Warszawa

Mama, tata do teatru!
Warszawa Spektakl

Mama, tata do teatru!

3 czerwca 2023

Chcecie chodzić do teatru, ale nie macie z kim zostawić dzieci? Weźcie je ze sobą do TR Warszawa! Zajęcia „Mama, tata do teatru!” to nie tylko zabawa i opieka nad dziećmi podczas trwania spektaklu, ale także rozwijanie ich kompetencji kulturowych i zdolności artystycznych. Najbliższe zajęcia odbędą się 27 maja (spektakl „Rodzina”) oraz 3 czerwca (spektakl „Puppenhaus. Kuracja”).

 

Cykl warsztatów „Mama, tata do teatru!” powstał w 2008 roku. To wspaniała okazja na powrót do aktywnego korzystania z oferty kulturalnej miasta dla osób mających pod opieką małe dzieci. Kiedy rodzice oglądają spektakl z repertuaru TR Warszawa, ich podopieczni biorą udział w grach i zabawach prowadzonych metodami pedagogiki teatru i rozwijają swoje twórcze zainteresowania tuż za ścianą. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-8 lat.

 

Budujemy teatr
27 maja TR Warszawa zaprasza dorosłych na spektakl „Rodzina” w reżyserii Justyny Sobczyk. W tym czasie dzieci będą mogły zbudować teatr z własnych marzeń. Na początku poznają różne zawody teatralne i podzielą się rolami, aby później stworzyć krótkie przedstawienie. Czym zajmuje się w teatrze oświetleniowiec? Jaka jest różnica między kompozytorem a dźwiękowcem? Po co w teatrze jest garderoba? Czy reżyser zawsze jest potrzebny? Dzieci poszukają odpowiedzi wspólnie z pedagożkami teatru Martą Bernatowicz i Heleną Świegocą.

 

Zielona misja
Podczas zajęć odbywających się 3 czerwca uczestnicy i uczestniczki zagrają w grę pedagogiczno-teatralną „Zielona misja”, która łączy świat natury i teatru. Zadaniem grupy będzie przejście teatralnych wyzwań i dotarcie do celu podróży – Kręgu Radości, gdzie wszyscy mogą wspólnie świętować, bawić się i cieszyć swoją obecnością. Zielona misja zaprasza dzieci do budowania relacji i wspólnotowej kreatywności! Tymczasem rodzice i opiekunowie będą mogli obejrzeć spektakl „Puppenhaus. Kuracja” w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego.

 

Informacje organizacyjne
Zajęcia zaczynają się o godz. 18:45, 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu. Opiekunowie zostaną poproszeni o wypełnienie formularza z niezbędnymi danymi kontaktowymi.

 

Po przyjściu do TR Warszawa należy kierować się do kasy teatru, pracownicy/pracowniczki obsługi widowni wskażą miejsce prowadzenia zajęć.

Podczas zajęć możliwe będą przerwy na przekąski i picie, które muszą być zapewnione dzieciom we własnym zakresie.

 

Zajęcia zazwyczaj obejmują działania ruchowe oraz plastyczne, w związku z tym rekomendowane są wygodne ubrania.

Miejsce wydarzenia:
Marszałkowska 8
00-590 Warszawa
Organizator:

TR Warszawa

Marszałkowska 8
00-590 Warszawa
tel.: tel. 22 480 80 08

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć