Warszawa

Przygody Kota Filemona w Teatrze Baj - spektakl dla małych i dużych

Przygody Kota Filemona w Teatrze Baj - spektakl dla małych i dużych

Baj zachwycił nas swoją nową premierową sztuką, adaptacją przygód sprytnego, małego kotka Filemona.

 

Zanim uniosła się kurtyna już siedziałyśmy zaintrygowane wystającą częściowo scenografią. A gdy kurtyna poszła w górę, doleciał do naszych nozdrzy zapach świeżo upieczonego chleba i do tej pory nie wiemy, czy to tylko „węchowe” złudzenie, czy to celowy zabieg reżyserki.

 

Na początku poznajemy psotna myszkę, potem dostojnego Bonifacego, milutkiego Filemona oraz dziadka i babcię, choć nie do końca. Bowiem część scenografii przez większość trwania spektaklu była przysłonięta od góry. Oczywiście był to zabieg celowy, ale nie będę zdradzać dlaczego.

 

Warto natomiast wspomnieć o kostiumach dziadków, ponieważ były świetnie wymyślone i zrealizowane, szczegółów też nie zdradzę, ale dodam, że były to postacie przedstawione tak jak je widzą i słyszą koty! Bardzo fajny i nowatorski pomysł, zapraszam na spektakl, żeby móc podziwiać to osobiście.

 

Sztuka bardzo, bardzo udana, pełna ciekawych zwrotów akcji, zaskakujących rozwiązań scenicznych, barwnych postaci (troszkę straszna dla dzieci personifikacja wody i ognia) oraz wspaniała muzyka, a szczególnie wpadający w ucho motyw, gdy na scenie pojawiali się dziadek z babcią. Dzięki bardzo żywej grze świateł, dopełnionej muzyką miało się wrażenie oglądania filmu w technologi 4D.

 

Bardzo polecam Przygody Kota Filemona w Teatrze Baj, nie tylko dzieciom ale przede wszystkim rodzicom, którzy znają książkę i pamiętają adaptację filmową.

Magdalena Kurowska

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć