Warszawa

Korczak online - Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży
Ogólnopolska Spektakl 7–14 lat

Korczak online - Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży

Wpis archiwalny

Najciekawsze spektakle ostatnich lat związane z Międzynarodowym Festiwalem Teatrów dla Dzieci i Młodzieży.

 

Warsztaty edukacyjne związane z działalnością Ogniska Teatralnego  U Machulskich. Dyskusje i lekcje teatralne dla najmłodszych, rodziców i nauczycieli. Assitej Polska przez cały październik udostępnia za darmo platformę Korczak Online. W każdą niedzielę października, o godz. 17.00 organizatorzy zapraszają na premierową transmisję wybranego tytułu na www.korczakonline.pl. Przedstawieniom towarzyszyć będzie również program działań online (warsztaty, dyskusje, lekcje teatralne), który umożliwi młodym widzom i ich opiekunom pełniejsze wejście w świat i problematykę spektaklu, da rodzaj podsumowania i przestrzeń na rozmowę o spektaklu.

 

"W czasie, w którym szkoły zamykają się w swoich budynkach, nie odwiedzają galerii, muzeów, teatrów proponujemy rozwiązanie, które pozwoli zachować kontakt ze sztuką i włączyć ją  w procesy edukacyjne. Dajemy młodym ludziom i ich opiekunom szansę na aktywne uczestniczenie w wydarzeniach artystycznych skierowanych specjalnie do nich" - mówi Wojciech Faruga, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

 

Organizatorzy zaprosili najlepsze spektakle dla dzieci z całej Polski. Młodzi widzowie i ich opiekunowie poznają wzruszającą i błyskotliwą historię Kopciuszka w reżyserii Anny Smolar („Kopciuszek”, Narodowy Stary Teatr w Krakowie). Wybierzemy się w świat 12-letniego Benjamina („Dziki” Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu), odkryjemy krainę wyobraźni Maciusia  („Król Maciuś Pierwszy” Teatru Lalek Banialuka) czy przeżyjemy mnóstwo przygód z bohaterami widowiska „Indianie” Teatru 21 i Nowy Teatr w Warszawie. Prezentowane przedstawienia podejmują tematy trudne, odwołują się do systemu fundamentalnych wartości, szczególnie potrzebnych i aktualnych w dobie dzisiejszego kryzysu.

 

Korczak Online to także webinaria oraz cykl działań pt. Ogniska Online, które, wykorzystują narzędzia teatralne zgodnie z założeniami dramy brytyjskiej i pomogą rodzicom w pracy wspomagającej rozwój ich dzieci. Platforma została stworzona z myślą o wsparciu pracy nauczycieli podczas lekcji szkolnych. Spotkanie z teatrem i edukacją teatralną dla dzieci i rodziców będą dostępne przez cały październik 2020 roku. Start już 4 października o godzinie 17:00. Dzięki działaniom online wydarzenia są dostępne na terenie Polski i całego świata. Do zobaczenia w teatrze.

Miejsce wydarzenia:
www.korczakonline.pl
Organizator:

Korczak online

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć