Warszawa

Wystawa fotografii: IMAGINARIUM. Tiltowe bezmaski vol. 1
Warszawa Wystawa

Wystawa fotografii: IMAGINARIUM. Tiltowe bezmaski vol. 1

Wernisaż: 29 maja 2022 niedziela godz. 17.00

Zakończenie wystawy: 29 sierpnia 2022

 

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Jarka Chabra IMAGINARIUM. Tiltowe bezmaski vol. 1. Otwarciu będzie towarzyszył koncert JAZZPERADOS w wyk. Andrzeja Kańskiego i Kornela Gołosia.

 

Jarek Chaber o wystawie: Od dłuższego już czasu myślałem nad projektem fotograficznym, związanym z portretem, ale brakowało pomysłu na konkretną realizację tematu. Od początku pandemii, w swoim domowym studio, we współpracy z zaprzyjaźnionym modelem, opracowywałem techniczne i koncepcyjne rozwiązania. Fotografując model w maseczce covidowej zauważyłem, że daje to interesujący efekt.  Natchnęło mnie to do dalszych eksperymentów, w rezultacie maseczki zastąpiłem maskami. Zorganizowałem kilka pierwszych sesji, do których wykorzystałem zestaw rekwizytów, wśród których był odlew mojej twarzy.

 

Idąc tym tropem pozwoliłem by pomysł zaczął żyć własnym życiem. Wraz z pojawianiem się kolejnych fotografowanych osób jeszcze mocniej uwiarygodnił się pomysł z maskami. Postanowiłem poszerzyć sesję o rozmowy o nich, o tym czym one dla nas są, kiedy je zakładamy, co one nam w życiu dają. Te wywiady uzupełniły i niejako pogłębiły proces fotografowania, poprzez obnażanie się fotografowanych osób. Zakładając jedne maski, zdejmowały inne, odsłaniając "przestrzenie" wcześniej ukryte. Dodatkowo dla każdej osoby fotografowanej starałem się znaleźć inny element przyozdabiający np. piankowe wąsy, okulary, nakrycie głowy.

Wszystkie fotografie wykonałem manualnym enerdowskim obiektywem z funkcją tilt. Plastyka tego obiektywu daje "miękkość" obrazu, a tilt nieoczekiwaną zmianę głębi ostrości.
 
Wystawa prezentuje fragment kolekcji stworzonej po kilkudziesięciu sesjach.

 

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/imaginarium-tiltowe-bezmaski-vol-1

Miejsce wydarzenia:
ul. Blokowa 1
03-641 Warszawa
Organizator:

Dom Kultury Zacisze

ul. Blokowa 1
03-641 Warszawa
tel.: 22 679 84 69, 22 743 87 10

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć