Warszawa

Sinfonia Varsovia - Poranki familijne z Bazylkiem
Warszawa Pod naszym patronatem

Sinfonia Varsovia - Poranki familijne z Bazylkiem

od 31 lipca do 28 sierpnia 2021

Już 31 lipca w namiocie koncertowym Sinfonii Varsovii przy Grochowskiej 272 rozpocznie się cykl sobotnich koncertów rodzinnych – Poranki familijne z Bazylkiem. Wydarzenie odbędzie się w ramach XXI Festiwalu im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu.


W tym roku gospodarzem Poranków jest Bazylek – sympatyczny i muzykalny smok, znany z miniserialu Bazylek w Sinfonii Varsovii, emitowanego na kanale YouTube. Podobnie, jak w internetowych odcinkach, tak i podczas koncertów baśniowy bohater da się poznać jako niestrudzony odkrywca otaczającego go świata. Zaciekawiony historią i uważnie obserwujący przyrodę smok, najbardziej ze wszystkiego interesuje się jednak muzyką – fascynują go instrumenty orkiestry i ich brzmienie.

 

W odkrywaniu różnych dźwięków pomagają Bazylkowi muzycy Sinfonii Varsovii – z niektórymi z nich bazyliszek zdążył się już na dobre zaprzyjaźnić! Do grona przyjaciół orkiestry mogą teraz dołączyć i mali słuchacze – podczas każdego z koncertów Bazylek szykuje dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej zagadki, piosenki i inne niespodzianki.


Smok zaprasza Was również na swoją łąkę! W rogu ogrodzenia, przy swoim ulubionym płocie, tuż obok wejścia od ul. Kobielskiej Bazylek zgromadził krótsze i dłuższe deski oraz różnej maści patyki. Przy pomocy Doroty i Piotra Piszczatowskich zbudował z nich bazylkofony – stojące, leżące, wiszące. Każdy kawałek drewna brzmi inaczej, więc użyjcie swoich rąk i nóg i sprawdźcie, jaką muzykę można zagrać na tych smoczych instrumentach.


Ceny biletów

 

  • 20,00 zł (normalny)
  • 10,00 zł (ulgowy*)


Na Poranki Familijne z Bazylkiem dostępne są bilety rodzinne w cenie 50 zł. Uprawniają do wejścia na jeden Poranek Familijny maksymalnie przez 2 dorosłych oraz 3 dzieci (w wieku do 13. roku życia).


* Bilety i karnety ulgowe przysługują: dzieciom do rozpoczęcia obowiązku szkolnego, uczniom, studentom do 26. roku życia, emerytom, rencistom, osobom powyżej 60. roku życia oraz osobom z niepełnosprawnościami.


Zobacz: szczegóły dotyczące sprzedaży biletów.

 

Miejsce wydarzenia:


Pawilon koncertowy Sinfonii Varsovii
ul. Grochowska 272,
03-849 Warszawa
https://goo.gl/maps/PEwumo24QbuGDa398

Miejsce wydarzenia:
ul. Grochowska 272
03-849 Warszawa
Organizator:

Orkiestra Sinfonia Varsovia

ul. Grochowska 272
03-849 Warszawa
tel.: +48 22 582 70 82

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć