Warszawa

Konkurs dla szkół i przedszkoli "Alpaka oczami dziecka"!
Warszawa Konkurs Nasz Patronat

Konkurs dla szkół i przedszkoli "Alpaka oczami dziecka"!

Wpis archiwalny

„Alpaka oczami dziecka” – pod takim hasłem odbywa się konkurs skierowany do  przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych z Warszawy i okolicznych powiatów. Zwycięska klasa oraz grupa przedszkolna będą mogły uczestniczyć w cyklu 4 spotkań z alpakami z Ośrodka Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Koparka – organizatora. Zgłoszenia są przyjmowane do 15 marca 2019 roku.

 

Alpaki to jedne z najprzyjaźniejszych zwierząt na świecie. Mówi się, że są wielkimi, żywymi maskotkami, bo ich przyjacielskie usposobienie działa zawsze bardzo kojąco. W trakcie ich głaskania wydzielają się endorfiny, dzięki którym zarówno dorośli, jak i dzieci odczuwają radość i wewnętrzny spokój. Ich towarzystwo sprawia, że zmniejsza się poziom stresu, a lęki stają się coraz mniejsze, a w niektórych przypadkach całkowicie znikają. Sprawując opiekę nad alpaką, dziecko uczy się odpowiedzialności i empatii. Głaskanie i przytulanie wspomaga budowanie samooceny i pewności siebie, może pełnić także rolę katalizatora zmian i pomagać w przejściu poprzez stadia rozwojowe.

 

– Do zbudowania takiego miejsca, jakim jest Ośrodek Koparka zainspirował mnie mój syn Max. Koparka to była jego ulubiona zabawka – marzył, by ją dostać w dużej wersji, a ja już na studiach chciałem stworzyć przyjazną młodym ludziom przestrzeń, która będzie wspierać ich w rozwoju. Połączyłem nasze marzenia i tak już od ponad dwóch lat Ośrodek Koparka pomaga dzieciom i rodzicom w budowaniu pomostu pomiędzy nimi, a alpaki są ulubionymi zwierzętami naszych podopiecznych. – mówi Przemysław Chojnacki, właściciel Koparki. Dodaje: Cały czas się rozwijamy i zapraszamy miłośników alpak do udziału w nowych wydarzeniach. Tym razem zdecydowaliśmy się zaprosić dzieci do wspólnej zabawy, zachęcić je do wyrażenia swojej kreatywności a zwycięskie grupy – do regularnych spotkań z alpakami.

 

Do udziału w konkursie zapraszane są całe klasy i grupy przedszkolne, które wspólnymi siłami pod opieką nauczyciela przygotują pracę przedstawiającą alpakę. Technika wykonania zależy od wyobraźni dzieci – konkursowe dzieło może mieć postać rzeźby z masy solnej, wyklejanego kolażu, namalowanego obrazu bądź inną zaskakującą formę, która powstanie dzięki fantazji przedszkolaków i uczniów. Organizatorzy przewidują po 3 nagrody dla grup przedszkolnych i 3 dla uczniów szkół podstawowych. Zwycięska grupa przedszkolna oraz klasa 1-3 otrzymają vouchery na cykl czterech spotkań z alpakami, które będzie można zrealizować od kwietnia do maja bieżącego roku. Dzieci, które zajmą w konkursie II miejsce, zostaną zaproszone na dwa spotkania z alpakami. Nagrodą za III miejsce będzie natomiast spotkanie pojedyncze. Wyróżnione prace zostaną dodatkowo opublikowane na Fanpage’u Ośrodka Koparka.

 

 

Prace konkursowe można przesyłać bądź przekazywać osobiście na adres Ośrodka Koparka – ul. Strzygłowska 61, 04-872 Warszawa. Na rzeźby, obrazy i inne dzieła plastyczne przygotowane przez dzieci organizatorzy będę czekać od 18 lutego do 15 marca 2019 roku. Laureaci zostaną wyłonieni do 29 marca 2019 roku.
Do udziału w konkursie zaproszone są przedszkola i szkoły z Warszawy oraz z powiatów otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego, legionowskiego i mińskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie i życzymy powodzenia!

 

PATRONI MEDIALNI:
Dobra Mama, Mamy Mamom, czasdzieci.pl, miastodzieci.pl, Wawer News, Radio Dla Ciebie, My Mamy, Egaga.pl, Egodziecka.pl.

Organizator:

Ośrodek Psychoterapii Dzieci i Młodzieży KOPARKA

ul.Strzygłowska 61,
04-872 Warszawa
tel.: 664 855 725

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć