Warszawa

Nagroda Rodziców w plebiscycie Słoneczniki

Nagroda Rodziców w plebiscycie Słoneczniki

W tegorocznym plebiscycie Słoneczniki nie mogło zabraknąć Nagród Rodziców. Choć konkurs na swoją kapitułę Jury, to ogromne znaczenie ma głosowanie i opinia rodzicielska na temat zgłoszonych i nominowanych inicjatyw.

 

To Wy, jako czynni, wymagający i krytyczni Uczestnicy wydarzeń jesteście „drugimi Jurorami”. To Wasza opinia daje najlepsze świadectwo o tym, czy dana inicjatywa zasługuje na wyróżnienie i dlaczego.

 

Nominowani w konkursie przyznają, że Nagroda Rodziców jest tą najmilszą, która może ich spotkać.

 

Wierzymy, że aktywne uczestnictwo i dobre słowo stanowią szczerą i piękną recenzję, która stanowi nie tylko głos w plebiscycie, ale przede wszystkim rekomendację dla kolejnych uczestników i tym samym zachętę do czynnej partycypacji w kulturze.

 

Poznajcie bliżej tych, którzy w 2016 roku wynikiem głosów w plebiscycie zasłużyli na Nagrodę Rodziców!

 

W kategorii: JĘZYK
Nagrodę Rodziców otrzymało Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza
za Piknik Literacki „Kto się boi Braci Grimm?

 

W kategorii LOGIKA
Nagrodę Rodziców otrzymał Klub Myszki Norki
za inicjatywę Mali Odkrywcy Klubu Myszki Norki

 

W kategorii SZTUKI WIZUALNE
Nagrodę Rodziców otrzymał Teatr Akt
za Spacer historyczno-teatralny „Legendy Olszynki

 

W kategorii MUZYKA
Nagrodę Rodziców otrzymało Studio Artystyczne POLOT
za Warsztaty interdyscyplinarne dla dzieci "Warto mieć marzenia"

 

W kategorii RUCH
Nagrodę Rodziców otrzymało Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce
za Piknik z Tatą

 

W kategorii PRZYRODA
Nagrodę Rodziców otrzymała Fundacja im. Ireny Kwiatkowskiej
za spektakl edukacyjny „Wanna Archimedesa


Wszystkim gorąco gratulujemy i do zobaczenia za rok!

Klikając w obrazki w galerii, możecie dowiedzieć się o nich więcej!

 

opracowała: Agnieszka Bińczycka

 

1/6
1/6

Piknik z Tatą organizowany jest co roku od 8 lat. Propozycja jest niezwykle wartościowa ze względu na panoszące się wokół opinie o kryzysie ojcostwa i rodziny. Propozycje adresowane do dzieci i rodziców podczas tego wydarzenia pozwalały na odkrywanie radości wspólnej zabawy, wspólnie przeżywanego czasu wspaniałego relaksu.

 

Piknik obfituje w szereg rodzinnych atrakcji, a jego głównym celem jest akcentowanie ojcostwa, jako bardzo ważnej roli społecznej mężczyzny w życiu jego dzieci. Ojciec, jego postawa, wyznawane i przekazywane wartości wpływa znacząco na poczucie własnej wartości u dziecka. Na pikniku prezentowanych jest kilka „męskich” zawodów, uczestnicy dowożeni są bryczkami, impreza ma charakter ekologiczny, jest organizowana w bezpośredniej bliskości z Lasem Bielańskim i co ważne – jest to piknik bezalkoholowy!
Dobra, rzetelna, przyjazna dzieciom i rodzicom inicjatywa. Umacnia więzy rodzinne, "odkurza" zapomniane zabawy i zwyczaje. Miejsce ciepłe, rodzinne, bezpieczne. Dzieci nie mogą doczekać się następnego wydarzenia. Piknik, to inicjatywa od rodzin dla rodzin: rodzinny teatr, rodzinne muzykowanie, piknik rodzinny. Wydarzenie ze wszech miar integrujące, rozwijające więzi psychologiczne i duchowe pomiędzy członkami rodzin, szczególnie dzieci z ojcami,tak ważnymi w życiu dzieci. Święto prawdziwej rodzinnej i społecznej miłości, dobrej muzyki w pięknym przyrodniczo i architektonicznie miejscu, z dala od spalin i hałasu miasta.

2/6
2/6

Z inicjatywy teatru odbył się też spacer teatralny "Legendy Olszynki", na którym można było odkryć przeszłość Olszynki Grochowskiej, legendy i rzeczywistość historyczną. Wędrując po torach i lasach, pod opieką przewodnika, spotkać można było więźniów, grajków, żołnierzy, mieszkańców. Ucharakteryzowanych, niesamowitych i tajemniczych, robiących niezapomniane wrażenie.

Ogień, poezja, dźwięki, aktorska gra oraz spójność obrazu teatralnego z historią – to mocna strona produkcji Teatru Akt.

Ważnym elementem jest wyjście do widza i dostępność - dla każdego, zaangażowanie. Ta inicjatywa przybliża działania teatralne i artystyczne i uczy czym jest teatr. Elektryzuje, bawi i zachwyca także tych, którzy nie są wyrobionymi teatralnie widzami.

3/6
3/6

Fundacja im. Ireny Kwiatkowskiej jest organizacją przywołującą twórczość legendarnej Ireny Kwiatkowskiej dla dzieci. W oparciu o Jej dokonania powstają z inicjatywy FIK liczne przedsięwzięcia uwrażliwiające najmłodszych na sztukę. Są one znaczącym elementem edukacji kulturalnej i artystycznej dzieci i młodzieży. Widowisko nie jest pozbawione elementów wiedzy z zakresu fizyki, ujętych w zabawny i artystyczny sposób. Gwarancją wysokiego poziomu jest udział wybitnych artystów sceny i estrady, którzy nie stronią od współpracy z dziećmi na scenie. Gorąco polecam i popieram ten projekt, z uwagi na jego niepodważalne walory edukacyjne i wysoki pułap artystyczny. Takie są wszystkie przedsięwzięcia FIK, jakie znam.
Wanna Archimedesa jest dobrym przykładem na mądrą i skuteczną działalność Fundacji FIK zmierzającą do wychowania i edukacji dzieci i młodzieży. Projekt ma charakter niekomercyjny, a jego rezultat może stanowić odpowiednie narzędzie dydaktyczne dla pedagogów, animatorów i rodziców.
Musical dla dzieci, wspaniała sztuka z humorem i świetną muzyką a wiedza sama wpada i zapada na długo w głowie. Dzieci roześmiane a zrazem uczące się tego - co niestety często szkoła zabija - radości z uczenia się i poznawania świata.

 

Dzieci mają okazję poznać kilka zasad fizyki w wersji "soft", a dorośli... przypomnieć siebie to i owo z lekcji szkolnych i klimat dzieciństwa. Dziecięcy bohaterowie - zróżnicowani i świetni psychologicznie - jednym nauka łatwo wchodzi do głowy, inni na lekcjach raczej bujają w obłokach. Profesor Rozumny w wykonaniu Krzysztofa Tyńca...porywający...do tańca i do nauki ;). Dobra, współczesna sztuka dla dzieciaków i rodziców (tym drugim nie grozi ziewanie z nudów). Dużo dowcipów, nieco kabaretowy nastrój i od czasu do czasu jakieś "oczko" autorów puszczone do dorosłych oraz energetyczna muzyka. Spektakl grany jest w Teatrze Rampa.

4/6
4/6

Mali odkrywcy Klubu Myszki Norki, to cykl zajęć poświęcony odkrywaniu tajemnic biologii, fizyki, chemii, przyrody i techniki. Podczas zajęć poznamy wielkie i cenione postaci ze świata nauki oraz doświadczenia, które doprowadziły do wielkich odkryć tłumaczących zasady funkcjonowania otaczającego nas świata. Przeprowadzane są ciekawe eksperymenty, przez które uczestnicy wchodzą w pasjonujący świat nauki.


Dzieci charakteryzuje naturalna ciekawość świata. Fascynują się wszystkim co je otacza. Zadają mnóstwo pytań. Zabawy i eksperymenty badawcze są najlepszym sposobem, aby zaspokoić naturalny pęd każdego dziecka do poznania i rozwinąć jego myślenie przyczynowo-skutkowe. Dają możliwość zdobycia wiedzy w sposób łatwy i przystępny, a także rozwinięcia zdolności manualnych.


Zajęcia są bezpłatne dla uczestników, odbywają się jeden raz w miesiącu. Małych Odkrywców prowadzą goście studenci, wykładowcy, doktorzy oraz pasjonaci fizyki, chemii oraz nauk przyrodniczych.
Mali Odkrywcy Klubu Myszki Norki idealnie odpowiadają kategorii logika ponieważ dzieci podczas zajęć mają możliwość same eksperymentować, zrozumieć zachodzące zjawiska. Podczas każdych zajęć dzieci otrzymują narzędzia te same, którymi dysponuje prowadzący i wszyscy razem przeprowadzają eksperymenty.
Tematy zajęć, to: fizyka, chemia kosmetyczna, dwutlenek węgla, jak pozyskać kolory, nawigacja, ciśnienie, ciecze oraz energia. 

5/6
5/6

Od kilku lat Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza zaprasza na obcowanie z literaturą i sztuką z rożnych krajów - w formie majowych niedzielnych pikników literackich, w tym roku odważnych czekało zetknięcie z bajkami braci Grimm czyli literaturą i sztuką niemiecką.

Ogromny wybór warsztatów - z cenionymi autorami, ilustratorami, artystami, zawsze związane tematycznie z kolejnym krajem. Warsztaty plastyczne, filozoficzne, konstruktorskie, językowe i wiele innych - aż decyzja na co pójść trudna! Można też odpocząć na dziedzińcu muzeum, wsłuchując na przykład w czytane przez dzieci lub osoby związane z literaturą fragmenty książek albo też wykonując plastyczne prace.

Atmosfera przyjazna i zachęcająca do corocznego przyjścia. Inicjatywa godna pochwały!

6/6
6/6

Studio POLOT: 5 wspaniałych, młodych ludzi o zacięciu artystycznym oraz ogromnej pasji stworzyło warsztaty: wokalno-muzyczno-aktorskie, których ukoronowaniem był występ sceniczny ich podopiecznych. 


Studio artystyczne Polot powstało z myślą o zdolnych, wszechstronnie uzdolnionych artystycznie dzieciach i młodzieży. Kierując się wartościami takimi jak kreatywność, tradycja, szacunek, jakość, zaangażowanie, wspólnota chcemy stworzyć zgraną grupę artystyczną.

Jej uczestnicy poznają polską tradycję i kulturę oraz uczą się, że wspólnymi siłami mogą osiągnąć więcej.
Do współpracy w prowadzeniu warsztatów zapraszają pedagogów, specjalistów oraz ciekawe osobowości ze świata kultury i sztuki.

I działają z wielkim polotem przy parafii ks. Markiewicza na Bemowie!

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć