Warszawa

Mikołajek w Teatrze Lalka

Mikołajek w Teatrze Lalka

Bycie mamą jest piękne! Można by wymienić tysiąc powodów, dlaczego. Ja dodam jeszcze jeden: chcąc pokazywać dziecku świat, możemy uczestniczyć w wydarzeniach i bywać w miejscach, do których niekoniecznie poszlibyśmy sami z własnej woli. To daje nam możliwość odkrywania światów magicznych i pięknych, bo dedykowanych dzieciom!

 

Właśnie dzięki temu poszłam z córką i zobaczyłam na deskach Teatru Lalka mojego i Ani - ulubionego francuskiego chłopca Mikołajka i jego kolegów (znanych z książek Rene Goscinnego). Czytałyśmy jego wszystkie przygody, oglądałyśmy filmy, ale w teatrze przygód Mikołajka nie było go nigdy. Dlatego podwójny ukłon w stronę Twórców przedstawienia za dołożenie starań, aby Mikołajek zaistniał na deskach teatru!

Nasze marzenie się spełniło, a patrząc po wypełnionej do ostatniego miejsca widowni - chyba nie tylko nasze!

 

"Wakacje Mikołajka", w adaptacji Marii Wojtyszko i reżyserii Jakuba Krofty od stycznia 2016 roku na stałe zagościły w repertuarze Teatru Lalka.

 

Kończy się rok szkolny i Mikołaj jedzie na obóz, spotyka tam nowych kolegów i wedle głównego celu wyjazdu - ma stać się prawdziwym mężczyzną za sprawą trenera, pana Rateau. Obozowy, motywacyjny okrzyk: „odwagi” szybko okazuje się bardziej przydatny samemu wychowawcy, gdy musi stawić czoła Mikołajowi i innych chłopakom. Na obozie jest wiele ciekawych zajęć, wyprawa na ryby, nocne podchody w poszukiwaniu proporczyka (za obiecaną nagrodą: dodatkową porcję czekolady). Chłopcy bardzo kreatywnie podchodzą do zadań, co wyzwala żywą reakcję publiczności i coraz większą frustrację niezłomnego trenera.


Na szczęście twórcy nie zapomnieli o tym, co najbardziej zabawne i zostali w konwencji narracji, która w książkach o Mikołajku jest najmocniejszym ogniwem.


A czy Mikołajowi spodoba się obóz? To musicie obejrzeć sami.
Salwy śmiechu wybuchały co chwila i śmiały się nie tylko dzieci, ale też dorośli.
Mnie bardzo podobał się pomysł z marionetkami i aktorami na scenie, a moje serce skradł Paulin - uroczy chłopiec, który zawsze płacze. Moją córkę urzekł Mikołajek i jego list do rodziców z obozu. Nie sposób wymienić wszystkich zalet spektaklu. 

Bardzo dobrze się bawiłyśmy. Polecamy!

fot. materiał Autorki

 

Bieżący repertuar Teatru Lalka: teatrlalka.waw.pl

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć