztat szkutniczy prowadzony od wielu lat przez państwa Strucków. Uwagę przykuwają takie przedmioty jak wielofunkcyjny haszysz, kołowrotki do sznurka, sieci i wełny, siekiery, latarkę-piecyk, balkę służącą do polowania na foki. Cały budynek i wnętrze robi wrażenie, skonstruowane jest na styl dawnych chat rybackich, z każdego kąta czuć element przeszłości i trudu pracy rybaka.

W muzeum tym można obejrzeć ciekawe zbiory przedmiotów i narzędzi rybackich, które przybliżą dzieciom dawne życie rybaków. Bardzo interesująca jest również zrekonstruowana izba rybacka z początków XX wieku.

Godziny otwarcia:
- w sezonie turystycznym: 10.00-18.00
Dane adresowe:
ul.Mickiewicza 115
84-140 Jastarnia
tel.: tel. 058/ 675-22-45
godziny.: W sezonie turystycznym: 10.00-18.00

Zobacz w pobliżu

Warto zobaczyć