Warszawa

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim i mini warsztaty dla dzieci
Warszawa, Śródmieście Spotkanie

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim i mini warsztaty dla dzieci

7 grudnia 2017
Wpis archiwalny

Warszawska Księgarnia Korekty, Wydawnictwo Sonia Draga i magazyn podróżniczy „Kontynenty” mają przyjemność zaprosić czytelników na spotkanie z podróżnikiem, pisarzem, autorem skierowanych do dzieci książek podróżniczych wpisanych do kanonu lektur szkolnych – Łukaszem Wierzbickim.

 

Podczas spotkania autor opowie o tym, jak – podróżując z dziećmi – czerpać radość ze wspólnego poznawania świata. Spotkanie, prowadzone przez Dariusza Fedora, redaktora naczelnego pisma „Kontynenty”, będzie składało się z dwóch przenikających się części:

 

- „Podsycanie wyobraźni” – opowieści podróżnicze Autora dla dorosłych i dla dzieci
- „Afrykańskie tropy” – zabawa w formie miniwarsztatów.

 

Aktywnymi uczestnikami miniwarsztatów będą głównie dzieci. Korzystając z rozdanych rysunków i pomocy autora, młodzi podróżnicy nauczą się rozpoznawać tropy zwierząt afrykańskich. Zapoznają się też z barwną postacią Kazimierza Nowaka, polskiego podróżnika, który w latach 30. XX w. na rowerze, konno, łodzią, na wielbłądzie i pieszo przemierzył całą Afrykę.

 

Tę część warsztatów uprzyjemni kolorowanie rysunków przedstawiających szaloną wyprawę bohatera!

Na spotkanie z Łukaszem Wierzbickim zapraszamy rodziców wraz z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz wszystkich zainteresowanych wielkimi i małymi podróżami!

 

 

Termin: 07 grudnia, godz. 18:00

Miejsce: Księgarnia Korekty

 

fot. mat. promocyjne 

 

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu jesiennych spotkań promujących literaturę podróżniczą „Kontynenty literatury”, realizowanego przez Wydawnictwo Sonia Draga we współpracy z magazynem podróżniczym „Kontynenty”.

Organizator:

Księgarnia Korekty, Wydawnictwo Sonia Draga

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć