Wycieczki » małopolskie » Kraków » Place zabaw w centrum Krakowa

W pobliżu mnie
wybierz województwo   |   miasto
Place zabaw w centrum Krakowa
powiększ

Place zabaw w centrum Krakowa

Z czym kojarzy Wam się centrum Krakowa? Z bulwarami? Smokiem wawelskim? Plantami? Nam kojarzy się z ciekawymi placami zabaw! Zobaczcie, jak interesujące i rozwijające może stać się popołudnie spędzone wspólnie z dzieckiem na placu zabaw.

 

Dzikie Planty

 

To nie jest zwykły plac zabaw. To leśny świat pełen tajemnic. Na “Dzikich Plantach” dzieci mogą spojrzeć na świat oczami sowy i przekonać się, jak kolorowy może on być. Mogą “spotkać” się ze ślimakami i chrabąszczami. Ślimaki nie są zupełnie zwyczajne. Nazywają się wierzchowcami i można na nich galopować. Na placu zabaw znajdują się też miejsca, w których można odpocząć po zabawie - domki samotni i kolonie grzybów. Na rodziców czekają oczywiście drewniane ławki. Całość jest ogrodzona i zamykana. Przed wejściem czeka na Was instrukcja i opis atrakcji czekających na “Dzikich Plantach”. Plac zabaw znajduje się na Plantach, przy ul. Gertrudy. Został otwarty na początku roku 2017.

 

Archeologiczny ogród zabaw

 

Drugi z placów zabaw powstałych na Plantach na początku roku znajduje się w pobliżu Muzeum Archeologicznego. Oprócz drewnianych huśtawek, drabinek i piaskownicy na dzieci czekają archeologiczne ciekawostki oraz zadania do wykonania. Wśród pięciu pasów, które znajdują się na placu zabaw znajdziecie pas zieleni z tematycznie dopasowanymi roślinami, miejsce przeznaczone do gier zespołowych, a także pas urządzeń do zabawy. Zagadki archeologiczne przedstawione są w formie małych ramek zamieszczonych na ścianie placu zabaw. Potraficie wykonać wszystkie zadania? Wiecie do czego służy szpilka z brązu lub skąd pochodzi słowo “sierpień”? Przekonajcie się odwiedzając ten plac zabaw. Gwarantowana dobra zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.

 

Skwer Konika Zwierzynieckiego

 

Na skwerze nie znajdziecie typowego placu zabaw, ale i tak warto go odwiedzić. Lajkonik to jeden z symboli Krakowa. Jak dużo o nim wiecie? Idąc wzdłuż muru otaczającego skwer, dzieci mogą wykonać zadania związane z historią pojawienia się Lajkonika, a także z historią Zwierzyńca. Gdzieniegdzie umieszczone są także słowa związane z konikiem. Obecnie nie ma już ich w użyciu, ale poznanie ich może być dobrą okazją do rozmowy z dziećmi i zabaw słownych. Z czym kojarzą Wam się “harce”, “buzdygan” czy “buńczuki”?
Skwer znajduje się przy ulicy Kościuszki, w pobliżu Jubilatu.

 

Plac zabaw na Bulwarze Inflanckim

 

Duży, przyjemny, ogrodzony plac zabaw, na którym znajduje się wiele kolorowych przyrządów. Znajdziecie go na Bulwarze Inflanckim w okolicy ulicy Rybaki. Wśród atrakcji na dzieci czekają huśtawki, piaskownica i zjeżdżalnie. Jak przystało na Kraków, możecie spotkać tam również Smoka Wawelskiego i owieczkę. Dzieci mogą spróbować także swoich sił pokonując trasę między drewnianymi domkami i na kolorowej ściance wspinaczkowej. Na pewno nie zabraknie pomysłów na zabawę przez całe popołudnie.

 

fot. Anna Szymańska

Miejscowość:Kraków
Województwo:małopolskie
Region:Wyżyna Krakowsko-Częstochowska II

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

Nowinki

Smoki z Komodo już we wrocławskim ZOO

Smoki z Komodo już we wrocławskim ZOO

Niewiele jest zwierząt rozpalających wyobraźnię ludzi w takim stopniu jak olbrzymie jaszczurki z Indonezji – warany z Komodo, zwane...  
Bydgoszcz na weekend

Bydgoszcz na weekend

Bydgoszcz to miasto, w którym nie sposób się nudzić! Obojętnie czy ma się 5 lat czy 50. Przekonajcie się sami.  

Okiem CzasDzieci.pl

Muzeum Ognia w Żorach

Muzeum Ognia w Żorach

Oswajanie tabu, przed którym na co dzień chronimy swoje dzieci. Kwintesencja nowoczesności i ciekawej formy.  

Weekend na Czasie

Wakacyjny weekend - 20-21 lipca 2019

Wakacyjny weekend - 20-21 lipca 2019

Tym razem polecamy Waszym dzieciom spotkania ze sztuką, językiem angielskim, przyrodą, teatrem i muzyką klasyczną.  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019