Warszawa

Łąka z Muzeum. Daj się zachwycić!
Ogólnopolska Warsztaty

Łąka z Muzeum. Daj się zachwycić!

6 sierpnia 2022
Wpis archiwalny

Bujna wić rozrasta się w rajski ogród na szesnastowiecznych malowidłach, Wyspiański obsiewa swoje łąki pastelowym kwieciem, drobna, dekoracyjna roślinność krzewi się na wschodnim kobiercu…

 

W środku lata przywołujemy tajemniczy i piękny świat roślin uwiecznionych w dziełach sztuki z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie. Przyglądamy się im okiem botanika, odgadujemy symbolikę, podziwiamy różnorodność technik wykonania i – zachwycamy się! A przy tym: malujemy kwiatowe amulety na drewnie, a nawet… wróżymy.

 

 

Prowadzące warsztaty:

 

Aleksandra Jaremko – pracuje w Dziale Edukacji MNK, gdzie zajmuje się programem dla szkół, nauczycieli i uczelni oraz działaniami edukacyjnymi towarzyszącymi wystawom czasowym. Interesuje się alternatywnymi sposobami bycia w muzeum, lubi odkrywać ciekawe historie kryjące się za muzealnymi obiektami. Ceni to co ładne, dziwne lub zabawne.

 

Joanna Zaguła – absolwentka historii sztuki i studiów podyplomowych w zakresie edukacji plastycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przewodnik miejski po Krakowie, pracownik Działu Edukacji MNK. Pasjonuje się sztuką bizantyńską. W wolnych chwilach lubi eksperymentować z malarstwem i rysunkiem.

 

Termin: 06.08.2022, godz.: 14-17

Miejsce wydarzenia:
Dziedziniec Lorentza MNW
Organizator:

Muzeum Narodowe

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć