Warszawa

Zespół pałacowy i hodowla bizonów - Kurozwęki

Pałac w Kurozwękach – zwany Małym Wawelem, to rezydencja stanowiąca dzisiaj wymieszanie różnych stylów architektonicznych sięgająca sześciu stuleci.

Znajduje się tu pamiętający średniowiecze otoczony fosą zamek z krużgankowym dziedzińcem i późnobarokową fasadą. W zabytkowych wnętrzach mieści się pensjonat, oraz sale konferencyjne na 120 osób i restauracja. Zespół Pałacowy w Kurozwękach zaprasza do wypoczynku w zabytkowych wnętrzach pochodzącego z XIV w. Pałacu oraz dwóch XVIII-wiecznych Pawilonów zwanych Oranżerią i Oficyną. Wnętrza i piwnice kurozwęckiego Pałacu udostępnione są dla turystów do zwiedzania z przewodnikiem. Z myślą o nich utworzono tam salę muzealną oraz punkt sprzedaży pamiątek. Na życzenie organizowane są również pokazy walk rycerskich, artylerii i dawnych tańców.


Niecodzienną atrakcją w Kurozwękach jest jedyna w Polsce hodowla bizonów amerykańskich. Stado liczące obecnie ponad 80 sztuk turyści mogą oglądać na łąkach okalających kompleks pałacowy podczas pieszej przechadzki, z bryczki, bądź z wnętrza wozu „safari bizon”. Jednak bizony nie są jedynymi zwierzętami, jakie można spotkać w Kurozwękach.

Pałac i jego Skarby

Wnętrza kurozwęckiego Pałacu udostępnione są do zwiedzania z przewodnikiem, który zapoznaje turystów z historią pałacu oraz zamieszkujących go rodów, a także z aktualnymi ciekawostkami. Zwiedzanie obejmuje pierwsze piętro pałacu - salę balową, salony, taras widokowy, krużganki i XVIII w. kaplicę, jak również dziedziniec i muzeum-„Skarby i pamiątki rodu Popielów oraz obrazy Józefa Czapskiego”.

 

Lochy pełne tajemnic

Zwiedzanie obejmuje dziedziniec, lochy pełne bajek i legend, a także piwnice z historią pałacu. W piwnicach pałacu zorganizowana została salka muzealna, w której obejrzeć można reprodukcje broni rycerskiej oraz zabytki znalezione podczas prowadzonego od 2000 roku odgruzowywania i porządkowania piwnic zamkowych.

 

Safari bizon

Kraina bizonów rozciąga się tuż za pałacem. Bizony do Kurozwęk zostały sprowadzone z Belgii w 2000 roku przez Marcina Popiela. Każdego roku wiosną można zobaczyć na łąkach za pałacem malutkie bizonięta. Turystów zaciekawi na pewno oglądanie zwierząt z bliska podczas wycieczki wozem „safari bizon”, który wjeżdża na łąki pomiędzy bizony.

 

Mini zoo i plac zabaw

W ramach biletu wstępu dla naszych Gości jest dostępny plac zabaw dla dzieci oraz wstęp do mini zoo. Obecnie w mini zoo można obejrzeć lamy, osły, króliki, szopa, owce kameruńskie, świętojańskie, strusia, kozy, świnki wietnamskie, dziki, kucyki oraz ptactwo różnych gatunków.

 

 

Atrakcje dostępne codziennie od 10:00 - 16:00

(Lochy pełne tajemnic, Pałac i jego skarby)


Safari bizon  (w okresie od października do maja zwiedzanie w grupie minimum 8 osób, przy mniejszej grupie wjazd z przewodnikiem 60,00 zł;
pon. - pt. -atrakcja dostępna tylko po uprzedniej rezerwacji!)

 

 

CENNIK

 

wstęp na teren (bilet obowiązkowy)

normalny: 3 zł

ulgowy:    2 zł

 

Lochy pełne tajemnic (ok. 30 min + przewodnik)

normalny: 5 zł
ulgowy:    4 zł

 

Pałac i jego skarby (ok. 30 min + przewodnik)

normalny: 9 zł
ulgowy:    8 zł

(w terminach, kiedy odbywają się przyjęcia i imprezy okolicznościowe w pałacu, zwiedzanie tylko na poziomie dziedzińca - dziedziniec i muzeum

normalny: 5 zł
ulgowy:    4 zł)

 

Safari bizon (ok. 25 min + przewodnik)

normalny: 8 zł
ulgowy:    7 zł

 

PAKIET (1+2+3+4) - w pakiecie taniej!

normalny: 19 zł
ulgowy:    15 zł

(w terminach, kiedy odbywają się przyjęcia i imprezy okolicznościowe w pałacu, zwiedzanie tylko na poziomie dziedzińca - dziedziniec i muzeum
normalny: 16 zł
ulgowy:    12 zł)

 

Dane adresowe:
ul. Zamkowa 3
Kurozwęki
tel.: tel. (15) 866 72 72 (15) 866 72 36
godziny.: 10:00 - 16:00

Zobacz w pobliżu

Warto zobaczyć