Warszawa

Smykofonia - Kto dogoni psa?
Warszawa Koncert

Smykofonia - Kto dogoni psa?

od 15 sierpnia do 16 sierpnia 2020

Kolejna odsłona programu Smykofonia w Łazienkach Królewskich. Tym razem prezentujemy koncert pt. "Kto dogoni psa?".

 

Może Ty? Może my? Może jednak ja…? Może trzmiel albo mała owieczka? A kto wie, może pies będzie gonił sam siebie? Pobiegniemy razem wśród kwiatów i motyli, zatańczymy na zielonej łące. Odpoczniemy nad brzegiem strumienia…

Chodźcie z nami po przygodę przy dźwiękach pięknych utworów F. Schuberta, J. Straussa, G. Bizeta a także znanych i lubianych piosenek dla dzieci. Wszyscy wiedzą, że kundel bury to fajny pies, więc… Kto dogoni psa?

 

Wykonawcy:

  • Aneta Łukaszewicz – mezzosopran i prowadzenie
  • Leszek Wachnik – fagot
  • Maja Helbert – flet
  • Mirosław Feldgebel – fortepian

 

Smykofonia to program edukacyjno kulturalny dla dzieci przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach, zainteresowanych otwieraniem swoich pociech na muzykę. W tym roku zapraszamy na niezwykłą edycję Smykofonii, która odbędzie się na świeżym powietrzu w Łazienkach Królewskich. W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce koncerty będą miały bardzo kameralną formę.

 

Jak zwykle podczas Smykofonii przeniesiemy się w różne zakątki świata i poznamy kulturę mniej lub bardziej odległych od Polski krajów. Podczas Smykofonii przebieg koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię.

Miejsce wydarzenia:
Łazienki Królewskie, Warszawa
Organizator:

Fundacja "Ogrody Muzyczne"

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć