Dziesięć kręgów z kamieni pobudzi wyobraźnię niejednego dziecka.
W pobliżu wsi Odry znajduje się rezerwat Kamienne Kręgi, największe w Polsce, a drugie w Europie skupisko kamiennych kręgów, prawdopodobnie cmentarzysko Gotów i Gepidów z I i II wieku n.e. Znajduje się tam 10 całych kręgów i 2 częściowo zachowane.
Kręgi liczą od 15 do 33 m średnicy. W każdym kręgu jest od 16 do 29 kamieni wystających z ziemi. Oprócz kręgów na terenie rezerwatu znajdują się także kurhany. W kręgach i kurhanach odkryto ponad 600 grobów. Od 15 września 1958 teren ten stanowi prawnie chroniony rezerwat przyrody.
Ciekawostką jest to, że mierniczy z Poznania, Paul Stephan stwierdził, że niektóre kręgi leżą na osiach wyznaczonych przez kierunki ruchu Słońca w dniach 22 czerwca i 22 grudnia, czyli dniach przesilenia letniego i zimowego. Według jego hipotezy kręgi stanowiły coś w rodzaju prehistorycznego zegara. Na terenie rezerwatu znajdują się wybudowane tarasy widokowe, z których można podziwiać kręgi z góry. Można stanąć też w miejscu uznanym przez radiestetów za miejsce promieniowania największej energii i poczuć magię tego miejsca na sobie. To trzeba zobaczyć!
Do parkingu przy rezerwacie można dotrzeć samochodem lub innym pojazdem, odjeżdżając z Czerska (z trasy Chojnice–Gdańsk) 10 km na północ do miejscowości Odry, w których warto najpierw odwiedzić muzeum poświęcone „Kamiennym Kręgom".