Warszawa

Po premierze "A co to?" w Teatrze Niewielkim czyli zmysły w roli głównej

Po premierze "A co to?" w Teatrze Niewielkim czyli zmysły w roli głównej

Tym razem Teatr Niewielki zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Nowy spektakl A co to? to naprawdę wspaniała zabawa w odkrywanie dźwięków, kształtów i kolorów. Powinnam raczej napisać happening artystyczny albo performance dla dzieci, a nie spektakl, ponieważ nie ma tam fabuły, chociaż mimo to rzecz dzieje się według określonego scenariusza.

 

Jeszcze zanim weszliśmy na salę, przywitał nas aktor, który podochodził do każdego dziecka. Dzięki temu maluchy zupełnie swobodnie poczuły się w jego towarzystwie na scenie. I co najważniejsze, mogły na tej scenie spędzić cały spektakl.

Bo to właśnie nowość w Teatrze Niewielkim – dzieci mogą czynnie uczestniczyć w całej spektaklo-zabawie obok aktora, chodząc swobodnie po scenie.

Myślę, że taki zamysł Twórców sprawi, że rodzice, którzy objawiają się czy ich dziecko wytrzyma pół godziny siedząc, mogą śmiało wybrać się na „A co to?".

I mimo że maluchy chodziły, skakały, siedziały na scenie, zupełnie nie przeszkadzało to aktorowi, który doskonale radził sobie z dzieciakami, jak i z realizacją scenariusza.

 

A ten obfitował w zaskakujące momenty, które zadziwiały dzieci. Mi bardzo podobał się efekt deszczu, czy też zabawa z kolorowymi kulkami.

Scenografię stanowiła duża, czarno biała szafa, która wyczarowywała różne ciekawe rzeczy. „Rekwizyty” te ożywały później w rekach aktora i dzieci, wydawały odgłosy (brawo za perfekcyjnie podłożony dźwięk) i poruszały się. Wielokrotnie słyszałam pełne zdziwienia pytania: a co to, a skąd to, a co to za dźwięk, a jaki to kolor?

 

Było też dużo śmiechu, podskoków z radości, zachwytu i ciekawości. Dzieci bawiły się doskonale, bo w tym spektaklu, głównie o dobrą zabawę chodzi.

Zakończenie też było zaskakujące, urządziliśmy wspólny koncert, razem z… plastikowymi kaczuszkami.

Polecam wspaniałą zabawę w Niewielkim, myślę, że jest to ich najlepsza propozycja dla maluszków.

Magda Kurowska

 

fot. materiały promocyjne Teatru

spektakl można obejrzeć w Teatrze Niewielkim.

Terminy oraz rezerwacje można sprawdzić tutaj:

teatrniewielki.pl/kalendarz-spektakli-repertuar-spektakli-dla-dzieci.html

 

 

1/1
1/1
Spektakl zaprasza w świat pełen doznań zmysłowych

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć