Warszawa

Warszawa Seans filmowy od 4 roku

Ferie z Kinem Dzieci 2020. Harmonogram

Wpis archiwalny

W lutym zapraszamy na ferie zimowe z Kinem Dzieci w Kinie Muranów. Przez dwa tygodnie będziemy grać specjalnie dla młodych i najmłodszych widzów.


8.02 Sobota
11:00 SZYBCY I ŚNIEŻNI 6+
po seansie zapraszamy na warsztaty
12:45 MIRAI 6+
wersja z dubbingiem


9.02 Niedziela
10:30 WIKING TAPPI ZESTAW 1 4+
premiera
12:00 MARONA – PSIA OPOWIEŚĆ 7+
lektor


10.02 Poniedziałek
10:00 NOWE PRZYGODY DZIECI Z BULLERBYN 6+
12:00 JESTEM WILLIAM 9+


11.02 Wtorek
10:30 GORDON I PADDY 4+
12:00 ŁOWCY CZAROWNIC 9+
17:30 SZYBCY I ŚNIEŻNI 6+


12.02 Środa
10:30 BASIA 2 4+
12:00 SUPA MODO 9+


13.02 Czwartek
10:00 AMAZONIA. PRZYGODY MAŁPKI SAI 6+
12:00 OPERACJA CZŁOWIEK W CZERNI 6+
17:30 MARONA – PSIA OPOWIEŚĆ 7+
napisy


14.02 Piątek
10:30 KACPER I EMMA – ZIMOWE WAKACJE 4+
12:00 BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. SEKRET RODZINY VON BROMS 6+


15.02 Sobota
11:00 PETTSON I FINDUS – MAŁY KŁOPOT, WIELKA PRZYJAŹŃ 4+
po seansie zapraszamy na warsztaty
12:45 BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. PIERWSZA TAJEMNICA 6+


16.02 Niedziela
10:30 AMAZONIA. PRZYGODY MAŁPKI SAI 6+
12:30 DZIECI Z BULLERBYN 6+


17.02 Poniedziałek
10:00 BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. CIENIE NAD VALLEBY 6+
12:00 SZYBCY I ŚNIEŻNI 6+


18.02 Wtorek
10:30 WIKING TAPPI ZESTAW 2 4+
premiera
12:00 MIRAI 6+
wersja z dubbingiem
17:30 BASIA 4+


19.02 Środa
10:30 KACPER I EMMA – NAJLEPSI PRZYJACIELE 4+
12:00 SUPERAGENTKA 6+


20.02 Czwartek
10:30 SOLAN I LUDWIK – WIELKI WYŚCIG Z SEREM 7+
12:00 MARONA – PSIA OPOWIEŚĆ lektor 7+
17:30 SZYBCY I ŚNIEŻNI 6+


21.02 Piątek
10:30 BASIA 3 4+
12:00 MAŁPIA AFERA 6+


22.02 Sobota
11:00 PETTSON I FINDUS – WIELKA WYPROWADZKA 4+
po seansie zapraszamy na warsztaty, przedpremiera
12:45 BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. STELLA NOSTRA 6+


23.02 Niedziela
10:30 WIKING TAPPI ZESTAW 3 4+
premiera

 

 

 

OPISY FILMÓW

 

 • Amazonia. Przygody małpki Sai

Reżyseria: Thierry Ragobert Rok produkcji: 2013 Kraj: Francja, Brazylia Czas: 85 min
Sai, wychowana w mieście małpka kapucynka, w wyniku przypadku trafia w samo serce amazońskiej dżungli. Nieprzygotowana do życia wśród dzikiej natury i zdana wyłącznie na siebie zmierzy się z wyzwaniami, które przygotowała dla niej przyroda. Zrealizowana w tradycji "Mikrokosmosu" i "Makrokosmosu" w 3D w autentycznej scenerii amazońskiego lasu deszczowego, bez użycia efektów specjalnych, za to z lokalną fauną (od papug, motyli i rzecznych delfinów, po krokodyle i panterę), "Amazonia" to piękna i fascynująca wyprawa w głąb największej dżungli na Ziemi, pełnej naturalnych cudów i harmonii.
 

 

 • Basia

Reżyseria: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz (Grupa Smacznego) Kraj:Polska Rok produkcji: 2017 Czas trwania: 50 min
Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach. Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. Odcinki w zestawie: „Basia i biwak”, „Basia i Anielka”, „Basia i Dziadkowie”, „Basia i upał w zoo” oraz „Basia i nowy braciszek”.
 

 

 • Basia 2

Reżyseria: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski Rok produkcji: 2018 Kraj: polska Czas: 45 min
Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić! W zestawie zobaczymy odcinki: „Basia i taniec”, „Basia i pieniądze” „Basia i telewizor”, „Basia i gotowanie”.
 

 

 • Basia 3

Reżyseria: Marcin Wasilewski Kraj: Polska Rok produkcji: 2019 Czas trwania: ok. 45 min
Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek, już jesienią w kinach. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt. Zestaw czterech odcinków: „Basia i bałagan”, „Basia i Mama w pracy”, „Basia i Titi”oraz „Basia i Boże Narodzenie”.


Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny Von Broms
Reżyseria: Pontus Klänge, Walter Söderlund Rok produkcji: 2013 Kraj: Szwecja, Finlandia Czas: 80 min
Jakie tajemnice może kryć szkatuła ukryta w tajemniczej krypcie sprzed ponad dwustu laty przez ekscentrycznego przedstawiciela rodu Von Broms? Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai rozpoczyna śledztwo. Film na podstawie bestsellerowej serii książek duetu Martina Widmarka i Heleny Willis.
 

 

 • Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra

Reżyseria: Pontus Klänge, Walter Söderlund Kraj: Szwecja Rok produkcji: 2015 Czas trwania: 80 min
W Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga właścicieli miejscowej kawiarni – Dina i Sary. Lasse i Maja pomagają swoim przyjaciołom z kawiarni w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich mafii. Na dodatek z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin. Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii w Valleby oraz doprowadzić do ślubu Sary i Dina?
 

 

 • Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby

Reżyseria: Pontus Klänge, Walter Söderlund Kraj: Szwecja Rok produkcji: 2014 Czas: 73 min
Lasse i Maja spróbują pomóc swemu przyjacielowi policjantowi, rozwiązując zagadkę kryminalną. Sprawa z każdą chwilą staje się trudniejsza i bardziej niebezpieczna. Jak zakończy się próba schwytania Cienia Sztuki? Jedno jest pewne – nic nie jest takie, jakie się wydaje. Młodzi detektywi muszą wykorzystać swój spryt i umiejętność logicznego łączenia drobnych faktów oraz przechytrzyć nieuczciwych dorosłych.
 

 

 • Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza Tajemnica

Reżyseria: Josephine Bornebusch Rok produkcji: 2018 Kraj: Szwecja Czas: 95 min
Bohaterowie popularnej serii filmów otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Konkurs Hammarabi ma szansę stać się wielkim wydarzeniem w szkole w Valleby. Nagrodą jest starożytna księga, w której spisano zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem konkursu książka znika w tajemniczych okolicznościach. Bez niej konkurs nie może się odbyć! Uczniowie szykowaliby się na próżno, a w dodatku szkoła straciłaby swój prestiż. Od początku zaangażowani w sprawę Lasse i Maia podejmują próbę odnalezienia zguby. Energiczna i przebojowa dziewczynka jest zupełnym przeciwieństwem nieśmiałego Lasse. Czy dzieci dojdą po nitce do kłębka do finału sprawy i jak w rozwiązaniu zagadki pomoże im biała gołębica?

 

 • Dzieci z Bullerbyn

Reżyseria: Lasse Hallström Kraj:Włochy Rok produkcji: 1986 Czas trwania: 91 min
Bullerbyn to maleńka wioska w Szwecji składająca się tylko z trzech zagród. Mieszka tam sześcioro dzieci, które dzięki swojej pomysłowości przeżywają na co dzień niesamowite przygody i nigdy się nie nudzą. Każde z nich ma głowę pełną niezwykłych pomysłów na to, jak spędzić wakacje w Bullerbyn – najmniejszej i najsłynniejszej wiosce na świecie. Film jest ekranizacją powieści A. Lindgren o tym samym tytule.
 

 

 • Gordon i Paddy

Reżyseria: Linda Hambäck Rok produkcji: 2017 Kraj: Szwecja Czas: 65 minEkranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. „Jest jedno prawo lasu” – mówi komisarz – „Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie?
 

 

 • Jestem William

Reżyseria: Jonas Elmer Rok produkcji: 2017 Kraj: Dania Czas: 86 min
William to zwyczajny, ułożony chłopiec, który uważa, że ma w życiu pecha. Mama przebywa w szpitalu i nie może się nim opiekować, więc William trafia do innego miasteczka, pod skrzydła wuja Nilsa. W nowym miejscu zaczepia go trójka łobuzów, a wujek wpada w poważne tarapaty: ma olbrzymi dług u groźnego gangstera i musi go natychmiast spłacić. Sytuacja bez wyjścia? Nie! Los daje chłopcu wskazówki, trzeba je tylko zauważyć, a szczęście złapać za nogi. Niezwykła przygoda w małym miasteczku, z odrobiną gangsterskiego dreszczyku i małym-wielkim bohaterem, który odkrywa swoją siłę.
 

 

 • Kacper i Emma – zimowe wakacje

Reżyseria: Arne Lindtner Næss Rok produkcji: 2014 Kraj: Norwegia Czas: 73 min
Kacper i Emma, a wraz z nimi Leo i Pani Królik, spędzają ferie zimowe u dziadka dziewczynki. Wyjazd z domu oznacza tęsknotę za rodzicami i oswojenie się z nowym miejscem, ale bohaterowie przełamują początkowe obawy. Ferie okazują się jednak świetną okazją do zimowych szaleństw – zabaw w wybudowanym specjalnie dla nich igloo czy… skoków na nartach! Wszystko się zmienia, gdy pojawia się Peter. Chłopiec jest świetny we wszystkim, co robi, ma wiele talentów, co bardzo imponuje Emmie. Kacper próbuje podjąć rywalizację. Czy przyjaźń Kacpra i Emmy przetrwa próbę?

 

 • Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele

Reżyseria: Arne Lindtner Næss Kraj:Norwegia Rok produkcji: 2013 Czas trwania: 74 min
Kacper właśnie przeprowadził się z rodziną do nowego domu i pełen obaw czeka na początek nauki w przedszkolu. Pierwszą osobą, którą tam poznaje, jest Emma, która niedługo będzie świętować swoje piąte urodziny. Kacper i Emma oraz ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik – spędzają ze sobą każdą wolną chwilę, a dzięki wspólnym przygodom dowiadują się, czym jest przyjaźń. Kacper i Emma to przeplatana piosenkami i animowanymi fragmentami opowieść o przyjaźni, ale i o trudnościach związanych z życiem pięciolatków.
 

 

 • Łowcy czarownic

Reżyseria: Raško Miljković Rok produkcji: 2018 Kraj: Macedonia, Serbia Czas: 86 min
W swoich snach jest odważnym superbohaterem potrafiącym latać, w prawdziwym życiu – niepewnym siebie chłopcem, któremu wchodzenie po schodach sprawia trudność. 10-letniemu Jovanovi, który choruje na częściowe porażenie mózgowe i niemal każde popołudnie spędza na rehabilitacji, trudno jest się pogodzić ze swoją sytuacją. Na domiar złego do jego klasy dołącza buntownicza Milica, która ma inny problem: jej rodzice się rozstali, a ojciec związał się z… wiedźmą! Czy dwójce przyjaciół uda się ją pokonać? Wzruszająca historia o roli rodziny i o tym, jak dzięki uzdrawiającej mocy bliskości i bezgranicznej akceptacji każdy z nas może stać się superbohaterem.
 

 

 • Małpia afera

Reżyseria: Johan Nijenhuis Kraj: Holandia Rok produkcji: 2015 Czas trwania: 87 min
Ciekawy świata Wim mieszka w sierocińcu, ma 10 lat i od dawna powinien chodzić do szkoły. Okrutna właścicielka domu sierot zmusza podopiecznych do pracy w fabryce. Rezolutny chłopiec podejmuje odważny krok i ucieka. Towarzyszy mu nietypowy przyjaciel – mała małpka, która dzięki figlom i sztuczkom rozwesela chłopca. Wim podczas ucieczki poznaje rówieśniczkę Jet i ukrywa się w gospodarstwie jej rodziców. Tak rozpoczyna się emocjonująca przygoda, pełna zwrotów akcji i nowych przyjaźni. Czy chłopcu uda się umknąć przed budzącą strach właścicielką sierocińca i odmienić swój los?
 

 

 • Marona – psia opowieść

Reżyseria: Anca Damian Rok produkcji: 2019 Kraj: Belgia, Francja, Rumunia Czas: 92 min
Niezwykła podróż przez życie widziana oczami psa. Marona jest pięknym kundelkiem, który nie ma szczęścia do właścicieli. Jak wygląda świat z psiej perspektywy? Za film odpowiada Anca Damian – rumuńska reżyserka, scenarzystka i producentka, która znana jest m.in. z produkcji „Droga na drugą stronę” (2012) oraz „Czarodziejskiej góry” (2015) – pokazywanych i docenianych na wielu międzynarodowych festiwalach.

 

 • Nowe przygody Dzieci z Bullerbyn

Reżyseria: Lasse Hallström Rok produkcji: 1987 Kraj: Szwecja Czas: 95 min
Kolejne przygody mieszkańców Zagrody Północnej, Środkowej i Południowej. Po wakacjach Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse wracają do szkoły. Wielkimi krokami zbliżają się zima i święta, które w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe i warto czekać na nie cały rok. Jak będzie wyglądało oczekiwanie na zimę? Jakie przygody czekają tym razem małych bohaterów?
 

 

 • Operacja człowiek w czerni

Reżyseria: Grethe Bøe-Waal Rok produkcji: 2018 Kraj: Norwegia Czas: 82 min
Lubicie Lassego i Maję? Zatem na pewno polubicie też Tiril i Olivera, którzy otworzyli Biuro Detektywistyczne nr 2 w małym miasteczku Elvestad. Przed nimi pierwsza ważna sprawa: pod starym dębem ktoś zostawia kwiaty, a niedaleko wykopuje dołki. Dwójka detektywów dociera do niepokojącej historii drzewa oraz pewnej rodziny. Kim jest tajemniczy człowiek w czerni, który co jakiś czas zjawia się pod dębem? Czy czegoś tam szuka? A co, jeśli chodzi o… skarb? Biuro detektywistyczne nr 2. Operacja człowiek w czerni to pierwsza z serii ekranizacja popularnych książek o przygodach Tiril, Olivera i ich psa.
 

 

 • Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń

Reżyseria: Ali Samadi Ahadi Rok produkcji: 2014 Kraj: Niemcy Czas: 86 min
Przyjaźń człowieka z kotem nikogo nie dziwi. A co, jeśli ten kot mówi? A do tego jest bardzo ciekawski i dowcipny? Taki właśnie jest Findus, pupil który trafia pod opiekę cichego Pettsona. Poznajcie tę nietypową parę przyjaciół i ich zabawne przygody!
 

 

 • Pettson i Findus – wielka wyprowadzka

Reżyseria: Ali Samadi Ahadi Kraj: Niemcy Rok produkcji: 2018 Czas trwania: 81 min
Mały kot Findus zaczyna dorastać i wszystko się zmienia. Początkowo chce tylko większego łóżka, ale wkrótce potem wpada na pomysł wyprowadzki od swojego opiekuna Pettsona!
Kiedy pewnego poranka okazuje się, że kot Findus przestaje mieścić się w swoim łóżku, jego opiekun Pettson natychmiast zabiera się do budowania nowego miejsca do spania w odpowiednim rozmiarze. Okazuje się jednak, że to dopiero początek zmian… Findus dorasta, a kiedy ktoś dorasta, zmienia się wszystko. Nieokrzesany kot chce być samodzielny i coraz częściej spiera się ze swoim opiekunem Z czasem nowe łóżko przestaje mu wystarczać. Findus pragnie więcej własnej przestrzeni i... chce się wyprowadzić! Czy para przyjaciół będzie potrafiła znaleźć kompromis w tej sytuacji?

 

 • Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem

Reżyseria: Rasmus A. Sivertsen Kraj:Norwegia Rok produkcji: 2015 Czas trwania: 78 min
Czy gra się, aby wygrać, czy gra się, tylko aby grać? Pewny siebie i uwielbiający rywalizację Solan nie ma wątpliwości – marzy o zwycięstwie w wielkim serowym wyścigu.
Zawadiacki Solan jest mistrzem w niejednej dyscyplinie. Łyżwiarstwo, skok wzwyż czy warcaby – zawsze jest najlepszy. Remis? Dla niego to słowo mogłoby nie istnieć. Liczy się tylko sukces, a on zawsze wygrywa. Pewien kolejnego zwycięstwa bez zastanowienia staje do wielkiego wyścigu z serem. Jeśli wygra, zyska kolejny mistrzowski tytuł, jeśli przegra, on i jego przyjaciele stracą dach nad głową. Na trasie czekają liczne niebezpieczeństwa. Przeciwnicy zastawiają pułapki (w końcu wszystkie chwyty dozwolone). Czy Solan i jego drużyna zwyciężą?
 

 

 • Supa Modo

Reżyseria: Likarion Wainaina Rok produkcji: 2018 Kraj: Kenia, Niemcy Czas: 74 min
Jo jest nadzwyczajną dziewczynką, obdarzoną przez los wielkimi mocami. Wystarczy, że się skupi i może przesuwać przedmioty, zatrzymywać czas i wytrącać z ręki rzeczy Nie robi tego nigdy dla własnego widzimisię, zawsze w słusznej sprawie, tak, jak to superbohaterowie mają w zwyczaju. Nagrodzona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale 2018 rozważna i delikatna filmowa próba oswojenia tematów związanych z odchodzeniem.
 

 

 • Superagentka

Reżyseria: Karla von Bengtson Rok produkcji:2017 Kraj: Dania Czas: 77 min
Gdy dziewczynka przeprowadza się z rodziną do nowego miasta, natychmiast zakłada biuro detektywistyczne, a w lokalnym sklepiku dostaje pierwsze prawdziwe zlecenie. Ma siedem dni na rozwiązanie zagadki drobnych kradzieży. Nowe zadanie będzie doskonałą okazją do zdobycia prawdziwego przyjaciela.
„Superagentka” otrzymała nagrodę Jury ECFA European Children’s Film Association podczas 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” w Poznaniu i brała udział w konkursie filmów pełnometrażowych 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.
 

 

 • Szybcy i śnieżni

Reżyseria: Benoît Godbou, rok produkcji: 2018, kraj: Kanada, czas: 89 min
Zwycięzca wyścigu saneczkowego może być tylko jeden. Czy pomysłowemu Frankiemu uda się pokonać pewnego siebie Zaca, który nie ma skrupułów, by oszukiwać podczas rywalizacji? Animacja zwyciężyła plebiscyt publiczności Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

 

 • "Wiking Tappi" - zestawy I, II i III

Reżyseria: A. P. Morawski, T. Moult – Milewska, M. Kur, M. Cholerek, E. Borysewicz, M. Podolec, K. Zamarło, Ł. Kacprowicz, M. Graj Kraj: Polska Rok produkcji: 2018 Czas trwania zestawu: ok. 50 minut
Wiking Tappi to seria opowieści o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, widz ma okazję poznać chociażby wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć.


Serial animowany Wiking Tappi, to projekt będący adaptacją książek autorstwa Marcin Mortki, które są niezwykle popularne zarówno w Polsce jak i za granicą.


ZESTAW nr 1
(54 minuty)

 • „Zamieszanie z zimowymi zapasami”
 • „Przeogromny kłopot”
 • „Magiczna kołysanka”
 • „Opowieści gawędziarza”
 • „Awantura z wodnikami”
   

ZESTAW nr 2
(44 minuty)

 • „Podstęp Jarla”
 • „Czary wiedźmy Skrzypichy”
 • „Obrońcy wioski Dębinki”
 • „W obronie przed śnieżycą”


ZESTAW nr 3
(43 minuty)

 • „Bitwa o szepczący las”
 • „Kiepski poranek olbrzyma Grzmocicha”
 • „Leśna pułapka”
 • „Talenty Tappiego”

 

mat. Organizatora

Miejsce wydarzenia:
ul. Gen. Andersa 1,
00-147 Warszawa
Organizator:

Kino Muranów

ul. Gen. Andersa 1,
00-147 Warszawa
tel.: 22 635 25 29, 22 635 30 78

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć