Warszawa

Gwiazdka w Teatrze Lalek Guliwer. Relacja na gorąco po premierze

Chrześcijanie i nie tylko mieszkający na całym świecie odliczają w grudniu dni do GWIAZDKI.

 

W moim domu wszystkie dzieci zawsze odliczały. Pamiętam klejony w dzieciństwie kalendarz adwentowy, który pomagał odliczać dni do Wigilii. Będąc mamą sama taki zrobiłam dla moich synów. Moją wielką radością jest przygotowanie swojej rodziny do Świąt. Przez cały grudzień staram się zabierać ich na spektakle, filmy, warsztaty. Dnia 2 grudnia 2017 r. oglądaliśmy premierę spektaklu "GWIAZDKA"  w Teatrze Lalek Guliwer.

 

To był magiczny wieczór, pełen emocji i pięknych wspomnień. Sztuka opowiada trzy historie związane ze świętami. Wszystkie przeplatają się ze sobą wyjątkowymi słowami, muzyką i tajemnicą narodzenia Jezusa.

 

Pierwsza Gwiazdka zagląda w okna trzech domów. Każdy jest inny. Grupa Mikołajów radośnie pakuje prezenty, samotna kobieta ten czas spędza w ciszy i zadumie, natomiast pastuszkowie z piosenką na ustach idą do stajenki.

Uwagę moich synów skradła śnieżna scenografia, w której oczywiście dominuje czerwony kolor i  postać Marcela - przezabawnego chłopca, który nie znalazł pod choinką prezentu. Nie mogę opowiedzieć więcej, bo zdradzę niespodziankę.

 

Serdecznie polecam ten oryginalny, familijny spektakl z plejadą znakomitych aktorów Teatru Guliwer. Spędziliśmy cudownie wieczór z szeroko otwartymi oczami:-)

 

fot, tekst:

Katarzyna Piętka

 

"Gwiazdka" w reż. Roberta Jarosza jest najnowszą propozycją Teatru Lalek Guliwer. Serdecznie zapraszamy na spektakl, który gości w repertuarze Teatru przez cały grudzień:)

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć