Warszawa

Tytus de ZOO czyli spotkanie z klasyką komiksu w Muzeum Karykatury

Tytus de ZOO czyli spotkanie z klasyką komiksu w Muzeum Karykatury

Jesteś z dzieckiem na Starówce? wejdź do Muzeum Karykatury, odwiedź Tytusa de ZOO!

 

Pan Henryk Chmielewski, z osobistego przyzwolenia Papcio Chmiel od 07.12. 2015 odkrywa karty, te nowe również.  A na kartach komiksy, nowe, stare i najnowsze: oryginały z domowej kolekcji Papcia Chmiela zainteresują każdego fana Tytusa, Romka i A'tomka.

 

Muzeum Karykatury udostępniło wszystkie ściany dla olbrzymiej kolekcji  obrazków Tytusa de ZOO. Ponad 57 lat z życia Tytusa ucieszy rodziców i dzieci, które przynajmniej raz zetknęły się z komiksem Tytusa Romka i A’ Tomka.

Na otwarcie wystawy zjechały się wszystkie media, nie zabrakło również Portalu CzasDzieci.pl.


Dopytaliśmy w imieniu naszych wiernych czytelników, czy w kolejnym komiksie znajdzie się równie ekscytująca maszyna jak wannolot. Odpowiedzi brzmiały: tak tak i tak:
Tak- że komiks wyjdzie w 2016 roku;
Tak- że Tytus będzie podróżował w nowej ekscytującej maszynie.


Tak- że 92-letni Papcio Chmiel, Powstaniec Warszawski, miłośnik Warszawy i wszystkich dzieci, będzie nadal rysował i uczłowieczał Tytusa. Papcio Chmiel pomimo 92 lat nadal włada rysikiem z taką werwą, że z wielkim uśmiechem i zaangażowaniem podpisywał setki książek od swoich ukochanych fanów. Dla zwiedzających przyniósł swój cały dom: proporce, autoportrety, portrety pięknej żony.

 

Muzeum Karykatury, zaprosiło wielu zacnych gości m. in. Rzecznika Praw Dziecka, który do Dzieci przybyłych na otwarcie Wystawy wybrał się z prezentami.
Najcenniejszym upominkiem były ufundowane przez wydawnictwo komiksy Tytusa, oraz autograf autora.


Bohater spotkania, Papcio Chmiel wraz z Małżonką, zaprosili nas wszystkich na wystawę, którą będzie można oglądać aż do lutego w miejscu bardzo klimatycznym, tuż przy głównej trasie spacerowej warszawskiej Starówki.


Kozia 11, uliczka równoległa do Krakowskiego Przedmieścia, wspaniała atmosfera i na pewno duży łyk kultury.
Otwarcie Wystawy upiększył fragment spektaklu o Tytusie de ZOO z warszawskiego Teatru Kamienica.
Dwóch aktorów - A'tomek i Tytus bawią, śpiewają, cieszą oko i radują.
Po tak pięknej zapowiedzi spektaklu, warto wybrać się też do Kamienicy, żeby nasycić nasze pociechy zabawną atmosferą uczłowieczania Tytusa!

 

Zapraszamy wszystkich miłośników historii komiksu, gdzie dzieciom spodoba się także wspaniała zabawa przy nowoczesnych interaktywnych tablicach. Wraz z rodzicem można rywalizować o przywództwo w grze memory, na odkrywanie plansz z Tytusem. Zapraszamy do poznania naszego polskiego komiksu, który uczy  i uwrażliwia na treści patriotyczne już trzecie pokolenie.

 


Papcio Chmiel, jak każdy prawdziwy artysta, nacechowany jest skromnością i życzliwością, jego charakter przeniknął do komiksów, dlatego warto wybrać się z dzieckiem na Kozią do Muzeum Karykatury.

Wystawa potrwa do 28 lutego 2016r.

fot. Autorka

Joanna Kułakowska, mama Krzysia

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć