Warszawa

Ośrodek Rehabilitacyjno - Wypoczynkowy Polanika

Ośrodek Rehabilitacyjno - Wypoczynkowy Polanika

OŚRODEK Polanika to idealne miejsce dla wypoczynku połączonego z zabiegami leczniczymi, które zapewniają zespół specjalistów i doskonale wyposażony ośrodek rehabilitacyjny. Jesteśmy otwarci zarówno na dorosłych, w tym seniorów, jak i rodziców z dziećmi.


Misją ośrodka jest integracja osób niepełnosprawnych oraz pomoc w ich usamodzielnieniu i powrocie do aktywności. Dlatego współpracujemy z fundacjami i stowarzyszeniami, które zajmują się dziećmi niepełnosprawnymi.

Do dyspozycji Gości oddajemy 164 miejsc hotelowych znajdujących się w budynku głównym oraz 8 domkach, położonych nad urokliwym stawem. Większość pomieszczeń jest w pełni dostosowana do osób niepełnosprawnych.

 

DLACZEGO WARTO NAS ODWIEDZIĆ?

 • najlepsi specjaliści z zakresu fizjoterapii traktujący indywidualnie każdego pacjenta
 • doskonale wyposażona sala fizjoterapeutyczna
 • hipoterapia – stajnia z wybiegiem dla koni
 • elegancka restauracja oraz przytulna klubokawiarnia z czytelnią
 • basen, sauna infrared, jacuzzi
 • staw w okolicy (możliwość łowienia ryb)
 • duża sala sportowa z lustrami
 • bezprzewodowy Internet
 • naziemna telewizja cyfrowa
 • piesze i dojazdowe wycieczki do Dębu Bartek
 • atrakcyjne animacje oraz zagospodarowanie czasu wolnego podczas turnusów
 • umiejscowienie w Kompleksie Świętokrzyska Polana z dostępem do oceanarium, zagrodą zwierząt i parkiem miniatur. 

 

REHABILITACJA
Ośrodek Polanika to wypoczynek, ale również rehabilitacja na najwyższym poziomie. Opieka zespołu wykwalifikowanych terapeutów oraz nowoczesna i bogato wyposażona baza zabiegowa sprawiają, że goście są w 100% zadowoleni z rezultatów zabiegów. Program rehabilitacji jest dobrany indywidualnie i dostosowany do potrzeb każdego pacjenta, po konsultacji lekarskiej i fizjoterapeutycznej. W ośrodku używamy innowacyjnego w skali kraju sprzętu rehabilitacyjnego takiego jak: bieżnia Alter G czy pierwszy w Polsce ReoAmbulator.

Specjalistyczne zabiegi które oferujemy naszym pacjentom wspomagane są także przez hipoterapię – stajnia z wybiegiem dla koni oraz basen, na którym prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne.
Specjalizujemy się w rehabilitacji międzypokoleniowej. Zapraszamy na turnusy rehabilitacyjne oraz rehabilitację dzienną zarówno rodziców z dziećmi, jak i dorosłych, w tym seniorów.

 

LOKALIZACJA
Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Polanika położony jest w miejscowości Chrusty, na terenie Gminy Zagnańsk. Mieści się na łagodnym, południowym zboczu w sercu Gór Świętokrzyskich, który leży na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Z polany, na której położona jest Polanika, rozciąga się piękny widok na góry, wokół dostępne są liczne trasy turystyczne i spacerowe. To tu rośnie Dąb Bartek, najsłynniejszy w Polsce pomnik przyrody.
Teren wokół Ośrodka Polanika to ogromny 8-hektorowy kompleks znajdujący się w głębi lasu, w absolutnie czystym, ekologicznym środowisku – o jego stan dbamy także sami (nasz ośrodek ogrzewany jest ekologicznie, poprzez spalanie pestki owocowej).


Dojazd z największych miast wskazany jest w zakładce kontakt: http://www.polanika.pl/kontakt/
Zapraszamy serdecznie do wypoczynku i rehabilitacji ośrodku Polanika czynnym całodobowo przez 365 dni w roku.
 

Dane adresowe:
ul. Laskowa 95 Chrusty, 26-050 Zagnańsk
tel.: 41 260 50 60
1/6
1/6
2/6
2/6
3/6
3/6
4/6
4/6
5/6
5/6
6/6
6/6

Zobacz w pobliżu

Warto zobaczyć