Warszawa

Bałtyk nocą. Warsztaty dla dzieci
Warszawa Warsztaty 6–11 lat

Bałtyk nocą. Warsztaty dla dzieci

18 września 2021
Wpis archiwalny

18 września o godz. 11 warsztaty o mieszkańcach Bałtyku poprowadzi w Badecie Natalia Uryniuk, graficzka, ilustratorka i autorka książek dla dzieci. Artystka stworzyła pierwszy międzynarodowy projekt edukacyjny o Morzu Bałtyckim, w ramach którego działa portal przetłumaczony na 9 języków – www.balticarium.com, napisała też książkę „Balticarium” wydaną przez WYtwórnię.


Gość Badeta opowie o wybranych bałtyckich zwierzętach, żeby dzieci się zainspirowały bałtyckim światem – pokaże zdjęcia oraz ilustracje zwierząt na ekranie/rzutniku. Opowie o pracy ilustratora i ciekawostkach związanych z powstaniem projektu i książki „Balticarium”.

Podczas następujących później warsztatów plastycznych dzieci stworzą własne prace świecące w ciemności. Na dużym kawałku brystolu zilustrujemy podwodny świat – nocą. Gama kolorystyczna będzie ograniczona do skali szarości. Z dużych kawałków brystolu wytniemy szablony kształtów ryb i innych bałtyckich zwierząt. Następnie będziemy wypełniać farbą w sprayu wnętrza szablonów, przykładając szablon do kartki. Farby luminescencyjne dadzą dzieciom dużo frajdy tworząc detale, które po zgaszeniu światła będą świecić w ciemności.


Zajęcia planujemy STACJONARNIE,  dla grupy dzieci 6-11 lat. Z uwagi na wymagania projektu będą nagrywane, a wideorelacja z nich ukaże się w naszych mediach społecznościowych.


Wstęp WOLNY, zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

Zajęcia w ramach projektu „Eskapady literackie. Warsztaty podróżnicze w księgarni Badet” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, pod patronatem medialnym portalu Czas Dzieci.


Zajęcia w ramach Warszawskiego Tygodnia Księgarń Kameralnych i Antykwariatów 2021, współorganizowane przez Śródmiejski Dom Kultury i Warszawskie Księgarnie Kameralne.

Miejsce wydarzenia:
ul. Lentza 35a, 02-956 Warszawa
Organizator:

Księgarnia dziecięca Badet

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć