Warszawa

Na scenie i na kranie. "Błękitek mówiący wieloryb" oczarował dzieci!

Na scenie i na kranie. "Błękitek mówiący wieloryb" oczarował dzieci!

Gratulacje dla Twórców, że zdecydowali się na ten odważny krok i wykorzystali multimedia w spektaklu. Takie rozwiązania budzą niekiedy kontrowersje wśród tych, którzy w teatrze chcą spotkać się jedynie z żywym planem. Tutaj działa zasada „dwa w jednym”. Entuzjazm najmłodszych utwierdza w przekonaniu, że to strzał w dziesiątkę.

 

Błękitek łączy teatr i kino. Nowoczesne technologie, to świat dla dzieci ogromnie interesujący. Zwłaszcza, gdy postać z ekranu rozmawia z widzami! Interaktywna animacja komputerowa, pozwala widzowi „na żywo” rozmawiać z postacią na ekranie. Nie skłamię, jeśli napiszę, że momentami wywołuje to prawdziwe szaleństwo na widowni!

 

Jak się „trafi” z ciekawą formą, można w nią włożyć wszystko, co przynosi korzyść młodemu widzowi.


W tym wypadku są to:
Ciekawa opowieść o świecie podwodnym, w którym zamieszkują zwierzęta – ogromny walor edukacyjny, zaspakajający naturalną ciekawość świata.
Aspekty ekologiczne – przesłanie, które jest ponadczasowe i nigdy go za dużo: ważna i potrzebna młodemu pokoleniu lekcja zaklęta w nowoczesnej formie; jesteśmy częścią przyrody i powinniśmy troszczyć się tak o naszych „braci mniejszych”, jak i o całe środowisko. Bez suchego dydaktyzmu, bez moralizowania. Błękitek zdobywa serca widzów do tego stopnia, że nie ma na widowni osoby, która nie chciałaby mieć takiego przyjaciela. 

Spójność: Twórcy i Wykonawcy doskonale sprostali zadaniu: nie jest łatwo, gdy akcja rozgrywa się w dwóch planach, a jednocześnie angażuje publiczność, której reakcje są nieprzewidywalne. Dzieci zachęcone do współpracy bardzo szybko, jako młodzi naukowcy, którym dano głos, ujawniają swoją żywiołową naturę.

Więcej nie zdradzimy. Dajcie się zaprosić na przygodę z Błękitkiem – przyjacielem Dzieci!

 

Zapraszamy do Teatru Capitol w Warszawie!
Najbliższe terminy spektakli:
Kwiecień
18. godz. 10:30
19. godz. 10:30
Maj
14. godz. 11:00 SPEKTAKL PREMIEROWY!
30. godz. 10:00
Czerwiec
5. godz. 11:00
8. godz 10:30
Rezerwacja biletów: teatrcapitol.biletyna.pl

 

fot. materiały promocyjne Twórców

Agnieszka Bińczycka

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć