Warszawa

Koncert Magdaleny Pamuły
Warszawa Koncert

Koncert Magdaleny Pamuły

16 stycznia 2022
Wpis archiwalny

Teatr Lalka zaprasza na koncert Magdaleny Pamuły - "... minę, bym dalej mogła biec”  16 stycznia o godz. 19:00.

 

To opowieść o mijaniu; tęsknota miesza się w niej ze szczęściem, a stary świat ludowej magii przenika do współczesnych pieśni. To czuła rozmowa czterech instrumentów: fortepianu, skrzypiec, kalimby i głosu.

 

Aktorka, wspólnie z Mikołajem Kostką (skrzypce) oraz Franciszkiem Raczkowskim (fortepian), wykreowali muzyczne obrazy ze słów i szeptów ludowych mądrości. Pierwsze autorskie kompozycje artystki zostały przefiltrowane przez wrażliwość i wyobraźnię towarzyszących jej muzyków.

 

Premiera koncertu odbyła się na zaproszenie Zygmunta Koniecznego w Piwnicy pod Baranami w maju 2019 roku. Opieka mistrza polskiej muzyki filmowej i teatralnej oraz piosenki artystycznej, wpływa na muzyczny rozwój koncertu, który zostaje wzbogacany o nowe kompozycje Zygmunta Koniecznego.

 

Zygmunt Konieczny: Jestem świadkiem samodzielnych działań artystycznych Magdaleny Pamuły. W utworach poetyckich można odnaleźć niezwykłą wrażliwość. Przykładem muzycznych umiejętności jest koncert pt.: „…minę, bym dalej mogła biec”. (...) Talent muzyczny, aktorski, poetycki i kompozytorski tworzą wszechstronną osobowość artystki. Magdalena Pamuła wraz z utalentowanymi muzykami - skrzypkiem Mikołajem Kostką oraz pianistą Franciszkiem Raczkowskim, wykreowali poruszającą muzyczną opowieść.

 

Magdalenę Pamułę możecie Państwo także oglądać w roli Animy w spektaklu "Boska Komedia" w reżyserii Jarosława Kiliana.

Miejsce wydarzenia:
Pałac Kultury i Nauki,
Plac Defilad 1,
00-901 Warszawa
Organizator:

Teatr Lalka

Pałac Kultury i Nauki,
Plac Defilad 1,
00-901 Warszawa
tel.: 22 620 49 50, 22 656 69 56

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć