Warszawa

Future Quest czyli Gra o Przyszłość półkolonie dla aktywnych nastolatków
Warszawa Zima!

Future Quest czyli Gra o Przyszłość półkolonie dla aktywnych nastolatków

Wpis archiwalny

Zima w mieście w DUCHem? Tak! Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii we współpracy z doświadczonym organizatorem form aktywnego wypoczynku uczniów – Wyspą Dzieci, zaprasza wszystkich, którym nie jest obojętny los Ziemi, do spędzenia z nami lutowej przerwy w szkole. Spójrzcie, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

 

Nasza planeta jest zagrożona. Słyszysz to codziennie z przekazów medialnych oraz odczuwasz na własnej skórze. Nikt, tak jak Ty i Twoi rówieśnicy, nie angażuje się w naprawienie Ziemi. Nic dziwnego, młodzi ludzie chcą żyć na zdrowej planecie i cieszyć się jej pięknem.
Jak to zrobić? Oczywiście trzeba działać, aby przyszłość była jak najlepsza. Warto również obejrzeć się za siebie i nauczyć czegoś od tych, którzy byli tu przed nami. Ich radzenie sobie z codziennością nie powodowało dewastacji środowiska. Jak to robili? Czy mogą być dla nas przykładem? Spotkajmy się na zajęciach, na których przekonasz się, że będąc ekologiem warto też znać historię.

 

Zagraj razem z nami w historyczną GRĘ O PRZYSZŁOŚĆ! Zostań liderem zmian, który poprowadzi za sobą innych. Czekamy na Ciebie!

 

Jeśli jesteś uczniem klasy 6-8 szkoły podstawowej, koniecznie dołącz do nas. Tematem przewodnim pięciodniowego tygodnia spotkań będą cele zrównoważonego rozwoju (SDG – Sustainable Development Goals). Specjalnie dla Ciebie spotkania te zbudowaliśmy w formie gry fabularnej, w której uczestnicy przechodzą przez kolejne etapy i wymyślają rozwiązania na palące problemy globalne, z jakimi mierzy się współczesny człowiek.

 

Każdy dzień będzie poświęcony innym celom zrównoważonego rozwoju – tematy dni zostały ułożone od tych najbardziej dotykających człowieka osobiście do systemowych wymagających bardziej złożonej perspektywy. Celem takiego układu tematów jest przechodzenie od łatwiejszych do trudniejszych zagadnień, a jednocześnie od perspektywy obserwatora do coraz większej identyfikacji z "tu", "teraz" i poczucia sprawczości/odpowiedzialności.  Pierwsza część dnia to zajęcia dydaktyczne prowadzone w formie warsztatowej, a druga część dnia to zajęcia integracyjno-sportowe.
Jeśli chcesz:

 •  Angażować się w sprawy społecznie i mieć swój wkład w rozwiazywanie światowych problemów
 •  Szukasz interesujących i aktywnych form nauki
 •  Chcesz poznać rówieśników

 

To znaczy, że musisz dołączyć do naszej ekipy
 

Co proponujemy?

 •  Tygodniowy turnus – 5 dni od poniedziałku do piątku.
 •  TERMINY TURNUSÓW: 10-14.02.2020, 17-21.02.2020
 •  5 dni spotkań od godziny 9.00 do godziny 17.00, składających się z zajęć dydaktycznych, warsztatowych oraz wycieczek sportowych
 •  Profesjonalną opiekę, prowadzoną przez dwóch opiekunów oraz instruktorów zajęć
 •  Wyżywienie w postaci obiadu oraz wody i herbaty
 •  Ubezpieczenie NNW (na kwotę min. 10 000 zł)‏
 •  Wszystkie materiały do zajęć
 •  Uczestnicy turnusu przyjeżdżają bezpośrednio do bazy półkolonii (ul. Zielna 39, Budynek PASTy, metro Świętokrzyska) – tam też się kończą zajęcia. Uczestnicy są przywożeni i odbierani przez rodziców/opiekunów.
 •  W bazie spotykają się z opiekunami grupy i instruktorami zajęć. Pierwszą część dnia spędzamy w bazie biorąc udział w warsztatach poświęconych zaplanowanej tematyce. Druga część to aktywność integracyjno-sportowa odbywająca się poza bazą. Po Warszawie poruszamy się transportem publicznym.

 

Koszt zajęć: 790zł. *
(zastrzegamy sobie prawo zorganizowania turnusu, gdy zbierze się grupa)
Zgłoszenia: uniwersytet@duch.edu.pl – prosimy zatytułować wiadomość ZIMA 2020
Więcej informacji 692 981 439

Organizator:

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć