Wrocław

Accademia dell'Opera | KOLORATURA I FALSET
Wrocław Inne 3–7 lat

Accademia dell'Opera | KOLORATURA I FALSET

26 stycznia

godz. 13:00-14:00

 

Accademia dell'Opera to cykl warsztatów, który wprowadza najmłodszych widzów w magiczny świat opery i baletu. Czym właściwie jest opera? Co kryje się pod tajemniczym słowem pointa? Kim jest inspicjent? I w jaki sposób wydobyć dźwięk z trąbki? Na te i wiele innych pytań nurtujących naszych małych odkrywców świata muzyki odpowiedzą muzykolożka, animatorka i pedagożka na co dzień pracująca z dziećmi oraz artyści Opery Wrocławskiej. W tym sezonie, w ramach zajęć gościć będziemy również muzyków spoza naszego zespołu! Warsztaty w aktywny sposób przygotowują młodego widza do odbioru muzyki klasycznej, rozwijają wrażliwość i otwierają na nowe doświadczenia.

 

W ramach Accademii dell'Opera w tym sezonie odbędą się trzy cykle zajęć:
PACZKA-PONTA-PIRUET - abecadło baletu,
KOLORATURA i FALSET - od piosenki do arii,
BATUTA i PARTYTURA - od kapeli do orkiestry,

 

Cykl "KOLORATURA I FALSET - od piosenki do arii", wprowadzi dzieci w alfabet wokalistyki operowej. Głos ludzki należy do najpiękniejszych instrumentów. Podczas pierwszego spotkania dowiemy się, który z głosów śpiewa najwyżej , a który brzmi nisko i czy każdy może zostać solistą opery. Poznamy również galerię zespołów, w których głosy tworzą duet, tercet oraz kwartet wokalny. Będziemy nasłuchiwać melodii ukrytych w operach znanych mistrzów: G. Verdiego, W.A. Mozarta, czy twórcy polskiej opery narodowej S. Moniuszki, poznając podstawowe terminy muzyczne dotyczące śpiewu. Każda audycja jest wzbogacona o animacje i gry muzyczne prowadzone przez doświadczonego muzykologa.

 

Terminy: zajęcia odbywają się w niedzielę, raz w miesiącu.
Godziny zajęć: 13:00 - 14:00
Liczebność grupy: 15 - 50
Wiek uczestnika: 4 - 9 lat (zapraszamy również młodsze i starsze dzieci)

 

Pojedyncze zajęcia: 30 zł/dziecko.
Bilet dla drugiego i kolejnego dziecka: 15 zł.
Opiekun, który przyprowadzi dwoje lub więcej dzieci ma bezpłatny wstęp.
Bilet familijny (opiekun + dziecko): 40 zł

 

Karnet 5 zajęć: 130 zł
Karnet familijny 5 zajęć: 150 zł

 

Karnety można rezerwować telefonicznie lub zakupić je bezpośrednio w kasie biletowej.

 

Najbliższe zajęcia
Najbliższe zajęcia odbędą pod hasłem: "Nuta Karnawału - muzyka mniej poważna"

Karnawał to czas, który kojarzy nam się z radosną zabawą, pięknymi strojami, maskami na twarzach, lecz żaden karnawał nie może się odbyć bez muzyki! Podczas warsztatów Accademia Dell'Opera Koloratura i Falset - od piosenki do arii usłyszymy nie tylko utwory karnawałowe z różnych stron świata ale też piosenki dziecięce śpiewane przez dzieci. Wszystko to przepełnione będzie młodością, radością i pasją.

 

Naszymi gośćmi będą artyści chóru "Gaudium" z Uniwersytetu Wrocławskiego, pod kierownictwem i batutą prof. dr hab. Alana Urbanka. Do artystów dołączą również dzieci, które wykonają piosenki dziecięce i pastorałki Natalii Kukulskiej, w opracowaniu autorskim prof. Alana Urbanka. W programie m.in.

 

  1. Puszek Okruszek
  2. Kołysanka dla E.T
  3. Bal moich lalek
  4. Co powie tata
  5. Tobie mały Panie

 

Opera Wrocławska

 

mat. Organizatora

Miejsce wydarzenia:
ul. Świdnicka 35
50-066 Wrocław
Organizator:

Opera Wrocławska

ul. Świdnicka 35
50-066 Wrocław
tel.: +48 71 370 88 50

Wydarzenia we Wrocławiu

Warto zobaczyć