Warszawa

Lato z LEGO: Miasta z super bohaterami
Warszawa Warsztaty 6–12 lat

Lato z LEGO: Miasta z super bohaterami

27 czerwca-1 lipca 2022, poniedziałek-piątek, godz. 9.00-16.00

 

Karnet: 450 zł

Zapisy online od 20.05.2022

 

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na tygodniowe warsztaty kreatywnego budowania z klocków Lego. Wspólnie zaprojektujemy i zbudujemy miasta Lego City, nad którymi czuwają służby ratownicze i super bohaterowie. Pojawią się również elementy Lego Robotyki – WeDo oraz Lego gry planszowe i zabawy ruchowo-rekreacyjne.

 

Podczas codziennych warsztatów będziemy zdobywać wiedzę i umiejętności budownicze na bazie klocków Lego. Puścimy wodze fantazji i poszalejemy z własną twórczością. Poznamy również tajniki wiedzy technicznej i programowania na bazie zestawów Lego Robotów WeDo.

 

Organizator: Fundacja Akademia Iwony Kalaman.

 

PROGRAM:

 

1 DZIEŃ: CITY – STRAŻ POŻARNA

Powstaną: remizy strażackie, wozy gaśnicze, ulice po których Lego Straż będzie mknęła do akcji gaśniczych, mega wieżowce o bardziej lub mniej skomplikowanych konstrukcjach. Strażakom do pomocy przybędzie SUPER BOHATER ze swoimi mocami. A jakie to moce?.... Sami wymyślimy.

 

2 DZIEŃ: CITY – POLICJA

Wybudujemy: wielkie banki ze skarbcami, fabryki i domy handlowe pełne bogatych ludzi, którzy są łatwym celem dla złodziei. Lego Policja ze swoimi komisariatami, samochodami i motorami policyjnymi będzie miała dużo akcji pościgowych. Złapani przestępcy trafią do wielkiego więzienia na niedostępnej wyspie. Wszystkie akcje policyjne będą oczywiście wspierane przez super bohatera – KAPITANA AMERYKĘ.

 

3 DZIEŃ: To chwila odpoczynku od szybkich akcji…

Zajmiemy się podróżami, w którym pociągi odegrają główną rolę. Powstanie duża stacja kolejowa, pociągi towarowe i osobowe z Pendolino na czele, a także semafor oraz bocznice rozładunkowe. Przy pracach naprawczych niezbędna będzie pomoc potężnego HULKA.

 

4 DZIEŃ: Wracamy do akcji… CITY- POGOTOWIE RATUNKOWE

Tego dnia zbudujemy szpitale i karetki pogotowia z całym sprzętem medycznym. Instruktor opowie wiele ciekawych historyjek, w których pogotowie będzie mogło wykazać się szybkością i skutecznością w ratowaniu poszkodowanych. Pomocy będzie udzielał również IRON MAN.

 

5 DZIEŃ: Port lotniczy

W żadnym z większych miast nie może zabraknąć lotniska i samolotów, dlatego ostatniego dnia naszej Lego przygody wybudujemy największy i najnowocześniejszy Port Lotniczy wraz z samolotami począwszy od Boeinga 747, samolotów wojskowych przeznaczonych do przewozu sprzętu a skończywszy na małych awionetkach. Pojawi się też Wieża Kontroli Ruchu Lotniczego, która steruje całym ruchem w powietrzu. Swoją pomoc przy powstawaniu tego miasta, zaoferuje SUPERMEN.

 

DODATKOWO:

Każdego dnia będą zajęcia sportowo-rekreacyjne, warsztaty z Lego Robotyki – WeDo i gry planszowe, w tym gry Lego.

Poranne miejsce spotkań: dla zainteresowanych osób uruchomimy poranne miejsce spotkań, gdzie od godz.7.30 będzie na dzieci czekał instruktor DK Zacisze.

Posiłki: Istnieje możliwość kupienia ciepłych posiłków w Zacisze Cafe: spaghetti, zupa pomidorowa, pierogi na słodko, zapiekanka, hot-dog, tortilla. Informacje i zamówienia w Zacisze Cafe tel. 696 030 281.

 

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/lato-z-lego

Miejsce wydarzenia:
ul. Blokowa 1
03-641 Warszawa
Organizator:

Dom Kultury Zacisze

ul. Blokowa 1
03-641 Warszawa
tel.: 22 679 84 69, 22 743 87 10

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć