Warszawa

Od kolekcji do legendy

Od kolekcji do legendy

Muzeum dla Dzieci, to nie tylko wspaniała przestrzeń, którą najmłodsi mogą aktywnie eksplorować. Ale to także spotkania z ciekawymi ludźmi, pełnymi pasji, oddanymi swoim zainteresowaniom.

 

Nie można przy tej okazji nie wspomnieć o Kongresie Młodych Kolekcjonerów, który w kwietniu przyciągnął około 100 młodych Zbieraczy. Tak rodzi się pasja!


Czy kolekcja ma coś wspólnego z legendą?
Oczywiście!

 

Udowodnił nam to Witold Vargas, który tym razem, swym kwiecistym słowem zabrał nas w fascynujący świat legend, które sam zbadał, opisał i zilustrował. Szczęściarzami są ci, którzy z Panem Witoldem mogą obcować na co dzień.

A warto wiedzieć, że ten niezwykły człowiek potrafi przeobrazić się w wiele postaci. Może dlatego, że wykonuje kilka zawodów: uczy muzyki oraz rysunku, a po pracy znajduje także czas na to, by podróżować po tajemniczych światach legend, które nie tylko ilustruje i opisuje, ale także potrafi o tym opowiadać w absolutnie magiczny sposób.

 

Z panem Witoldem podróżowaliśmy w czasie i przestrzeni: pomogła nam w tym Jego książka „Stwory Baśniowe małe i duże”. Był to nasz przewodnik. Mieszanka obrazu, magii i słowa daje smakowity koktajl wrażeń. Po spotkaniu wiemy już, czym kończy się miłość mężczyzny do pięknej Syreny, jak wyglądałyby okulary Cyklopa, jak silne są Krasnoludy, ile wart jest róg Jednorożca oraz jak złapać pióro Feniksa – ognistego ptaka, by się nie poparzyć.


Pan Witold posiada kolekcję magicznych przedmiotów ze świata legend, a jednym z nich jest łuska ze smoczego ogona, którą pośród innych eksponatów można oglądać na wystawie O!Kolekcja w Muzeum dla Dzieci.


Nieustannie zachęcamy do odwiedzenia tej niezwykłej, pomysłowej przestrzeni! Dzieci będą zachwycone, a my czekamy na kolejne spotkanie z Panem Witoldem Vargasem.


Agnieszka Bińczycka

 

wszystkie wydarzenia w Muzeum dla Dzieci: muzeumdladzieci.pl/aktualnosci.html
W maju 2016r. gościmy Muzeum dla Dzieci jako partnera działań Festiwalu Literatury dla Dzieci. Więcej o wydarzeniu: fldd.pl

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć