Warszawa

Młyn w Polskim, czyli półkolonie zimowe w teatrze
Warszawa Zima! 8–12 lat

Młyn w Polskim, czyli półkolonie zimowe w teatrze

Wpis archiwalny

Teatr Młyn i Teatr Polski w Warszawie w drugim tygodniu ferii (17-21 lutego) zapraszają dzieci i młodzież na wyjątkowe półkolonie w formie warsztatów teatralnych.

 

MŁYN W POLSKIM to propozycja dla uczestników w wieku 8-12 lat, łącząca profesjonalny teatr z osobistym rozwojem i twórczą zabawą. To już czwarta edycja wydarzenia.

 

Podstawą programu jest intensywna praca warsztatowa, związana przede wszystkim z ekspresją poprzez ruch, dźwięk i obraz sceniczny. Warsztaty będą z jednej strony rozwijały umiejętności aktorskie, a z drugiej dadzą możliwość kreatywnej współpracy w grupie, złożonej z osób zainteresowanych teatrem.

Każdy dzień będzie poświęcony na rozwój innej kompetencji teatralnej – najpierw w formie wspólnych warsztatów, a następnie w postaci podsumowującego pracę zadania scenicznego.


Ostatniego dnia wszystkie nabyte kompetencje wykorzystamy do stworzenia minipokazów, przygotowanych przez uczestników.

 

Liczba miejsc: ograniczona, praca w kameralnej grupie 15 osób!

Wszystkie zajęcia odbywają się w profesjonalnej sali prób Teatru Polskiego w Warszawie – tej samej, w której na co dzień pracują aktorzy.

Prowadzący:
Uczestnicy będą pracować ze specjalistami i praktykami teatru. Zajęcia podstawowe będą współprowadzić: Justyna Szatkowska – animatorka, specjalistka warsztatów wyobraźniowych, teatralnych i cyrkowych, oraz Sebastian Gontarz – instruktor teatralny, aktor i reżyser teatrów dziecięcych i młodzieżowych.
Podczas wybranych zajęć wychowawcom będzie towarzyszyła aktorka Teatru Polskiego. Zajęcia dodatkowe będą prowadzić: Magdalena Mróz – gra na cajonie, oraz Lidia Pedryc – pantomima.

 

Plan warsztatów:
Warsztaty odbywają się codziennie w godzinach 10:00-15:00 (istnieje możliwość przybycia do pół godziny wcześniej i odebrania dzieci do pół godziny później).

  • 1 dzień: Poszerzanie zakresu własnej wyobraźni;
  • 2 dzień: Praca z rekwizytem, budowanie scenografii;
  • 3 dzień: Pantomima – gest, ruch, mimika;
  • 4 dzień: Doskonalenie poczucia rytmu;
  • 5 dzień: Ekspresja twórcza - mini pokazy;

 

Artyści o półkoloniach w MŁYN W POLSKIM:
Agata Kołodziejczyk, psycholog, animatorka, aktorka teatralna – koordynatorka półkolonii:
Celem warsztatów jest rozbudzenie kreatywnego potencjału uczestników oraz nauka narzędzi teatralnych przydatnych zarówno podczas występowania na scenie, jak i w codziennym życiu, które stawia przed nami przeróżne wyzwania, często związane z tremą, takie jak: konieczność twórczej współpracy nad projektem, wystąpienia publiczne czy egzaminy.

Sebastian Gontarz, instruktor, animator, aktor – prowadzący zajęcia podczas półkolonii:
Już pierwszego dnia wyruszymy w przestrzeń kosmiczną sceny teatralnej. Zapnijcie pasy! Wspólnie powalczymy ze stanem nieważkości na planecie teatru ruchu i dowiemy się, co jest ważne podczas wyprawy w nieznane. Spróbujemy porozumieć się ze sobą w językach z innych planet, a także – zupełnie bez słów. Podczas naszej podróży w kosmos odkryjemy najdalsze zakątki galaktyki teatru, czyli planetę improwizacji. Ostatniego dnia warsztatu wrócimy na ziemię i spróbujemy odpowiedzieć na kilka pytań: Czy dorośli to kosmici? Co to znaczy „oswoić”? Jak ważna jest przyjaźń? Ułatwią nam to zadania aktorskie z tekstem przewodnika po kosmosie, jakim jest „Mały Książę” Antoine’a de Saint Exupery’ego.

 

Podsumowanie:
Termin:
17-21.02.2020
Godziny: 10.00-15.00, zbieramy się od 9:30, rozstajemy do 15:30
Miejsce: Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, ul. Karasia 2
Wiek uczestników: 8-12 lat
Kameralna grupa: do 15 osób.
Koszt: 500 zł, zniżka dla rodzeństwa – 10 proc.
Zgłoszenia: Prosimy o pobranie karty zgłoszeniowej ze strony www

 

mat. Organizatora

Miejsce wydarzenia:
Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie
ul. Karasia 2
Organizator:

Teatr Młyn

Teatr MŁYN
Scena na Poddaszu, Staromiejskie Centrum Edukacji Kulturalnej
ul.Jezuicka 4
tel. 519 672 356
http://mlyn.org/
tel.: tel. 519 672 356

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć