Warszawa

Po co małym chłopcom księżyc?

Po co małym chłopcom księżyc?

Kornel Makuszyński to autor znany małym i dużym, sobotę razem z moja córką byłyśmy w teatrze Rampa na musicalu opartym na jednej z jego książek „O dwóch takich co ukradli księżyc” w reżyserii Cezarego Domagały, z muzyką Tomasza Bajerskiego.

 

W mieście Zapiecek na świat przychodzi dwóch bliźniaków, którzy dostają imiona Jacek i Placek. Chłopcy od najmłodszych lat uwielbiają psocić i dokuczać mieszkańcom miasteczka. Ciągle napływają skargi na nich, ale mama zawsze broni swoich synków.

 

Jacek i Placek kochają psocić, ale nie lubią pracować ani się uczyć, postanawiają wyruszyć w świat by znaleźć miejsce gdzie nie trzeba pracować.
Po drodze maja wiele przygód i spotykają wiele osób np. osła filozofa, trafiają do kobiety, która czeka na powrót swego syna. To spotkanie jest wielkim sprawdzianem wrażliwości chłopców.

Mali psotnicy trafiają też do Psiej Górki, gdzie oszukując, próbują wygrać wyścig do Złotej Krainy, gdzie ludzie marzą o smaku chleba.  W końcu zaczynają tęsknić za rodzicami i przekonują się, że takiej krainy o której marzą nie ma, a tęsknota za domem jest bardzo dotkliwa.

Czy uda im się wrócić do domu na skrzydłach pelikanów?

I po co chłopcy ukradli ten księżyc?

 

Żeby się tego dowiedzieć, trzeba udać się na przedstawienie. Zdradzę tylko, że jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy.


Tyle historii i zdarzeń tak wiele, tyle utrapień choć teraz wesele. Bo serca własne synowie znaleźli, w morzu tęsknoty do matki powieźli” - to bardzo wymowne słowa jednej z końcowych piosenek.


Mojej córce bardzo podobała się scenografia i księżyc, była zachwycona także tańcem pelikanów. Mnie ogromnie ujęła wspaniała oprawa muzyczna.
Polecamy!

fot. materiały Autorki

mama Agata i Ania

 

spektakl można obejrzeć w Teatrze Rampa na Targówku

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć